Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Hybrydowa taśma wielofunkcyjna illbruck TP654 illmod TRIO 1050
Data dodania: 16.03.21

20210303illbruck TP654 illmod TRIO 1050

 

Premiera innowacyjnego produktu do szczelnego montażu okien, zgodnego z nowymi Warunkami Technicznymi WT 2021

Od 1 stycznia 2021 r. zaczęły w Polsce obowiązywać nowe przepisy prawa budowlanego, które wymuszają poszukiwanie i stosowanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań.

 

Ma to na celu podwyższanie efektywności energetycznej budynków, a tym samym zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Wyższe wymagania dotyczą m.in. izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych, a zatem również uwzględnienia szczelnego połączenia na styku okna ze ścianą.

 

W 2007 roku firma tremco illbruck zrewolucjonizowała rynek uszczelnień złączy budowlanych dzięki wprowadzeniu na rynek pierwszej wielofunkcyjnej taśmy uszczelniającej. Nowe rozwiązanie illbruck – taśma hybrydowa TP654 illmod TRIO 1050, wyznacza najwyższe standardy.

 

Taśma została bowiem zaprojektowana od nowa, przy uwzględnieniu parametru szczelności na poziomie najlepszych membran okiennych oraz wygody stosowania na poziomie taśm rozprężnych, łącząc je w jeden produkt o charakterze hybrydowym.

 

Doskonałe parametry
Dzięki unikalnej technologii taśmy uszczelniającej TP654 illmod TRIO 1050 do złączy okiennych, spełnienie obowiązujących wymagań w zakresie szczelności, izolacji cieplnej i akustycznej jest łatwiejsze. Wielowarstwowa struktura i połączenie trzech różnych materiałów pozwoliły uzyskać szczelną na powietrze barierę, odporną przy tym na przenikanie wody w czasie intensywnego deszczu do 1050 Pa (zacinanie na elewację wody wiatrem huraganowym, wiejącym z prędkością ~150 km/h). TP654 to również idealne rozwiązanie w związku z rosnącymi wymaganiami w zakresie izolacyjności akustycznej – pozwala uzyskać redukcję dźwięku do poziomu 60 dB.

 

Łatwy montaż
Dzięki zastosowaniu aktywnej folii okiennej w konstrukcji taśmy, wyeliminowane jest ryzyko popełnienia pomyłki na etapie instalacji. Taśma TP654 dostępna jest w dwóch rozmiarach, które pozwalają uszczelnić spoiny o szerokości w zakresie od 6 do 30 mm (patrz karta techniczna produktu). Ponadto szara, gładka pianka taśmy, ułatwia wsunięcie oklejonej nią ościeżnicy do ościeży i pozycjonowanie ramy w otworze okiennym.

 

Montaż stolarki okiennej z użyciem taśmy TP654 jest bardziej wydajny, dzięki użyciu rolek z nawojem do 90% dłuższym niż w przypadku standardowych taśm. Taśma trwale zachowuje swoją pierwotną długość, dzięki czemu nie pojawiają się przecieki, których naprawa wymagałaby dodatkowego nakładu pracy w związku z koniecznością dokonywania czasochłonnych przeróbek czy doszczelnień.

 

Właściwości rozwiązania „3 w 1” do warstwowego montażu okien, przewyższającego aktualne wymagania:
- szczelność na powietrze a < 0,05 dla rozmiarów 6–15 oraz 10–25 mm
- gwarancja szczelności dyfuzyjnej na właściwym poziomie – konstrukcja z aktywną folią o zmiennym Sd
- zabezpieczenie przed przenikaniem wody przy ciśnieniu do 1050 Pa (zacinaniem deszczu silnym wiatrem huraganowym do ~150 km/h)
-redukcja hałasu z zewnątrz do 60 db
- oszczędność na czasie montażu i wygoda, którą gwarantuje taśma rozprężna
- szczelne przyleganie do powierzchni, łatwe pozycjonowanie ramy w otworze okiennym, dzięki gładkiej szarej, zamkniętokomórkowej piance
- wyeliminowane ryzyko pomylenia stron w trakcie montażu, dzięki aktywnej membranie
- efektywna praca dzięki dłuższemu nawojowi rolek do 90% niż dotychczas
- czytelny dobór – tylko dwa rozmiary pokrywające zakres szerokości złącza okiennego 6–30 mm
- taśma zaprojektowana od nowa, przy uwzględnieniu parametru szczelności na poziomie najlepszych membran okiennych oraz wygody stosowania na poziomie taśm rozprężnych, łącząc je w jeden produkt o charakterze hybrydowym
- 10-letnia gwarancja funkcjonalności w systemie illbruck i3


Szczegóły na temat produktu, znajdują się na stronie poświęconej nowemu rozwiązaniu: https://www.illbruck.com/pl_PL/tp654-illmod-trio-1050/

Materiały do pobrania: https://www.illbruck.com/pl_PL/produkt/tp654-illmod-trio-1050-17/

Kontakt w doradcą techniczno-handlowym illbruck: https://www.illbruck.com/pl_PL/kontakt/dzial-handlowy/
________________________________________
illbruck to marka z ponad 60-letnim doświadczeniem w klejeniu i uszczelnianiu złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Jako europejski producent o zasięgu światowym firma tworzy standardy, wprowadzając oryginalne technologie montażowe. illbruck oferuje kompletne rozwiązania systemowe będące odpowiedzią na niemal każdą sytuację montażową, w tym pierwszy, kompletny system montażu trójwarstwowego w świetle muru „i3”, z 10-letnią gwarancją. Wyroby tej marki są bezpieczne dla użytkowników i środowiska, a ich skuteczność potwierdzają niezależne badania. Firma illbruck jest liderem na polskim rynku w zakresie doradztwa technicznego, m.in. oferuje nieodpłatne wsparcie techniczne na budowie dla uczestników programu partnerskiego „Ambasador Dobrego Montażu Okien”.

illbruck jest częścią CPG Europe, regionalnego oddziału RPM International Inc., który łączy czołowe marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex i Dryvit. CPG Europe zatrudnia ponad 1400 osób na całym kontynencie i produkuje wysokiej jakości, specjalistyczne materiały budowlane, odpowiadające na złożone wymagania współczesnego budownictwa. Marki skupione w CPG Europe zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane, od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje i systemy dachowe.

RPM International Inc. to jedna z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.