Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Nowy kanał cyfrowej komunikacji w branży okien, drzwi i fasad - Schüco Innovation Now
Data dodania: 12.02.21

Firma Schüco, dostawca systemowych rozwiązań okien, drzwi i fasad, stworzyła cyfrową platformę Schüco Innovation Now, przez którą będzie na bieżąco dostarczać architektom i producentom stolarki w systemach Schüco szczegółowych informacji o najnowszych technologiach powłok budynków. Nowoczesny, interaktywny kanał łączy formaty na żywo i na żądanie.

 

20210210schuco

 

Obecna sytuacja postawiła przed wieloma firmami nie tylko wyzwania ekonomiczne, ale też związane z ograniczeniem możliwości osobistej komunikacji z partnerami biznesowymi. Firma Schüco odpowiada na potrzeby swoich odbiorców, uruchamiając nową, cyfrową platformę informacyjną, która stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych kanałów komunikacji, jak np. światowe targi architektury, materiałów i systemów budowlanych BAU w Monachium.

 

Nowoczesna formuła łączy elementy transmisji na żywo z interaktywnymi prezentacjami, filmami, szkoleniami i relacjami z inwestycji czy wydarzeń w showroomach firmy w całej Europie. Celem inicjatywy jest zdalne udostępnianie użytkownikom wszystkich potrzebnych materiałów 24 godziny na dobę w atrakcyjny, kreatywny sposób. Premiera platformy odbędzie się już 8 marca 2021 roku i przyjmie formę transmisji w formacie live, podczas której będzie można zadawać pytania ekspertom firmy.

 

 

Jeden rok. Trzy tematy. Liczne innowacje

Wymagania stawiane dziś nowoczesnym budynkom są liczne i bardzo zróżnicowane. Materiały emitowane na platformie Schüco Innovation Now w ciągu kolejnych miesięcy będą skupiać się na trzech tematach, które będą kształtować budownictwo w nadchodzących latach – Zdrowie – Zdrowy Budynek, Smart – Inteligentny Budynek oraz Bezpieczeństwo – Bezpieczny Budynek.

 

Szczegółowe zagadnienia i kluczowe innowacje firmy z tych obszarów na 2021 rok zostaną omówione przez specjalistów Schüco podczas interaktywnych prezentacji, które będą udostępniane w miesięcznych odstępach, począwszy od dnia premiery platformy 8 marca. Już w tym samym dniu będzie można obejrzeć materiał poświęcony zdrowemu budownictwu, w którym zostaną opisane przyszłościowe trendy i najnowsze technologie z tego obszaru. To jednak zaledwie przedsmak cyklu wydarzeń poświęconych przyszłościowym technologiom budowlanym. W planach jest wiele innych atrakcji w nowoczesnych formatach wideo.

 

 

20210210schuco1

 

 

Aktualny temat – Zdrowy Budynek

Temat zdrowego budownictwa szczególnie dziś zyskał na znaczeniu. Zdrowy Budynek jest przyjazny nie tylko dla ludzi, lecz także środowiska. Zużywa minimalną ilość energii, ale też jest bardzo trwały i wykonany z ekologicznych materiałów. Jednocześnie zapewnia użytkownikom pełną ochronę, nie tylko przed warunkami atmosferycznymi i zanieczyszczonym powietrzem, ale nawet przenoszeniem drobnoustrojów na często użytkowanych powierzchniach, jak np. klamki i ramy okienne.

 

Ponadto zapewnia pełny komfort użytkowania bez względu na wiek czy kondycję fizyczną, dzięki bezprogowym rozwiązaniom drzwi wejściowych, przesuwnych i balkonowych. Zdrowy budynek to także obiekt inteligentny, który potrafi samodzielnie reagować na zmienne warunki w pomieszczeniach i na zewnątrz, dostarczając użytkownikom świeżego powietrza, ochrony przeciwsłonecznej czy akustycznej wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

 

W tym kontekście jedną z nowości będzie nowe okno akustyczne Schüco AWS 90 AC.SI, które zapewnia ochronę przed hałasem nawet przy uchylonym skrzydle. Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich materiałów zamieszczonych na platformie, wystarczy zarejestrować się na specjalnej stronie pod adresem www.schueco.pl/inow .

 

 

Więcej informacji o Schüco Innovation Now znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl/inow

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik