Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Global Office Park – nowa ikona Katowic w systemach ALUPROF
Data dodania: 20.02.21

W stolicy Górnego Śląska powstaje wielofunkcyjny obiekt projektu architektów z Cavatina Holding. Trzy stumetrowe wieże i czwarty, niższy budynek biurowy stanowią kompleks uznawany za trendsetterską realizację na mapie Katowic. Dedykowane systemy aluminiowe we współpracy z architektami zaprojektowała firma ALUPROF z Bielska-Białej.

 

20210222Global Office Park Humanview 02 Deweloper-Inwestor Cavatina Holding SA

 

Transformację Górnego Śląska od lat napędza postępująca industrializacja. Swój udział w przeobrażaniu Śląska ma także ALUPROF. W województwie, w którym znajduje się siedziba firmy, blisko co drugi wznoszony budynek zawiera systemy tej marki.

 

Global Office Park to kolejna z realizacji w systemach ALUPROF usytuowana w sercu Katowic. W rejonie ulic Mickiewicza, Sobieskiego, Dąbrówki i Zabrskiej powstaje właśnie pierwszy na Śląsku koncept typu mixed-use realizowany na tak dużą skalę.

 

20210222Global Office Park Humanview Deweloper-Inwestor Cavatina Holding SA

 

 

Wysokiej klasy wielofunkcyjny obiekt

Projekt zakłada budowę trzech wysokich na 100 metrów wież posadowionych na pięciokondygnacyjnym podium. Naprzeciwko umiejscowiono niższy, 6-piętrowy budynek. 

 

Przestrzeń podium, licząca ponad 2800 m2, wypełni strefa gastronomiczno-usługowa zagospodarowana na wzór galerii. Wznoszące się nad nim wysokościowe bryły będą pełniły funkcję mieszkalno-biurową. W tej części powstanie aż 670 mieszkań – dla inwestorów przygotowano szeroką ofertę lokali o zróżnicowanych metrażach. Najniższy z budynków zagwarantuje aż 4 000 m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej.

 

20210222Global Office Park Terrace Deweloper-Inwestor Cavatina Holding SA

 

W obiekcie Global Office Park zastosowano wysokiej jakości rozwiązania aluminiowe firmy ALUPROF, takie jak ściana osłonowa słupowo-ryglowa MB-SR50N HI+ o wysokiej izolacyjności termicznej oraz system okienno-drzwiowy MB-86 SI, charakteryzujący się dużą wytrzymałością profili i podwyższonymi parametrami w zakresie termiki.

 

Specjalnie dla tej realizacji zaprojektowano system fasady elementowej MB-SE65. Szerokość słupa dylatacyjnego, przenoszącego obciążenia, wynosi zaledwie 65 mm i jest to optymalna konstrukcja spełniająca wymagania optyczne i techniczne tj. parametry statyczne, termiczne i akustyczne, wyróżniająca się spośród dostępnych rozwiązań fasad strukturalnych na rynku. To cecha systemu, będąca gwarancją funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu przeszkleń. Rozbudowana oferta dostępnych akcesoriów umożliwia kątowe łączenie profili na słupach. Zastosowana technologia pozwala na wykonanie różnego rodzaju szklanych ścian – w tym osłonowych i wypełniających. Rozwiązanie zostanie wykorzystane w budynkach A i B kompleksu.

 

 

Ekologia i komfort

Zastosowanie energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań pozwoli na dostosowanie katowickiego kompleksu do wymogów certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Wszyscy użytkownicy obiektu zyskają przestrzeń do wytchnienia od pracy czy miejskiego zgiełku w postaci strefy relaksu i zieleni, obejmującej także tarasy i patio, o łącznej powierzchni prawie 2 300 m2. Kompleks będzie przyjazny zarówno dla zmotoryzowanych (w projekcie uwzględniono prawie 2 000 miejsc parkingowych), jak i miłośników dwóch kółek, dzięki zapewnieniu miejsc postojowych oraz kompletnej infrastruktury wraz z szatniami i prysznicami.

 

20210222Global Office Park Master Deweloper-Inwestor Cavatina Holding SA

 

Global Office Park został wyróżniony w prestiżowym konkursie European Property Awards 2019 w aż dwóch kategoriach. Obiekt okrzyknięto najlepszym wysokościowym projektem mieszkaniowym w Polsce. Z kolei za koncepcję wież biurowych Cavatina Holding otrzymała nagrodę w kategorii Office Architecture Poland.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik