Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Harmonia kolorów z nową kolekcją rolet VELUX
Data dodania: 01.03.21

Estetyka wnętrz jest tak samo ważna, jak i ich funkcjonalność. Nowa kolekcja rolet VELUX oferuje 70 kolorów, dzięki którym stworzysz wyjątkowe stylizacje na poddaszu, a także zapewnisz sobie komfortowe warunki do pracy i odpoczynku o każdej porze dnia. Nowa gama kolorystyczna została opracowana wspólnie ze skandynawskim instytutem trendów i kolorów Pej Gruppen.

 

20210222velux 127882-03-xxl

W przestrzeniach dziennych, gdzie jest wiele dodatków, sprawdzą się stonowane odcienie rolet, które będą pasować do różnych stylizacji. Dzięki rolecie zaciemniająco-plisowanej 2 w 1 VELUX DFD możesz regulować natężenie światła i zapewnić sobie prywatność lub całkowicie zaciemnić wnętrze. Możesz wybrać aluminiowe lub białe prowadnice.

 

 

Kolory mają duży wpływ na samopoczucie ludzi, dlatego ważne jest, aby dobrze dopasować je do przestrzeni, w których na co dzień przebywamy. Firma VELUX wprowadziła kolekcję rolet w 70 odświeżonych kolorach, które zwiastują nowe trendy wnętrzarskie. O ich zgodność z prognozami zadbał wiodący instytut kolorów i trendów Pej Gruppen. Nowa paleta inspirowana jest skandynawską prostotą i zawiera barwy, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

 

To, co czyni tę kolekcję jeszcze bardziej wyjątkową, to bogata gama typów rolet z różnymi efektami przyciemniania światła, od całkowitego zaciemnienia po lekką przezierność. W kolekcji znajdują się rolety dekoracyjne, zaciemniające, plisowane, podwójnie plisowane, rolety 2w1 zaciemniająco-plisowane oraz żaluzje o nowoczesnym designie.

 

20210222velux 531012-011.6.living-family

 

Co więcej, oprócz klasycznych prowadnic z matowego aluminium, dostępne są również białe prowadnice, która idealnie komponują się z białymi oknami dachowymi VELUX. Dodatkowo prowadnice boczne oraz górna listwa są tej samej szerokości i są wyjątkowo wąskie. Po zwinięciu tkaniny, rolety nie zasłaniają światła słonecznego i zapewniają wyjątkowy efekt estetyczny. Wszystkie rolety posiadają certyfikat OEKO-TEX®, który gwarantuje, że są wolne od szkodliwych substancji. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, w roletach nie ma także sznurków, ani innych wiszących elementów.

 

20210222velux 530998-014.3.cooking-highwindows-person

Roleta dekoracyjna VELUX RFL
Do jadalni możesz wybrać półprzezroczystą roletę dekoracyjną VELUX RFL w naturalnym odcieniu, dzięki której delikatnie rozproszysz światło i zapewnisz sobie prywatność.

 

 

Modna baza 70 kolorów została uzupełniona opcją zamówienia rolet dekoracyjnych, zaciemniających oraz zaciemniająco-plisowanych w dowolnym kolorze z 1800 barw palety NCS i RAL. Zależnie od modelu, roletami można operować ręcznie lub gdy są poza zasięgiem za pomocą klawiatury naściennej (w wersji elektrycznej lub solarnej), a także aplikacji w telefonie, jeśli mamy system VELUX ACTIVE. Rolety VELUX są dostępne już od 135 zł, można je zamówić on-line lub kupić w dobrych sklepach stacjonarnych z artykułami dekoracyjnymi oraz w hurtowniach materiałów budowlanych.

 

 

20210222velux 531016-011.4.living

Roleta zaciemniająco-plisowana VELUX DFD 2w1.
Dzięki rolecie zaciemniająco-plisowanej VELUX DFD 2w1 możesz regulować natężenie światła i zapewnić sobie prywatność lub całkowicie zaciemnić wnętrze. Zależnie od potrzeb możemy skorzystać z jej części zaciemniającej lub tylko z plisowanej w kolorze białym rozpraszającej delikatnie promienie słoneczne.

 

 


Jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

„Nowa kolekcja rolet została zaprojektowana tak, aby umożliwiała łatwy wybór odpowiedniego kolory i modelu, który zaspokoi potrzeby domowników niezależnie od funkcji pomieszczenia i ich stylu życia. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, możemy zamontować różne typy rolet w bliskim sąsiedztwie z zachowaniem spójności kolorystycznej. Jest to ważne, gdyż często nasze wnętrza są wielofunkcyjne i muszę odpowiadać na potrzeby kilku domowników" - mówi Dominika Majchrzak, Kierownik Produktu w VELUX.

 

20210222velux 530992-015.3.dining

Roleta dekoracyjna VELUX RFL

Do jadalni możesz wybrać półprzezroczystą roletę dekoracyjną VELUX RFL w naturalnym odcieniu, dzięki której delikatnie rozproszysz światło i zapewnisz sobie prywatność.

 

Wachlarz właściwości rolet osiągnięto dzięki zastosowaniu różnych tkanin, faktur i konstrukcji. Rolety plisowane VELUX, dające efekt rozproszenia światła, można obsługiwać za pomocą górnej i dolnej prowadnicy. Dzięki temu osłonę można zatrzymać w dowolnym miejscu i wygodnie regulować dopływ światła słonecznego w czasie dnia bez konieczności całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, a także zyskać gwarancję prywatności. Jeśli zależy nam na pełnej kontroli światła i możliwości zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia, dobrym rozwiązaniem są rolety zaciemniające lub zaciemniająco-plisowane.

 

20210222velux 531024-013.2.working

Roleta zaciemniająco-plisowana VELUX FHC.
Do wnętrz, w których uczymy się lub pracujemy, warto wprowadzić chłodne odcienie, które sprzyjają koncentracji. Dzięki energooszczędnej rolecie zaciemniająco-plisowanej VELUX FHC zapewnisz sobie skuteczną osłonę przeciwsłoneczną i zapobiegniesz odbiciom światła na ekranie komputera, a dodatkowo lepszą izolację okna w chłodne dni.

 

 

W przypadku tych drugich, dzięki części zaciemniającej możemy zyskać przyjemne zaciemnienie, gdy świeci intensywne słońce, a gdy potrzebujemy tylko ochrony przed delikatnymi promieniami, wystarczy, że rozwiniemy część plisowaną. Inne funkcje zyskamy decydując się na roletę energooszczędno-zaciemniającą wykonaną z tkaniny o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową zatrzymującą ciepło wewnątrz pomieszczenia podczas zimnych nocy.

 

20210222velux 530940-017.4.bath

Żaluzje VELUX PAL.
Żaluzje VELUX PAL są idealnym rozwiązaniem odpornym na wilgoć. Istotną zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli i ilości wpadającego światła w zależności od pory dnia.

 

Łazienka to strefa prywatna, dlatego ważne jest, aby wybrać roletę zapewniającą zaciemnienie światła i intymność. Żaluzje są idealnym rozwiązaniem odpornym na wilgoć. Sprawdzą się również w kuchniach. Istotną zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylenia lameli i ilości wpadającego światła w zależności od pory dnia. Na stronie producenta można pobrać poradnik które rolety wybrać.

 

20210222velux 129869-01-xxl

Roleta plisowana VELUX.
Roleta plisowana VELUX subtelnie rozprasza światło i zapewnia prywatność. Można ją zatrzymać w dowolnym miejscu regulując jej położenie za pomocą dolnej i górnej prowadnicy.

 

Wszystkie rolety z kolekcji są idealnie dopasowane do rozmiarów okien dachowych VELUX, dlatego nie marszczą się i są łatwe w użytkowaniu. Aby wybrać odpowiedni rozmiar rolety, wystarczy spisać kodz tabliczki umieszczonej na skrzydle okna. Żadne pomiary nie są konieczne. Dodatkowo okna VELUX wyposażono w system instalowanych fabrycznie mocowań - dlatego instalacja rolet VELUX jest niezwykle prosta i można wykonać ją samodzielnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik