Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Pomagamy nie tylko od święta. Odpowiedzialny biznes w stylu ALUPROF
Data dodania: 17.12.20

Nowoczesna firma to nie tylko innowacyjne rozwiązania i technologie. Duże przedsiębiorstwa wyznaczają trendy dla całej branży, dlatego ważne jest, aby podejmowały świadome decyzje w procesie produkcji i wsparcia społeczności. Ekologia, pomoc dla biznesu i wspólnoty oraz edukacja najmłodszych to obszary, w których marki posiadające wpływ na rynku powinny prężnie działać. Czołowy producent systemów aluminiowych ALUPROF jest częścią tej ważnej zmiany.

 

20201118ALU

 

Świadoma marka

ALUPROF SA to producent systemów okienno-drzwiowych, bramowych i roletowych wykonanych z wysokiej jakości aluminium. Swoje działania przeniósł również za granicę, co sprawiło, że jest jednym z liderów branży europejskiej. Podczas procesu projektowania i tworzenia nowych rozwiązań marka stawia na rozwój nie tylko swoich produktów, ale również swojej kadry i społeczności, która ją otacza. To dzięki kompleksowej i przemyślanej współpracy produkty mogą zapewnić komfort i bezpieczeństwo we wznoszonych obiektach. ALUPROF chce działać świadomie, dlatego stawia na ekologiczne i innowacyjne rozwiązania, które tworzą zdrowy klimat przez cały proces eksploatacji budynku. Oprócz modernizacji linii produktowej, marka wyznacza trendy, biorąc udział w inicjatywach pomagających w rozwoju zespołu. Czołowym założeniem firmy jest wsparcie ludzi, którzy ją tworzą – od pracowników po architektów używających ich systemów.

 

 

Wsparcie dla biznesu

Liderzy branży oprócz wyznaczania trendów produkcyjnych powinni również wspierać mniejsze przedsiębiorstwa oraz rynek krajowy. Świadomy wybór wysokiej jakości rozwiązań, z którymi pracujemy, wpływa wzrostowo na polską gospodarkę. Aby zachęcić do sięgania po rodzime materiały, ALUPROF zaangażował się w rządową akcję „Kupuj świadomie – wybieraj PRODUKT POLSKI”. W celu rozprzestrzenienia akcji w Internecie została stworzona seria infografik oraz dedykowanych materiałów na portalach społecznościowych marki.

 

Firma to nie tylko technologia i innowacje, ale również ludzie, którzy ją tworzą. ALUPROF stawia na rozwój nie tylko swój, ale również swoich klientów, dlatego udostępnił w pełni zdigitalizowaną platformę Alu-Digital. Firmy, które produkują konstrukcje z użyciem rozwiązań marki, uzyskały dostęp do pełnego katalogu rozwiązań oraz bazy materiałów dodatkowych, szkoleniowych i instruktażowych. Przez cały proces wdrażania nowej technologii partnerzy mogli liczyć również na wsparcie techniczne i pomoc od specjalistów ALUPROF. Alu-Digital jest częścią polityki zrównoważonego rozwoju firmy oraz dążenia do ekologizacji branży. Pełna digitalizacja bazy danych pozwoliła na rezygnację z drukowanych wersji katalogu, a firmy korzystające z systemu otrzymały nowoczesne komputery z oprogramowaniem do jego obsługi.

 

20201118ALU1

 


Na lepszy start

ALUPROF realizuje ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Jako świadoma firma, podejmuje działania, które pomagają otaczającej ją społeczności. Marka wspiera działalność Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Organizacja obejmuje patronatem podopiecznych domów dziecka i placówek wychowawczych, organizując im dostęp do wykształcenia i stworzenia podstawy do dobrego startu w dorosłe życie. Daje również możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego, a po opuszczeniu ośrodków pomaga w znalezieniu pracy i usamodzielnieniu się. Fundacja stworzyła program rozwoju przez sport oraz zajęcia artystyczne „S jak Sztuka”. Od początku istnienia, przyświeca jej hasło „Na lepszy start”, gdyż każde dziecko zasługuje na równe szanse w życiu.

 

 

W czasie pandemii

2020 jest niewątpliwie rokiem pełnym wyzwań. ALUPROF jako świadoma marka chce zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, zaopatrzając wszystkie placówki w przyłbice, maseczki oraz potrzebne środki bezpieczeństwa. Ważne jest również okazanie wsparcia dla prawdziwych bohaterów na pierwszej linii frontu, czyli pracowników medycznych. Goleszowski oddział firmy zajął się produkcją i dystrybucją przyłbic, które dotarły między innymi do Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. ALUPROF dofinansował również szpitale na terenie Bielska-Białej. Po 200 tys. złotych otrzymały szpital zakaźny w Tychach i Bielskie pogotowie ratunkowe, a bezpośrednie wsparcie od firmy zostało przekazane do szpitala Wojewódzkiego i Pediatrycznego w Bielsku-Białej, szpitala Wojewódzkiego w Opolu, powiatowego w Chrzanowie oraz Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie. Przekazane pomoce umożliwiły zakup potrzebnego sprzętu i środków do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i pracowników placówek medycznych.

 

 

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

… to dewiza, która przyświeca firmie ALUPROF na każdym poziomie jej działalności. Od produkcji po społeczne inicjatywy spółka chce świadomie wpływać na społeczność, która ją tworzy. Obok tworzenia trendsetterskich innowacji, producent przede wszystkim daje przykład całej branży, jak powinno wyglądać budowanie świadomej marki.

Aluprof

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik