Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Korzystaj z tarasu bez żadnych ograniczeń
Data dodania: 31.03.21

Wiosna i lato to czas, gdy możemy w pełni korzystać z uroków natury, przebywając na przydomowym tarasie, który stanowi swoistego rodzaju przedłużenie salonu czy sypialni na zewnątrz.

Podstawą do stworzenia komfortowej i w pełni przyjaznej wszystkim domownikom zewnętrznej przestrzeni są odpowiednio dobrane drzwi, które umożliwiają swobodne i bezproblemowe przechodzenie.

 

20210324schuco

Okno balkonowe w aluminiowym systemie Schüco AWS 75.SI + z progiem zero milimetrów zapewnia przejście bez barier na balkon czy taras Fot. Schüco

 

 

 Wiosna to czas, gdy zaczyna się życie w przydomowym otoczeniu. Budząca się z zimowego snu natura motywuje nas do wprowadzania zmian i aranżacji zewnętrznych stref relaksu. Nieograniczony dostęp do tych przestrzeni zapewnią odpowiednio rozplanowane przejścia w postaci drzwi balkonowych lub przesuwnych.

 

Najlepiej, aby miały optymalnie dopasowane wymiary i były pozbawione wystających progów, co umożliwi bezproblemowe przechodzenie wszystkim członkom rodziny w każdej sytuacji.

 

Pełna swoboda korzystania z tego „zewnętrznego” przedłużenia domowego salonu jest nieoceniona podczas rodzinnego grilla czy zabawy z dziećmi.

 

Z myślą o umożliwieniu wszystkim użytkownikom w pełni bezpiecznego, wygodnego i samodzielnego korzystania z tarasu powstała seria bezprogowych drzwi rozwierno-uchylnych i przesuwnych marki Schüco. Rozwiązania zgodne z normą DIN 18040 są dostępne zarówno w systemach z PVC-U, jak i aluminiowych.

 

20210324schuco1

 Drzwi przesuwne w systemie Schüco ASE 80 z progiem zero milimetrów zapewniają płynne przejście między salonem a ogrodem Fot. Schüco

 

Otwórz i przechodź bez przeszkód

Otwierane, jedno- lub dwuskrzydłowe drzwi balkonowe to uniwersalne rozwiązanie, które jest najczęściej stosowane w domach o tradycyjnej architekturze. Tego typu stolarka jest często wyposażona w stosunkowo wysokie progi, które mogą generować ryzyko potknięcia, zwłaszcza jeśli korzystają z niego osoby starsze czy dzieci.

 

Natomiast dla osób na wózku inwalidzkim mogą stanowić nawet barierę nie do przebycia. Zgodnie z zaleceniami normy DIN 18040 odnoszącej się do budownictwa bez barier, progi w drzwiach powinny być zlicowane z posadzką lub jeśli jest to niewykonalne technicznie - mieć wysokość maksymalnie do 2 cm.

 

Drzwi balkonowe w aluminiowym systemie Schüco AWS łączą wygodę użytkowania z najwyższej klasy designem.

 

Zostały one wyposażone w innowacyjny próg zero milimetrów, który jest wbudowany w posadzkę i tworzy równą płaszczyznę z jej warstwą wykończeniową. Odpowiada on najwyższej, 6 klasie przejezdności zgodnie z wytyczną ift BA-01/1 „Określenie i klasyfikacja zdolności przejeżdżania przez progi”. Innowacyjna, opadająca uszczelka zapewnia ponadto łatwe domykanie skrzydła, a ukryte w ramie okucia – łatwą obsługę manualną, do której są potrzebne minimalne siły operacyjne.

 

Wszystkie te opcje są dostępne w aluminiowych systemach okiennych Schüco AWS o podstawowych głębokościach zabudowy 70, 75 i 90 mm, jak również w drzwiach balkonowych z PVC-U w systemach okiennych Schüco Living i LivIng Alu Inside o głębokości zabudowy 82 mm.

 

20210324schuco2

Próg zero milimetrów w drzwiach przesuwnych z PVC-U Schüco LivIngSlide Fot. Schüco

 

 

Nieograniczona przestrzeń i płynne przejścia

Tarasowe drzwi przesuwne to znak rozpoznawczy nowoczesnej architektury domów jednorodzinnych. Oferują bardzo szerokie światło przejścia i maksymalny komfort użytkowania, dzięki wygodnym mechanizmom przesuwnym lub podnoszono-przesuwnym. Jeśli dodać do tego zlicowane z posadzką progi, można bardzo szeroko otworzyć wnętrze domu na ogród i stworzyć między efekt płynnego przenikania się obydwu tych stref.

 

Dlatego wszystkie drzwi przesuwne Schüco to rozwiązania bezprogowe zgodnie z normą 18040. Dotyczy to zarówno aluminiowych konstrukcji przesuwnych i podnoszono-przesuwnych serii ASE, jak i podnoszono-przesuwnych z PVC-U LivIngSlide. Rozwiązanie progu zero milimetrów idzie w parze z optymalną wodoszczelnością stolarki, jej doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej, a także ochroną przed niepożądanymi gośćmi.

 

Bezprogowe drzwi przesuwne mogą być ponadto produkowane także w optymalnej klasie odporności na włamanie RC2, co docenią zwłaszcza właściciele domów zlokalizowanych na uboczu, a także posiadający wyższe wymagania związane z poczuciem bezpieczeństwa.

 

Schüco International Polska

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik