Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Technologia w służbie bezpieczeństwa, czyli kilka słów o innowacyjnych opaskach monitorujących funkcje życiowe
Data dodania: 11.01.21

20210101hrp 234dŁódź Miasto (Tele)Opieki - projekt Urzędu Miasta Łodzi, realizowany we współpracy z łódzką firmą HRP, został wzbogacony o kolejne, innowacyjne rozwiązanie.

Podczas listopadowej konferencji prasowej w UMŁ zaprezentowano założenia nowej aplikacji mobilnej, kompatybilnej z dobrze znanymi opaskami bezpieczeństwa, dedykowanymi seniorom, osobom niepełnosprawnym i tym, których stan zdrowia wymaga szczególnej uwagi. Dzięki niej, opiekunowie osób potrzebujących będą mogli na bieżąco kontrolować stan zdrowia swoich bliskich i w razie potrzeby zyskać cenne minuty, niezbędne do udzielenia pomocy.

Łódź Miasto (Tele)Opieki - projekt Urzędu Miasta Łodzi, realizowany we współpracy z łódzką firmą HRP, został wzbogacony o kolejne, innowacyjne rozwiązanie. Podczas listopadowej konferencji prasowej w UMŁ zaprezentowano założenia nowej aplikacji mobilnej, kompatybilnej z dobrze znanymi opaskami bezpieczeństwa, dedykowanymi seniorom, osobom niepełnosprawnym i tym, których stan zdrowia wymaga szczególnej uwagi. Dzięki niej, opiekunowie osób potrzebujących będą mogli na bieżąco kontrolować stan zdrowia swoich bliskich i w razie potrzeby zyskać cenne minuty, niezbędne do udzielenia pomocy.

 

20210101hrp 234

 

Tele opieka – innowacja, która pomaga ratować życie
Elektroniczna opaska, połączona z Centrum Teleopieki, to innowacyjny sposób na zapewnienie wsparcia dla 1500 niesamodzielnych mieszkańców Łodzi – zwłaszcza osób starszych i niepełnosprawnych.

 

To niewielkie urządzenie z funkcją ratunkową pozwala monitorować podstawowe parametry życiowe właściciela (np. tętno), weryfikować zdarzenia alarmowe – takie, jak sygnał SOS, upadek, zdjęcie opaski, opuszczenie bezpiecznej lokalizacji oraz komunikować się z numerem alarmowym i Centrum Teleopieki.

 

Co więcej, opaski umożliwiają natychmiastowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia. – Pracując nad założeniami tego niezwykłego projektu, chcieliśmy zwrócić uwagę na codzienne kłopoty tych, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi – nie tylko tymi wynikającymi z wieku. Ich bezpieczeństwo jest bowiem wartością nadrzędną – podkreśla Konrad Jaszczyński, przedstawiciel HRP Care. Ale to nie wszystko…

 

20210101hrp 234a


Technologie mobilne – w trosce o komfort
Pochylając się nad tak trudnym tematem, należy pamiętać również o faktycznych opiekunach osób starszych i niepełnosprawnych, każdego dnia czuwających nad zdrowiem swoich podopiecznych.

 

– Wsłuchując się w ich potrzeby i rozumiejąc codzienne trudności, postanowiliśmy pójść krok dalej. Tak powstała czytelna i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna, która przekaże im informacje na temat lokalizacji, pulsu, aktywności oraz statusu użytkownika opaski.

 

Takie rozwiązanie zapewni opiekunowi jeszcze większą kontrolę i możliwość natychmiastowej reakcji w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia swojego podopiecznego – mówił Konrad Jaszczyński. Aplikacja pojawi się w systemie android (Google Play) oraz iOS (App Store) wraz z końcem roku.

 

20210101hrp 234b

 


Opaska bezpieczeństwa – to się sprawdza
Program tele opieki został uruchomiony w lutym, a z samego rozwiązania skorzystało do tej pory już ponad 1500 łodzian. – Opaska zdecydowanie ułatwiła mi codzienne życie, a od kiedy ją mam, jestem po prostu spokojniejsza. Wiem, że w momencie zagrożenia, mogę liczyć na szybką pomoc – podkreśla Pani Jadwiga Pankiewicz, użytkowniczka opaski obecna podczas konferencji.

 

- Centrum Teleopieki kontaktuje się niezależnie od wsparcia służb ratowniczych, również w przypadku fałszywych alarmów czy przypadkowych uruchomień, a to daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Wprowadzenie aplikacji, dzięki której moi bliscy będą wiedzieli, co się ze mną dzieje, jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem – dodaje.

 

20210101hrp 234d 


Aplikacja będzie rozbudowywana o kolejne funkcjonalności, w szczególności te związane z możliwościami komunikacji z użytkownikiem opaski. Dodatkowo, zostanie wprowadzona funkcja przypominająca o zażyciu leków oraz aktualizacji danych dotyczących chorób użytkownika opaski.

 

Aplikacja stanie się prawdziwą bazą wiedzy na temat osób korzystających z tele opieki - a to ogromne ułatwienie – nie tylko dla osób udzielających pomocy, ale i najbliższych opiekunów, troszczących się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także