Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Holenderski kurort wypoczynkowy z szybami bezpiecznymi od Effect Glass
Data dodania: 14.01.21

Firma Effect Glass zakończyła dostawy szyb bezpiecznych dla powstającego miniosiedla domów w Holandii, na wyspie Texel. W okolicy miasta De Cocksdorp, obok latarni morskiej, powstają domki wakacyjne.

 

Na potrzeby tej inwestycji kielecki producent dostarczył szyby zespolone, zawierające szkło bezpieczne w wersji hartowanej oraz laminowanej, m.in. zawierające wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne z nakładaną magnetronowo potrójną warstwą srebra.

 

20210101rlaubaufinseltexel

fot. www.urlaubaufinseltexel.de

 

Szkło zespolone

Cool-Lite Xtreme 70/33 – bo to o nim mowa – to jedyne szkło na rynku, dające takie ekstremalne właściwości selektywne. Minimalna emisyjność pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła Ug=1,0 W/(m2K) w zestawach dwuszybowych, a selektywność wynosząca 2,12 jest osiągnięciem wyjątkowym.

 

Przepuszczalność światła 70% i 33% dla całkowitej transmisji energii słonecznej Solar Factor g, umożliwia dostęp do naturalnego światła, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Warto przy tej okazji nadmienić, że klasyczne szkło powlekane zawiera tylko1 warstwę srebra, współczynnik Ug=1,1 W/(m2K), współczynnik g Solar Factor ok. 64%  i selektywność ca 1,3.

 


Firma Effect Glass dostarczyła szyby zespolone z Cool-Lite Xtreme 70/33 w wersji hartowanej, dzięki czemu są one bardziej odporne na uderzenia oraz wytrzymałe na naprężenia termiczne (wskutek nierównomiernego nagrzewania).

 

Szyba hartowana, jeśli pęknie, to rozpada się na wiele małych kawałków o tępo zakończonych krawędziach, co powoduje zdecydowanie mniej skaleczeń  i uszkodzeń ciała.

 

Przeszklenia zostaną osadzone w nowoczesnej ślusarce aluminiowej, aby zagwarantować maksymalny komfort i wypoczynek wczasowiczom oraz bezpieczeństwo i optymalne wykorzystanie naturalnego światła. Effect Glass realizuje ten projekt z Rutolux Groesbeek BV  i Primoclad Europe BV.

 


Holenderski raj dla wielbicieli natury
Kameralne osiedle luksusowych domów jest położone w De Cocksdorp, na wyspie Texel, tuż przy szerokich, piaszczystych plażach na wybrzeżu Morza Północnego.

 

Budynki zostały doskonale zaprojektowane i wyposażone w szereg udogodnień, takich jak nowoczesna elewacja, ogromne przeszklenia czy tarasy.

 

Planowany termin zakończenia tej inwestycji został przewidziany na II kwartał 2021 roku. Texel to wysunięta najdalej na zachód wyspa, należąca do Wysp Zachodniofryzyjskich. De Cocksdorp to doskonały wybór dla wielbicieli natury i nieujarzmionej przyrody.

 

Miejscowość jest usłana wydmami i białymi, szerokimi, piaszczystymi plażami, stanowi wakacyjny kurort wypoczynkowy Holendrów, którzy tłumnie atakują wyspę na …rowerach, gdyż łączna długość ścieżek rowerowych wynosi aż 140 km.