Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Stolarka a wartość nieruchomości
Data dodania: 09.03.21

Wybieranie wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań budowlanych niewątpliwie wpływa na komfort mieszkania oraz zmniejszenie kosztów utrzymania, a w perspektywie czasu – zwrot kosztów inwestycji. Inwestorzy decydujący się na budowę lub remont domu, w którym znajdują się rozwiązania premium, na przykład stolarki okiennej i drzwiowej, zyskują jeszcze jedno – wyższą wartość nieruchomości w przypadku odsprzedaży. Rafał Buczek z firmy AWILUX podpowiada, jak stworzyć bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń, której wartość nie spadnie w kolejnych latach.

 

20210223awilux nero style by awilux

Fot. AWILUX

 

Na koszt nieruchomości wpływa wiele czynników. Z pewnością jest to lokalizacja, wielkość domu lub mieszkania, a także stan wykończenia. W przypadku sprzedaży, o wiele atrakcyjniejsze zdają się być obiekty, które nie wymagają od nowych właścicieli dodatkowego wkładu finansowego oraz czasowego na remonty i przebudowy. Wykorzystanie wysokiej jakości rozwiązań budowlanych, które gwarantują równie wysoką jakość życia to kolejny element, który wpływa na wzrost wartości każdej nieruchomości. Co w tej kwestii ma do zaoferowania stolarka okienna i drzwiowa?

 

 

Wielopoziomowy wymiar technologii

Wybór stolarki otworowej, która spełni współczesne wymagania prawne, a przy tym ulepszy nasze codzienne życie, to inwestycja w przyszłość. Zarówno stolarka okienna, jak i drzwiowa w wydaniu premium nie jest wymysłem producentów. Każde zaawansowane technologicznie rozwiązanie jest stworzenie po to, by przynosić realne korzyści.

 

Decydując się na wysokiej jakości okna i drzwi, zapewniamy sobie przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort termiczny, ale również możliwość korzystania z dodatkowych funkcjonalności wpływających na codzienne życie oraz oczywiście aspekty wizualne. Inwestycja w stolarkę – czy to podczas budowy domu, czy też w trakcie wymiany dotychczasowych rozwiązań – przyniesie lukratywny zwrot.

 

20210223awilux schueco ase 67 pd

 Fot. AWILUX

 

- Korzyści płynące z inwestycji w stolarkę w klasie premium można podzielić na dwie kategorie. W pierwszej kolejności takie rozwiązania zapewnią nam wysoki komfort życia, który wpłynie na nasze samopoczucie i wygodę. Drugą kwestią jest zysk. Inwestując w wysokiej jakości okna, zapewniamy sobie ciepło, a tym samym jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń, która w perspektywie czasu obniży koszty utrzymania całego domu lub mieszkania.

 

Ten argument jest też kartą przetargową podczas odsprzedaży nieruchomości, znacznie podnosząc jej wartość. Nabywca, który otrzymuje ofertę domu właściwie zaprojektowanego i przemyślanego na etapie budowy, jest skłonny więcej zapłacić za swój komfort i brak ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z reorganizacją przestrzeni, a należy pamiętać, że koszty wymiany stolarki nie należą do najniższych – dodaje Rafał Buczek z firmy AWILUX.

 

 

W jaką stolarkę zainwestować?

Choć wybór odpowiednich okien i drzwi powinien zostać podyktowany potrzebami kupujących, jest wiele elementów wspólnych, które przyniosą korzyści wszystkim posiadaczom. Przede wszystkim nowoczesny dom powinien być dobrze doświetlony. Dzięki temu komfort przebywania wewnątrz i mniejsza potrzeba spędzania czasu przy sztucznym oświetleniu pozytywnie wpłyną na zdrowie domowników. Wszyscy potrzebujemy miejsca do odpoczynku, ale też coraz częściej i do pracy, którą zaczynamy wykonywać w domowej przestrzeni. Światło naturalne wypełniające wnętrza jest więc pewnym wymaganiem pojawiającym się u osób poszukujących nowego domu.

 

- Duże przeszklenia nadają bryle budynku luksusowego charakteru oraz optycznie powiększają wnętrza. Z kolei większa ekspozycja na naturalne światło to także jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia. To niewątpliwie duży plus, który robi ogromne wrażenie w momencie pierwszego kontaktu potencjalnego nabywcy z nieruchomością. Naturalne światło, które wypełnia wnętrza, oddziałuje też na pewne emocje, które mogą okazać się decydujące podczas zakupu nowego domu – dodaje ekspert AWILUX.

 

20210223awilux schueco aws 70

 Fot. AWILUX

 

Mówiąc o wyborze stolarki okiennej i drzwiowej, nie sposób nie wspomnieć o jej parametrach. Od roku 2021 zgodnie z nowymi warunkami technicznymi wszystkie nowe obiekty będą musiały spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące między innymi izolacji oraz zużycia energii. Decydując się na stolarkę w klasie premium, mamy pewność, że oferowane przez producenta parametry znacznie przewyższają nawet te określone przez prawo. Jakie płyną z tego korzyści?

 

- Takie wnętrza przez długie lata będą zgodne z wyśrubowanymi przepisami budowlanymi. Inwestycja w nowoczesne, a nierzadko też zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak okna i drzwi dedykowane domom pasywnym, to gwarancja tego, że nasza nieruchomość będzie bardzo atrakcyjna w przypadku chęci jej sprzedaży – dodaje Rafał Buczek z AWILUX.

 

Chcąc zwiększyć wartość swojej nieruchomości, warto zainwestować w pożądane na rynku przeszklenia w rozmiarze XXL. Rozwiązaniem, które pomoże cieszy się dużą popularnością jest system Schüco ASE 67 PD. Gwarantuje on maksymalne doświetlenie, komfort użytkowania oraz wysoką estetykę wykończenia. Smukłe profile i schowane ramy sprawiają, że rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie.

 

W przypadku systemu Schüco ASE 67 PD próg zlicowany jest z posadzką, co ułatwia przechodzenie, a także tworzy harmonijne połączenie wnętrza z sąsiadującym balkonem, tarasem czy ogrodem. Innym przykładem dostępnym w ofercie AWILUX jest system ASE 80.HI, który stanowi połączenie walorów wizualnych z wysokimi parametrami izolacyjnymi. Może być on z sukcesem stosowany w budownictwie pasywnym.

 

 

Dodatkowe możliwości
Producenci stolarki okiennej i drzwiowej oferują konsumentom szerokie możliwości projektowe, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo, a także dodatkowo zwiększają wartość całej nieruchomości. Zaliczyć do nich możemy wszelkiego rodzaju przesłony i wyposażenie antywłamaniowe.

 

- Z naszego doświadczenia wynika, że klienci coraz rzadziej inwestują jedynie w proste rozwiązania okienne, decydując się na dodatkowe opcje. Są to okna wpływające na zmniejszenie zużycia energii, gwarantujące większe bezpieczeństwo oraz dodatkowe funkcjonalność.

 

Chcąc zapewnić sobie pełną wygodę, warto zainwestować w szyby selektywne chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także zewnętrzne przesłony słoneczne i termiczne. Wpływa to nie tylko na nasz codzienny komfort, ale stanowi kolejny argument przemawiający na korzyść naszej oferty w momencie, w którym postanowimy ją odsprzedać - dodaje ekspert AWILUX.

 

Podczas wizyty w salonie okiennym warto rozważyć między innymi zakup rolet zewnętrznych z pancerzem aluminiowym. Są one wielofunkcyjnym wykończeniem okna, gwarantując nie tylko większe bezpieczeństwo domowników, ale również chronią przed nadmiernym słońcem, wiatrem i zimnem. W ofercie AWILUX można wybrać rolety spełniające potrzeby funkcjonalne i coraz bardziej zaawansowane oczekiwania estetyczne.

 

Warto również zwrócić uwagę na cieszące się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem systemy inteligentnego zarządzania domem, które za pomocą pilota lub smartfona pozwalają użytkownikom zarówno zadbać o bezpieczeństwo posesji, jak i wykonują szereg czynności bez konieczności użycia siły rąk. Zautomatyzowane domy nie są fikcją znaną z produkcji telewizyjnych czy filmowych, lecz coraz częściej stają się standardem w nowoczesnych, luksusowych nieruchomościach.

 

Potencjalni nabywcy coraz częściej poszukują rozwiązań gotowych, zaawansowanych technologicznie i takich, które spełniają wysokie wymagania względem budowlanym i estetycznym. Firma AWILUX, producent stolarki okiennej i drzwiowej w klasie premium, pomaga inwestorom i projektantom w tworzeniu wyjątkowych i samowystarczalnych przestrzeni.

 

Takie nieruchomości, powstałe z wykorzystaniem wysokiej jakości stolarki, cieszą się dużym zainteresowaniem świadomych kupców, którzy są gotowi ponieść wyższe koszty zakupu właściwie zaprojektowanego, doświetlonego i zaizolowanego domu.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik