Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Zasłony sterowane automatycznie - nowoczesne aranżacje okien z Somfy
Data dodania: 16.12.20

Tradycyjne zasłony w domu i mieszkaniu zdobią okna i wnętrza, a także chronią przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami sąsiadów. Te w wersji smart dodatkowo podnoszą poziom komfortu i pozwalają uzyskać optymalne warunki do pracy i odpoczynku. Jak to osiągnąć? Wystarczy wybrać napęd do zasłon Movelite WireFree RTS marki Somfy, by korzystać z wygodnych rozwiązań smart home i automatycznie zarządzać dopływem światła naturalnego do wnętrza.

 

Wystrój wnętrza odzwierciedla indywidualne preferencje domowników. Dotyczy to również doboru osłon przeciwsłonecznych i związanego z tym zarządzania dostępem światła naturalnego. To właśnie ze względów estetycznych firany i zasłony wciąż pozostają ulubioną dekoracją okien. Sprawdzają się przy dużych przeszkleniach, ponieważ z jednej strony nadają wnętrzom wyjątkowy charakter, a z drugiej w odpowiednim momencie chronią prywatność.

 

20201118somfy

 

Dzięki napędom i elektrycznym karniszom zasłony i firany stają się jeszcze bardziej funkcjonalną dekoracją. Somfy, lider automatyki domowej i inteligentnych systemów sterowania oferuje w tym zakresie gamę bezprzewodowych napędów do karniszy Movelite WireFree RTS.

 

 

Movelite WireFree – bezprzewodowa wygoda

Nowa odsłona napędów Movelite WireFree zyskuje sympatyków dzięki prostej instalacji. To urządzenie bezprzewodowe, którego podłączenie nie wymaga doprowadzenia zasilania, a automatyczne zasłony zaczną działać tuż po zainstalowaniu szyny karnisza.

 

Pod kompaktową obudową napędu znajduje się akumulator. Jego ładowanie jest niezwykle proste, a pełna bateria 14,8V zapewnia komfortowe użytkowanie zasłon o wadze do 35 kg przez okres do 6 miesięcy. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet ciężkie tkaniny zasłonowe obsługuje się łatwo i dzięki temu stają się one funkcjonalnym elementem wyposażenia współczesnych wnętrz.

 

 

Zdalne sterowanie w inteligentnym domu

Zautomatyzowanymi zasłonami możemy sterować bez podnoszenia się z fotela. Służą do tego eleganckie piloty, przełączniki naścienne lub aplikacja mobilna na smartfonie lub tablecie. Po połączeniu napędu z centralą sterującą smart home TaHoma® jednym kliknięciem w smartfonie można zasunąć lub rozsunąć zasłony czy dopasować ich ułożenie do indywidualnych preferencji.

 

20201118somfy 1

 

Dzięki tej samej aplikacji istnieje możliwość jednoczesnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i innymi urządzeniami w domu jak rolety zewnętrzne czy bramy. Zintegrowany system automatyki domowej Somfy pozwala również sterować zasłonami za pomocą asystentów głosowych.

 

 

Funkcjonalność i styl

Elektryczne zasłony znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie stawiamy na ciekawy design: domy, apartamenty, mieszkania, ale również budynki użyteczności publicznej czyli hotele, centra konferencyjne, centra wellness i spa, a nawet salony pokazowe czy recepcje. Niewielki rozmiar napędu sprawia, że są one całkowicie ukryte pod tkaniną, a dodatkowo gwarantują perfekcyjne ułożenie każdej zasłony plisowanej czy harmonijkowej.

 

Dodatkowo dzięki funkcji miękki start i stop zasłony zachowują piękno na dłużej. Otwieranie na jedną stronę lub na sposób teatralny, montaż naścienny lub do sufitu – napędy połączone z karniszami elektrycznymi dają nieograniczone możliwości zastosowania w zależności od stylu i przeznaczenia wnętrza. Kolejną zaletą jest Funkcja „Touch motion”, przy delikatnym pociągnięciu tkaniny zasłona automatycznie rozsunie się lub zasunie.

 

Automatyka Somfy to przede wszystkim wygoda sterowania zasłonami i firanami za pomocą smartfonu lub pilota. Bez żadnego wysiłku odsuniemy i zasuniemy zdalnie każdy rodzaj tkaniny w oknie przy jednoczesnym zachowaniu pełnej estetyki we wnętrzu. Napęd Movelite™ jest zgodny z międzynarodowymi certyfikatami i normami bezpieczeństwa. Dostępny w sieci dystrybucji Somfy w całym kraju.

 

20201118somfy 2

 

SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.


Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.


W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Somfy / TheImagine

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik