Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Kiedy prostota i minimalizm spotykają się z nowoczesnością. Dom w stylu stodoły
Data dodania: 16.12.20

Pierwsze zdjęcia z sesji wprowadzają nas w zachwyt, od dawna czekamy na nowoczesną w formie, odsłonę popularnego ostatnio projektu stodoły. Z każdym kolejnym kadrem dom zdaje się odkrywać przed nami swoje liczne uroki i smaczki, aż w końcu przechodzimy na tyły do strefy ogrodu, w której dom zdaje się odsłaniać przed nami w pełnej krasie i stylu.

 

20201214krispol1

 

Dopracowany w każdym calu

Koncepcja domu powstała w zasadzie już po pierwszym spotkaniu z Inwestorami, którzy mieli klarowną i spójną wizję tego, jak powinien wyglądać ich dom. Jednym z głównych założeń co do kolorystyki i materiałów była chęć nawiązania do stylowej ceglanej willi znajdującej się naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy – wspomina powstanie projektu Monika Dąbrowska – architektka z pracowni GDA – ARCHITEKCI.

 

Cały projekt współgra ze sobą formą i wybranymi elementami wykończeniowymi, które pomagają osiągnąć zamierzony przez inwestorów efekt. Ocieplająca elewację cegła, nawiązuje do wykończenia zastosowanego na ogrodzeniu, natomiast wybrane szarości dopełniające elewację, współgrają z pokryciem dachu i spójnym kompletem stolarki w odcieniu antracytowym.

 

Inwestorom zależało, żeby dom otwarty był na ogród za pomocą dużych przeszkleń łączących przestrzeń salonu i ogrodu, a jednocześnie dający prywatność i poczucie bezpieczeństwa od strony ulicy. Ma to odzwierciedlenie w ilości przeszkleń, których przeważająca większość zlokalizowana jest od strony ogrodu – dodaje architekt.

 

20201214krispol2

 

Nowoczesny

W miejscu wjazdu do garażu brak jest tradycyjnego ogrodzenia i bramy wjazdowej - mamy za to bezpośredni wjazd na podjazd do garażu z ulicy.

 

Inwestorzy kładli duży nacisk na to, żeby elewacja frontowa była spójna i tworzyła kompozycyjną całość, dlatego przy wyborze bramy garażowej i drzwi wejściowych kierowaliśmy się przede wszystkim kolorystyką i prostym designem pasującym do nowoczesnej bryły domu – wspomina architekt prowadzący cały projekt.

 

Wybrana brama z kolekcji KRISPOL – nie tylko wizualnie spełnia swoje zadanie, ale przede wszystkim jest funkcjonalnym elementem, z którego inwestorzy korzystają każdego dnia, czasem nawet kilkukrotnie.

 

Flagowy produkt z oferty KRISPOL to gwarancja solidności, bezpieczeństwa, a także codziennego komfortu – inwestorzy suchą stopą mogą dostać się do wnętrza domu z garażu, co jest niewątpliwie wygodą w codziennym życiu.

 

- Na parterze poza garażem na 2 auta, gabinetem i małą siłownią znajduje się oczywiście część dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Na piętrze zlokalizowano sypialnie oraz łazienki, a dzięki dużej lukarnie z widokiem na zieleń i słoneczne południe – hall zamienił się w funkcjonalną skąpaną w słońcu czytelnię – opowiada o projekcie Krzysztof Gasior-Dąbrowski.

 

Wejścia do domu strzeże nie tylko pies Furio, ale również solidne drzwi aluminiowe SOLANO od KRISPOL. Inwestorzy zdecydowali się na drzwi z naświetlem, które sprawiają, że we wnętrzu przedsionka jest jasno.

 

20201214krispol3

 

Pełny słońca

Rozważaliśmy kilka ustawień domu na działce - ostatecznie wygrała bryła w kształcie litery ‘C”, która została ustawiona w taki sposób, żeby od południa zlokalizowana była skąpana w słońcu strefa prywatna i wypoczynkowa (salon, ogród, taras).

 

Na parterze poza garażem na 2 auta, gabinetem i małą siłownią znajduje się oczywiście część dzienna z salonem, jadalnią oraz kuchnią. Na piętrze zlokalizowano sypialnie oraz łazienki, a dzięki dużej lukarnie z widokiem na zieleń i słoneczne południe – hall zamienił się w funkcjonalną skąpaną w słońcu czytelnię.

 

Inwestorom zależało, żeby dom otwarty był na ogród za pomocą dużych przeszkleń łączących przestrzeń salonu i ogrodu, a jednocześnie dający prywatność i poczucie bezpieczeństwa od strony ulicy. Ma to odzwierciedlenie w ilości przeszkleń, których przeważająca większość zlokalizowana jest od strony ogrodu – opowiada architekt.

 

Strefa ogrodowa została zaplanowana w przestronnej, a jednocześnie kameralnej części działki. Duże przeszklenia i zastosowane okna aluminiowe FEN 86 A, pozbawiają barier i scalają część salonu.

 

Na wprost głównego wejścia osadzono sporych rozmiarów stolarkę okienną otwieraną na słoneczny taras z miejscem do grillowania od strony ogrodu – mówi architekt.

 

Na parterze w południowo-zachodnim narożniku salonu zastosowane zostało okno narożne połączone z systemem żaluzji zewnętrznych zapobiegających przed nadmiernym nasłonecznieniem / przegrzewaniem wnętrza latem. W celu podniesienia komfortu użytkowania domu w lecie zaprojektowano również układ klimatyzacji – dodaje Krzysztof Gasior-Dąbrowski.

 

Zastosowane żaluzje fasadowe, to nie tylko odpowiedź na najnowsze trendy, ale przede wszystkim wygoda w codziennym użytkowaniu, którą docenią inwestorzy decydujący się na szklane fasady.

 

Okna wykonane w bikolorze to dodatkowe możliwości aranżacyjne – od wewnątrz można dopasować okna do elewacji, we wnętrzu uspójnić je z wybranym kolorem ścian, co daje synergię.

 

20201214krispol5

 

Spektakularny efekt

W tym projekcie nie było miejsca na kompromisy. Inwestorzy mieli jasną i klarowną wizję swojego przyszłego domu i to zaowocowało pięknym efektem. Finalnie powstał piękny, nowoczesny budynek, ale jednocześnie swoim ciepłem, które zbudowały materiały wykończeniowe – nawiązuje do klasycznej formy i zabudowy w najbliższej okolicy.

 

Projekt domu: Pracownia GDA – ARCHITEKCI
Stolarka: KRISPOL
Salon realizujący: MM System Elbląg

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik