Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Nowy wymiar drzwi - wielkie wejście w nowoczesną architekturę - drzwi, które łączą wnętrza z otoczeniem
Data dodania: 31.03.21

Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa popyt na personalizowane produkty i usługi konsekwentnie rośnie. Producenci starają się spełnić oczekiwania klientów, którzy potrzebują jakościowych realizacji, odpowiadających ich konkretnym wymaganiom.

 

20210303pivotimage174

 

Ten trend potwierdzają badania Deloitte, które wskazują, że istnieje duże zapotrzebowanie na produkty i usługi “szyte na miarę”. 50 proc. konsumentów wyraziło zainteresowanie takim zakupem, a połowa deklaruje, że byłaby skłonna poczekać dłużej na jego realizację. Również połowa ankietowanych byłaby w stanie zapłacić więcej, szczególnie w kategoriach droższych produktów związanych z szeroko pojętą estetyką.

 

Spersonalizowana architektura
Architektura jest dziedziną, która z zasady, w pełni dopasowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. W efekcie nie tylko sam projekt budynku, ale również elementy jego wyposażenia czy wystroju wnętrza są dopasowywane do konkretnych wymagań i gustu. Z biegiem czasu zmiany zaczęły dotyczyć prawie wszystkich elementów domu.

 

Jednak do tej pory, oferta drzwi na rynku była mało przyjazna indywidualnym gustom, a personalizacji podlegały klamki, ewentualne przeszklenia lub wykończenie. Z tego względu zazwyczaj wybierało się najmniej inwazyjne i ‘niewidoczne’ modele, które wtapiały się w wystrój, a nie go tworzyły - tym bardziej w nowoczesnych wnętrzach, które są wymagającą przestrzenią dla wymagających klientów.

 

Personalizacja jest czynnikiem, który wpływa na finalny koszt każdej realizacji, również w przypadku drzwi. Jest to składowa nie tylko wydatków na materiały, ale również kosztów produkcji. Im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym wyższy koszt wyprodukowania. Prosta konstrukcja i wybór materiałów pozwalają na utrzymanie dobrego stosunku jakości do ceny.

 

20210303pivot collage 0

 


Przeszklone i solidne drzwi

Najwyższe parametry techniczne, np. wysoka izolacyjność termiczna, wiatro- i wodoszczelność czy wysoka klasa antywłamaniowa powinna być integralną cechą unikalnych drzwi, nawet przy przeszkolonych, spektakularnych realizacjach. Estetyka nie jest kompromisem dla jakości i bezpieczeństwa.

 

Drzwi obrotowe typu Pivot MasterLine 8 gwarantują połączenie tych cech z izolacyjnością termiczną na poziomie: Uf = 1,5W/m²K dla wariantu HI+, bardzo dobrymi parametrami AWW - 4/C3/4A i wysoką klasą antywłamaniową RC2/WK2. Zachowanie parametrów wodoszczelności jest możliwe nawet przy tworzeniu unikalnych, obrotowych drzwi wejściowych w rozmiarze XL lub z panoramiczną konfiguracją Landscape i pełnym przeszkleniem.

 

Takie realizacje sprawdzają się nie tylko w miejscach publicznych, np. restauracjach czy galeriach handlowych, ale również na domowych trasach, co nadaje unikalnego charakteru całej bryle domu, wpasowując się nawet w najbardziej unikalne, dopasowane do projektów architektów czy wymagań inwestorów. Drzwi pivotowe mogą być otwierane manualnie lub z wbudowanego panelu automatyki domowej.

 

 

Drzwi kluczowym elementem domu
Drzwi są ważnym elementem architektury całego domu. Dobrze dobrane wyznaczają styl całej przestrzeni i przede wszystkim łączą wnętrza z otoczeniem. Tym bardziej nie powinny być tłem a raczej odpowiadać kierunkowi nadanemu przez architekta.

 

W przypadku solidnych drzwi obrotowych, np. Pivot Masterline 8, umieszczenie ich, powinno być uwzględnione już na etapie projektowym, ponieważ instalacja - nawet w formie drzwi wewnętrznych - odbywa się na etapie montażu okien. W praktyce jest to łatwy montaż ze względu na możliwość kompletnej prefabrykacji profili w warsztacie oraz wykorzystanie standardowych okuć.

 

Drzwi obrotowe typu Pivot Masterline 8 nie tylko są praktycznym rozwiązaniem, ale dają również wiele możliwości projektowych. Mogą funkcjonować jako drzwi wewnętrzne, zewnętrzne lub jako okna tarasowe. Bardzo duże wymiary do 2,5 x 4m zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dzięki mocnym profilom aluminiowym.

 

Pomimo tego, że skrzydło drzwi może ważyć od 200 kg, w wariancie Residential oraz nawet do 500 kg, w wariancie XL, konstrukcja jest w pełni stabilna i wygodna w użytkowaniu.

 

Wypełnienie drzwi jest personalizowane, klient może wybrać różne typy i grubości przeszkleń lub zdecydować się na panele, co wpłynie na obniżenie ceny końcowego wyrobu, a nie traci na estetyce projektu domu. Dodatkowym atutem jest płaski próg, który nie tworzy zbędnych barier w przestrzeni, ułatwia korzystanie i płynne przejście.

 

Produkt jest przetestowany pod kątem norm europejskich, ale również tych obowiązujących w Stanach Zjednoczonych, dlatego dystrybucja produktu jest możliwa na wiele rynków, nie tylko polski.

 


Zalety dla klienta
Wymagający klienci, którzy cenią jakościowe rozwiązania poprawiające funkcjonalność domu i szukają elementów podkreślających spektakularny widok lub lokalizację budynku, będą zainteresowani produktami, które otworzą ich wnętrza na otoczenie. Taki efekt jest łatwo osiągalny z wariancie Landscape, który tworzy przeszkloną fasadę tworzącą jednolitą całość, jednocześnie chroniąc przed chłodem, deszczem, wilgocią i wiatrem, a także włamaniem.

 

Gwarantują bardzo dobrą szczelność i izolacyjność termiczną, więc redukują starty ciepła. Osiągnięto to m.in. poprzez obwiedniowy montaż uszczelki w konstrukcji z listwą samoopadającą doszczelniającą próg i wykorzystanie 10-milimetrowego profilu progowego, a także końcówkom narożnym ze zintegrowanym drenażem.Wygoda obsługi jest kolejnym atutem drzwi obrotowych typu Pivot Masterline 8, które oprócz automatycznego zamykania, mogą być zablokowane w pozycji otwartej, pod kątem 90 stopni. Oś obrotu skrzydła jest odsunięta od ościeżnicy i dzięki temu nawet przy bardzo dużych rozmiarach i masie drzwi łatwo się je otwiera i zamyka.

 

 

 

01 chik
01 chik