Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Nowoczesne okna i trendy 2021 w stolarce – co będzie modne w nadchodzącym sezonie?
Data dodania: 17.12.20

Projektowanie z poszanowaniem ekologii i w zgodzie z otaczającą naturą, to jeden z dominujących trendów w architekturze, budownictwie i aranżacji wnętrz.

 

W nurcie biophilic design szczególną rolę odgrywają nowoczesne okna, a co za tym idzie – duże przeszklenia, które otwierają dom na przyrodę, wykorzystują dobrodziejstwa płynące z energii słonecznej, wpływają na doskonałe doświetlenie pomieszczeń, a do tego… pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

 

W nadchodzącym sezonie będzie zatem monumentalnie, ale minimalistycznie. Jasno, lecz z zachowaniem komfortu termicznego. W roku 2021 absolutnym must have staje się szyba zespolona ECLAZ od Saint-Gobain.

 

20201233sgg 55b

 Okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia. Duże przeszklenia stosowane są zamiast ścian

 

Okna panoramiczne – zachwyt w rozmiarze XXL
To niegasnący trend ostatnich lat, który rośnie z każdym rokiem – dosłownie i w przenośni. Nie tylko podbija serca kolejnych inwestorów i projektantów, ale wprowadza do wnętrz przeszklenia o coraz większych rozmiarach, sięgających często od podłogi aż po dach.

 

Takie rozwiązanie zaciera granicę miedzy tym, co w środku i na zewnątrz, zapraszając do domu wschody i zachody słońca, zachwycające widoki czy sielski obrazek z ogrodem w tle. Własne dzieło sztuki zmieniające się wraz z porą roku – na wyciągnięcie ręki!
Okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia. Duże przeszklenia stosowane są zamiast ścian.jpg

 

Ale to nie wszystko – okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia, co doskonale wpisuje się w trend oddychających przestrzeni pozbawionych niepotrzebnych podziałów. Dziś ściany odchodzą do lamusa, a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne, estetyczne, duże przeszklenia. Niezależnie od tego, czy stawiamy na ponadczasowe scandi, współczesny minimalizm czy harmonijne wabi-sabi – wspólnym mianownikiem staje się światło.

 

20201233sgg 55c

Komfort termiczny i doskonałe doświetlenie domu zapewnią okna z szybami zespolonymi

 


ECLAZ – w zgodzie z naturą
Z otwarciem przestrzeni na otaczający świat wiąże się kolejna, niezwykła zaleta stosowania dużych przeszkleń – bezmiar promieni słonecznych wpadających do wnętrz. To zaś idealnie wpisuje się w kolejny trend nadchodzących sezonów – projektowania z poszanowaniem środowiska, racjonalnego wykorzystania energii i szeroko rozumianego nurtu eco-friendly.

 

Więcej naturalnego światła to nie tylko podkreślenie atutów kompozycji – montaż pakietów szybowych o dobrze dobranych parametrach zapewni dodatkowo pełen komfort termiczny oraz przyczyni się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. To, co kiedyś wydawało się jedynie ekologicznym kaprysem i zaledwie jedną z możliwości, dziś staje się normą. Moda na odpowiedzialne projektowanie ma się coraz lepiej.

 

20201233sgg 55a

Duże przeszklenia otwierają dom na przyrodę, doświetlają wnętrza i dbają o komfort termiczny domowników

 


Komfort termiczny i doskonałe doświetlenie domu zapewnią okna z szybami zespolonymi.jpg
– Szyby zespolone ECLAZ gwarantują nawet do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi obecnie na rynku i zapewniają komfort termiczny również zimą. Wartość przenikania ciepła dla szyby ECLAZ plasuje się na poziomie Ug=0,5 W/m2K, a współczynnik przepuszczalności energii słonecznej wynosi w tym przypadku g=60% (w pakiecie dwukomorowym) – podkreśla Maciej Mańko, Marketing Manager  Polska.

 


– Dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania światła (Lt=77%) szkło ECLAZ wpuści do pomieszczeń więcej promieni słonecznych i efektownie je rozjaśni. Z kolei brak efektu lustra sprawi, że granice między wnętrzem a otoczeniem ulegną zatarciu, przez co będzie wydawać się ono większe – dodaje ekspert.

 

20201233sgg 55

W nadchodzącym sezonie prym będą wiodły pasywność i energooszczędność

 


Nowoczesne okna? Less is more!
Mniej znaczy więcej – to zasada, która będzie przyświecać projektowaniu stolarki w nadchodzącym roku. Nowoczesne okna do domu powinny posiadać smukłe ramy, ukryte w coraz węższych profilach okucia oraz pozbawioną podziałów taflę szkła. Im większe okno i niczym niezakłócona powierzchnia, tym lepiej.

 


Jednak minimalizm nie wyklucza odrobiny szaleństwa, a na tę możemy sobie pozwolić na przykład przy wyborze odcienia ram – wszak obraz za oknem potrzebuje godnej oprawy! Inwestorzy coraz rzadziej wybierają okna w kolorze białym, które do niedawna uznawane były za najbardziej uniwersalne. Ich miejsce zajmuje niezwykle modny antracyt, ciemny brąz, a także bogata paleta odcieni RAL. To równie dobry czas dla naturalnego drewna i oklein drewnopodobnych.

 

Pierwsze sprawdzą się idealnie w nowoczesnych, industrialnych czy modernistycznych wnętrzach, drugie stworzą piękny duet z klimatem scandi, shabby chick czy rustykalnym. Jeśli zaś chodzi o przeszklenia – wysoka estetyka wykonania szyb ECLAZ sprawia, że będą one pasować do każdego stylu.


W nadchodzącym sezonie w branży stolarki okiennej prym wciąż będą wiodły duże przeszklenia, jasne wnętrza, ekologiczne podejście do budowy i eksploatacji domu oraz gorący temat: pasywność i energooszczędność. Ten kierunek sprawia, że doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz będą szyby ECLAZ, zwłaszcza w rozmiarach XXL.


Dobór wysokiej klasy szyb zespolonych to odpowiedzialna decyzja i inwestycja w przyszłość, która znacząco podniesie nasz komfort życia i jednocześnie nie będzie stanowić obciążenia dla środowiska. Warto bowiem pamiętać, że moda przemija, a dobra jakość pozostaje.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik