Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Prosta Office Centre z certyfikatem BREEAM
Data dodania: 12.02.21

Zarządzany przez Colliers warszawski biurowiec Prosta Office Centre uzyskał certyfikat w systemie BREEAM In-Use na poziomie „Very Good”. W procesie certyfikacji, właścicielowi budynku - firmie AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG., doradzali eksperci z Działu Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers.

 

20210222Prosta Office Centre

 

Biurowiec Prosta Office Centre otrzymał ocenę „Very Good” zarówno w części certyfikatu oceniającej efektywność budynku, jak i tej oceniającej efektywność zarządzania.


— Building Research Establishment, organizacja odpowiedzialna za przyznawanie certyfikatów BREEAM, doceniła doskonałą lokalizację Prosta Office Centre, umożliwiającą dogodną komunikację z różnymi częściami miasta, jak i wprowadzone w budynku procedury promujące m.in. zmniejszenie negatywnego wpływu nieruchomości na środowisko i podnoszenie komfortu użytkowników.

 

Budynek zdobył maksymalną liczbę punktów w kategorii gospodarki odpadami — mówi Marcin Szumski, ekspert w Dziale Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers.

 

Prosta Office Centre to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków warszawskiej Woli –kształtującego się nowego centrum biznesowego stolicy. 9-kondygnacyjny biurowiec klasy A, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Daszyńskiego przy ul. Prostej 51, oferuje blisko 19 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1700 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Budynek został oddany do użytku w 2007 r.

 

Od stycznia właścicielem Prosta Office Centre jest niemiecka firma AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG, zarządzana przez spółkę KGAL Investment Management GmbH & Co. KG, wiodącego niezależnego zarządcę aktywami i inwestycjami różnego rodzaju nieruchomości na całym świecie. W gronie najemców budynku znajdują się m.in. Gremi Media S.A., IT Coders Lab School, Monedo Polska, Grey/Poland oraz salon optyczny Optique.

 

— Cieszymy się, że pierwszy rok pod pieczą nowego właściciela i nowego zarządcy zakończył się sukcesem certyfikacji i dołączeniem Prosta Office Centre do grona zielonych budynków w Polsce. Kompleksowa analiza ekologiczna budynku i terenu zewnętrznego oraz wdrożenie ekologicznych procedur związanych z zarządzaniem nieruchomością, zgodnych z wymaganiami Building Research Establishment, pozwoliły uzyskać jedną z najwyższych ocen.

 

Troska o środowisko powinna stanowić dziś jeden z priorytetów dla rynku nieruchomości. Cieszymy się, że właściciele budynków, którymi zarządzamy, są tego świadomi i przy wsparciu naszych ekspertów czynią swe budynki bardziej zrównoważone — mówi Agnieszka Krzekotowska, partner, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

 

System certyfikacji budynków BREEAM powstał w Wielkiej Brytanii jako odpowiedź na potrzebę wprowadzenia zrównoważonego budownictwa na wszystkich etapach cyklu życia budynku, od procesu projektowania poprzez budowę do fazy użytkowej i rozbiórki. Certyfikat przyznawany jest przez organizację BRE (Building Research Establishment) na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez licencjonowanego asesora.

 

BREEAM bierze pod uwagę wiele zagadnień charakteryzujących budynek czy powierzchnię najmu. Ocenie w procesie certyfikacji BREEAM mogą podlegać m.in budynki nowopowstające (BREEAM NC), użytkowane (BREEAM In-Use), remontowane oraz powierzchnie najmu (BREEAM RFO).

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik