Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Şişecam rozpoczyna produkcję szkla antywirusowego V-Block skutecznie chroniącego przed wirusami i bakteriami
Data dodania: 19.02.21

Şişecam zakończył proces zatwierdzania i certyfikacji przez Ministerstwo Zdrowia dla swojej specjalnej technologii powlekania V-Block, która neutralizuje wirusy i bakterie.

 

Spółka planuje rozpocząć masową produkcję wyrobów szklanych zabezpieczonych Antybakteryjną Technologią V-Block na początku 2021 roku.

 

Te innowacyjne produkty będą początkowo oferowane do sprzedaży w Turcji.

 

20210225Sisecam 3

 

Şişecam opracował technologię powlekania V-Block, która neutralizuje wirusy i bakterie na szklanych powierzchniach, aby wspierać walkę z pandemią Covid-19.

 

Wyniki testów przeprowadzonych przez laboratoria w Turcji autoryzowane przez Ministerstwo Zdrowia potwierdziły, że innowacyjna technologia jest skuteczna przeciwko wielu różnym wirusom i bakteriom, w tym koronawirusowi.

 

Şişecam zakończył niezbędne oficjalne procesy uzyskiwania zezwoleń związane z certyfikacją, wdrożeniem i sprzedażą technologii V-Block w dniu 15 grudnia 2020 r. Technologia ta będzie stosowana przede wszystkim w wybranych wyrobach szklanych w grupie napojów i wyrobów stołowych Şişecam.

 

W swoim oświadczeniu Şişecam wiceprezes i dyrektor generalny, prof. Ahmet Kırman, wyraził podekscytowanie, że firma stała się pierwszym światowym producentem szkła, który zastosował technologię V-Block opracowaną przez Centrum Nauki, Technologii i Projektowania Şişecam do wyrobów szklanych.

 

Kontynuował: „Uważamy, że ludzie będą mniej zaniepokojeni swoim zdrowiem podczas obecnej pandemii dzięki technologii przeciwdrobnoustrojowej V-Block. Ta przełomowa innowacja służy naszej wizji bycia firmą, która zmienia swoje technologie i marki poprzez opracowywanie kreatywnych rozwiązań.

 

Nasze produkty poddane działaniu antybakteryjnej technologii V-Block, opracowane w oparciu o 45-letnie światowej klasy know-how w zakresie badań i rozwoju, będą początkowo oferowane w Turcji ”.

 

Şişecam, globalne przedsiębiorstwo przemysłowe, które działa we wszystkich kluczowych obszarach produkcji szkła wraz z liniami biznesowymi obejmującymi sodę i związki chromu, zakończyło 15 grudnia 2020 r.

 

Niezbędne oficjalne procesy zezwoleń na V-Block Technology. neutralizujący wirusy i bakterie, został opracowany w celu wsparcia walki z pandemią koronawirusa. Potwierdzono skuteczność technologii V-Block przeciwko wielu różnym wirusom i bakteriom - w tym koronawirusowi - zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez autoryzowane laboratoria Ministerstwa Zdrowia w Turcji.

 

Przełomowa technologia powlekania będzie początkowo stosowana na produktach szklanych. Şişecam rozpocznie masową produkcję świata ” pierwsze antybakteryjne produkty szklane z technologią V-Block na początku 2021 roku. Początkowo Spółka planuje przeznaczyć 10% swoich całkowitych zdolności produkcyjnych szkła na produkcję wyrobów powlekanych V-Block.

 

Wyroby szklane poddane obróbce w technologii V-Block będą początkowo oferowane w sklepach detalicznych na rynku tureckim, a także w kanałach gastronomicznych i sprzedaży B2B. Şişecam znacząco przyczyni się do walki z globalną pandemią dzięki tej rewolucyjnej technologii, która jest wynikiem połączenia wieloletniej kultury innowacyjnej firmy, doskonałych możliwości badawczo-rozwojowych i mocy produkcyjnej.

 

W swoim oświadczeniu Şişecam wiceprezes i dyrektor generalny, prof. Ahmet Kırman, powiedział: „Şişecam dostarcza innowacyjne rozwiązania i produkty o wartości dodanej klientom w ponad 150 krajach na całym świecie, posiadając zakłady w 14 krajach na czterech kontynentach. Opracowaliśmy kluczowy wynalazek - technologię przeciwbakteryjną V-Block - aby zaspokoić podstawowe potrzeby ludzi podczas globalnej pandemii.

 

W tym niezwykle trudnym okresie nieprzerwanie kontynuowaliśmy naszą produkcję i usługi, dbając jednocześnie o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników, partnerów biznesowych i klientów. Şişecam wspiera również duży ekosystem poprzez swoje produkty, usługi i aplikacje. Wszystkie nasze procesy, od surowców po produkty końcowe, realizujemy zgodnie z naszą strategią zrównoważonego rozwoju: Care for Next.

 

Jako firma, która realizuje cele zrównoważonego rozwoju ONZ, cenimy również technologię przeciwdrobnoustrojową V-Block za jej wkład w zapewnienie zrównoważonej przyszłości. Cieszymy się, że możemy aktywnie wspierać walkę z pandemią w Turcji i na całym świecie. Şişecam z dumą otwiera nowe możliwości dzięki technologii V-Block, która pomaga chronić zdrowie ludzi ”.

 

Prof. Ahmet Kırman wyjaśnił, że wyroby szklane wyposażone w technologię przeciwdrobnoustrojową V-Block będą początkowo oferowane na rynku tureckim. Dodał również: „Produkty poddane działaniu przeciwbakteryjnej technologii V-Block odpowiadają na kluczowe potrzeby podczas pandemii.

 

Rozważamy również produkcję tych innowacyjnych produktów w naszych zagranicznych fabrykach szkła, zwłaszcza w Bułgarii, i sprzedaż na innych rynkach.

 

Şişecam planuje zastosować tę technologię w innych liniach biznesowych, które koncentrują się na produkcji szkła i wprowadzić je na rynek po zakończeniu procedur licencyjnych. W światowym porządku po pandemii będziemy szybko reagować na nowe pojawiające się wymagania i potrzeby na rynku i nadal dostarczać naszą innowacyjną technologię i rozwiązania klientom Şişecam ”.  

 

 

Higiena 24/7 dzięki specjalnej formule

Rewolucyjna technologia V-Block opracowana przez Centrum Nauki, Technologii i Projektowania Şişecam zapewnia higieniczne doznania 24/7 dzięki specjalnej formule i technice aplikacji. Formuła jest nakładana na produkty poprzez chemiczne osadzanie z fazy gazowej w wysokich temperaturach podczas produkcji.

 

Ze względu na swój aktywny charakter powłoka doskonale sprawdza się również w pomieszczeniach o dużym ryzyku zanieczyszczenia, takich jak hotele, restauracje, kawiarnie, szpitale i stołówki, a także do użytku domowego.

 

Wyniki testów przeprowadzonych przez laboratoria w Turcji autoryzowane przez Ministerstwo Zdrowia potwierdziły, że wyroby szklane poddane działaniu Antybakteryjnej Technologii V-Block są w 99,5% skuteczne przeciwko bakteriom Staphylococcus Aureus, Escherichia Coli, 94,1% przeciwko Covid-19 (SARS-CoV -2) wirus,

Şişecam otrzymuje aprobatę dla swojej technologii V-Block skutecznej przeciwko wirusom i bakteriom na szklanych powierzchniach

Şişecam zakończył proces zatwierdzania i certyfikacji przez Ministerstwo Zdrowia dla swojej specjalnej technologii powlekania V-Block, która neutralizuje wirusy i bakterie. Spółka planuje rozpocząć masową produkcję wyrobów szklanych zabezpieczonych Antybakteryjną Technologią V-Block na początku 2021 roku. Te innowacyjne produkty będą początkowo oferowane do sprzedaży w Turcji.

Şişecam opracował technologię powlekania V-Block, która neutralizuje wirusy i bakterie na szklanych powierzchniach, aby wspierać walkę z pandemią Covid-19. Wyniki testów przeprowadzonych przez laboratoria w Turcji autoryzowane przez Ministerstwo Zdrowia potwierdziły, że innowacyjna technologia jest skuteczna przeciwko wielu różnym wirusom i bakteriom, w tym koronawirusowi. Şişecam zakończył niezbędne oficjalne procesy uzyskiwania zezwoleń związane z certyfikacją, wdrożeniem i sprzedażą technologii V-Block w dniu 15 grudnia 2020 r. Technologia ta będzie stosowana przede wszystkim w wybranych wyrobach szklanych w grupie napojów i wyrobów stołowych Şişecam.

W swoim oświadczeniu Şişecam wiceprezes i dyrektor generalny, prof. Ahmet Kırman, wyraził podekscytowanie, że firma stała się pierwszym światowym producentem szkła, który zastosował technologię V-Block opracowaną przez Centrum Nauki, Technologii i Projektowania Şişecam do wyrobów szklanych. Kontynuował: „Uważamy, że ludzie będą mniej zaniepokojeni swoim zdrowiem podczas obecnej pandemii dzięki technologii przeciwdrobnoustrojowej V-Block. Ta przełomowa innowacja służy naszej wizji bycia firmą, która zmienia swoje technologie i marki poprzez opracowywanie kreatywnych rozwiązań. Nasze produkty poddane działaniu antybakteryjnej technologii V-Block, opracowane w oparciu o 45-letnie światowej klasy know-how w zakresie badań i rozwoju, będą początkowo oferowane w Turcji ”.

21.12.2020 - Şişecam, globalne przedsiębiorstwo przemysłowe, które działa we wszystkich kluczowych obszarach produkcji szkła wraz z liniami biznesowymi obejmującymi sodę i związki chromu, zakończyło 15 grudnia 2020 r. Niezbędne oficjalne procesy zezwoleń na V-Block Technology. neutralizujący wirusy i bakterie, został opracowany w celu wsparcia walki z pandemią koronawirusa. Potwierdzono skuteczność technologii V-Block przeciwko wielu różnym wirusom i bakteriom - w tym koronawirusowi - zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez autoryzowane laboratoria Ministerstwa Zdrowia w Turcji. Przełomowa technologia powlekania będzie początkowo stosowana na produktach szklanych. Şişecam rozpocznie masową produkcję świata ” pierwsze antybakteryjne produkty szklane z technologią V-Block na początku 2021 roku. Początkowo Spółka planuje przeznaczyć 10% swoich całkowitych zdolności produkcyjnych szkła na produkcję wyrobów powlekanych V-Block. Wyroby szklane poddane obróbce w technologii V-Block będą początkowo oferowane w sklepach detalicznych na rynku tureckim, a także w kanałach gastronomicznych i sprzedaży B2B. Şişecam znacząco przyczyni się do walki z globalną pandemią dzięki tej rewolucyjnej technologii, która jest wynikiem połączenia wieloletniej kultury innowacyjnej firmy, doskonałych możliwości badawczo-rozwojowych i mocy produkcyjnej. Wyroby szklane poddane obróbce w technologii V-Block będą początkowo oferowane w sklepach detalicznych na rynku tureckim, a także w kanałach gastronomicznych i sprzedaży B2B. Şişecam znacząco przyczyni się do walki z globalną pandemią dzięki tej rewolucyjnej technologii, która jest wynikiem połączenia wieloletniej kultury innowacyjnej firmy, doskonałych możliwości badawczo-rozwojowych i mocy produkcyjnej. Wyroby szklane poddane obróbce w technologii V-Block będą początkowo oferowane w sklepach detalicznych na rynku tureckim, a także w kanałach gastronomicznych i sprzedaży B2B. Şişecam znacząco przyczyni się do walki z globalną pandemią dzięki tej rewolucyjnej technologii, która jest wynikiem połączenia wieloletniej kultury innowacyjnej firmy, doskonałych możliwości badawczo-rozwojowych i mocy produkcyjnej.

W swoim oświadczeniu Şişecam wiceprezes i dyrektor generalny, prof. Ahmet Kırman, powiedział: „Şişecam dostarcza innowacyjne rozwiązania i produkty o wartości dodanej klientom w ponad 150 krajach na całym świecie, posiadając zakłady w 14 krajach na czterech kontynentach. Opracowaliśmy kluczowy wynalazek - technologię przeciwbakteryjnego bloku V - aby zaspokoić podstawowe potrzeby ludzi podczas globalnej pandemii. W tym niezwykle trudnym okresie nieprzerwanie kontynuowaliśmy naszą produkcję i usługi, dbając jednocześnie o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pracowników, partnerów biznesowych i klientów. Şişecam wspiera również duży ekosystem poprzez swoje produkty, usługi i aplikacje. Wszystkie nasze procesy, od surowców po produkty końcowe, realizujemy zgodnie z naszą strategią zrównoważonego rozwoju: Care for Next. Jako firma, która realizuje cele zrównoważonego rozwoju ONZ, cenimy również technologię przeciwdrobnoustrojową V-Block za jej wkład w zapewnienie zrównoważonej przyszłości. Cieszymy się, że możemy aktywnie wspierać walkę z pandemią w Turcji i na całym świecie. Şişecam z dumą otwiera nowe możliwości dzięki technologii V-Block, która pomaga chronić zdrowie ludzi ”.

Prof. Ahmet Kırman wyjaśnił, że wyroby szklane wyposażone w technologię przeciwdrobnoustrojową V-Block będą początkowo oferowane na rynku tureckim. Dodał również: „Produkty poddane działaniu przeciwbakteryjnej technologii V-Block odpowiadają na kluczowe potrzeby podczas pandemii. Rozważamy również produkcję tych innowacyjnych produktów w naszych zagranicznych fabrykach szkła, zwłaszcza w Bułgarii, i sprzedaż na innych rynkach. Şişecam planuje zastosować tę technologię w innych liniach biznesowych, które koncentrują się na produkcji szkła i wprowadzić je na rynek po zakończeniu procedur licencyjnych. W światowym porządku po pandemii będziemy szybko reagować na nowe pojawiające się wymagania i potrzeby na rynku i nadal dostarczać naszą innowacyjną technologię i rozwiązania klientom Şişecam ”.  

Higiena 24/7 dzięki specjalnej formule

Rewolucyjna technologia V-Block opracowana przez Centrum Nauki, Technologii i Projektowania Şişecam zapewnia higieniczne doznania 24/7 dzięki specjalnej formule i technice aplikacji. Formuła jest nakładana na produkty poprzez chemiczne osadzanie z fazy gazowej w wysokich temperaturach podczas produkcji. Ze względu na swój aktywny charakter powłoka doskonale sprawdza się również w pomieszczeniach o dużym ryzyku zanieczyszczenia, takich jak hotele, restauracje, kawiarnie, szpitale i stołówki, a także do użytku domowego. Wyniki testów przeprowadzonych przez laboratoria w Turcji autoryzowane przez Ministerstwo Zdrowia potwierdziły, że wyroby szklane poddane działaniu Antybakteryjnej Technologii V-Block są w 99,5% skuteczne przeciwko bakteriom Staphylococcus Aureus, Escherichia Coli, 94,1% przeciwko Covid-19 (SARS-CoV -2) wirus,