Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Kärcher oferuje tej wiosny swoją nową kosiarkę zasilaną bateryjnie w specjalnej promocji.
Data dodania: 05.04.21

Kupujesz kosiarkę z baterią podkaszarkę dostajesz za 1 zł!
Przy zakupie kosiarki LMO z baterią w zestawie otrzymasz podkaszarkę LTR za 1 zł. Nie żartujemy. Drugie urządzenia, które zasilisz tą samą baterią co kosiarkę dostaniesz za symboliczną opłatą. Dowiedź się więcej o tych urządzeniach i skorzystaj z promocji, która trwa do końca maja! Sprawdź szczegóły na stronie:

https://www.kaercher.com/pl/home-garden/narzedzia-ogrodowe.html

 

20210303karcher1 

 

Kosiarka jak żadna inna!

Zadbany trawnik to najlepsza ozdoba naszej posesji. By był zawsze jak spod igły niezbędne jest przede wszystkim regularne koszenie. I tu często zaczynają się schody. Kosiarki zazwyczaj albo posiadają kabel zasilający, na który musimy nieustannie uważać pracując, albo też są bardzo głośne. Bywa i tak, że obie te „zalety” idą w parze. W efekcie jesteśmy zestresowani i dodatkowo narażamy się na sąsiedzkie nieporozumienia – w końcu nikt nie lubi w wiosenne popołudnie słuchać we własnym ogrodzie natrętnego buczenia kosiarki sąsiada.

 

Ale na szczęście pojawiły się alternatywne rozwiązania w postaci czterech modeli akumulatorowych kosiarek niemieckiego producenta – Kärcher. Kosiarki LMO dostępne są w dwóch wariantach. Jedna jest optymalna do niewielkiego trawniczka, zasilana baterią 18 V. Natomiast druga, mocniejsza i większa – 36 V. Oba modele pracują cicho i są niezwykle dokładne.

 

20210303karcher1a

 

 

Nieznośna lekkość koszenia

Akumulatorowa kosiarka LMO zasilana baterią 18 V dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwsza ma szerokość koszenia wynoszącą 36 cm a druga 33 oraz zbiornik na skoszona trawę o pojemności 45 litrów natomiast druga 35 litrów. Jest ona także wyposażona w czterostopniową regulację wysokości koszenia. Kosz na trawę posiada wskaźnik, który pokazuje kiedy pojemnik jest przepełniony i trzeba go opróżnić. Kosiarka może też mielić zebraną trawę i rozrzucić ją na trawnik, gdzie posłuży ona jako nawóz. Uchwyt prowadzący jest regulowany i dopasujemy go bez problemu do swojego wzrostu. Dzięki temu podczas koszenia nie narażamy się na przeciążenie pleców, zachowujemy zawsze prawidłową postawę. Kosiarka jest także bezpieczna. Po wyjęciu kluczyka kosiarka blokuje się i nie można jej już uruchomić.

 

20210303karcher1b

 

Cicho sza!

Mocniejszy wariant kosiarki zasilany baterią o mocy 36 V może pochwalić się szerokością koszenia wynoszącą 46 cm lub 40 cm. Podobnie jak jej mniejsza siostra posiada wskaźnik zapełnienia kosza na trawę oraz możliwość mielenia trawy na ściółkę, która zasili nasz trawnik. Dzięki praktycznej funkcji Push Assist mamy zapewnione wsparcie napędu kosiarki. Jest to przydatne zwłaszcza na zboczach. Posiada ona także do wyboru pięć możliwych długości koszenia. Kąt nachylenia uchwytu także jest regulowany i dopasowuje się do Ciebie. Kosiarka jest niezwykle ergonomiczna i łatwa w przechowywaniu na niewielkiej przestrzeni.

 

 

Podkaszarka dla pięknych efektów

Trawnik przed domem to najlepsza wizytówka całej posesji. Wszyscy chcemy by nasz zielony dywan pięknie się prezentował i zachwycał zarówno naszych gości jak i spostrzegawczych sąsiadów. By tak było konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Jednak gra zdecydowanie jest warta świeczki, gdyż korzystając z odpowiednich narzędzi bez trudu wyczarujesz przed domem piękną murawę. Godna polecenia jest bez wątpienia podkaszarka akumulatorowa LTR od cenionej za jakość i niezawodność marki Kärcher. Urządzenie jest dostępne w dwóch wariantach. Pierwszy zasilany jest baterią 18 V drugi, mocniejszą - 36 V. W zależności od wielkości trawnika i częstotliwości prac można dobrać odpowiednie dla siebie urządzenie.

 

20210303karcher2a

 

 

Masz zadanie? Mamy rozwiązanie!

W modelu zasilanym baterią 18 V średnica cięcia wynosi 30 cm lub 25 cm. Szczególną cechą tego modelu jest ruchoma głowica (w modelu 18-25), która może być przekręcana w zakresie 180 stopni. Dzięki temu podkaszarka precyzyjnie pracuje w trudno dostępnych miejscach przy ścieżkach czy tarasie. Podkaszarka LTR 18-30 zadba też o Twoje klomby i rabaty. Dzięki rozkładanemu zderzakowi dystansowemu nie uszkodzisz swoich pięknych roślin podkaszając wokół nich. Dodatkowo kąt nachylenia głowicy można również ustawić w trzech pozycjach. Można to zrobić bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Dzięki tej funkcji dosięgniemy bez kłopotu pod przeszkody na przykład ławeczki.

 

20210303karcher2d

 

 

Z pełną mocą!

Podkaszarka LTR 36-33 (36 V) naprawdę ma tę moc. Dzięki temu poradzi sobie z dłuższą trawą jak i chwastami. Średnicę cięcia można regulować w zakresie od 28 do 33 cm. Podczas pracy prędkość można wygodnie dostosować do danego zadania. W tym celu użytkownik naciska dźwignię w dolnej części uchwytu. Model ten jest niezwykle łatwy w transporcie i przechowywaniu.

 

20210303karcher1

 

 

Platforma bateryjna Kärcher

Platforma bateryjna Kärcher obejmuje dwa rodzaje akumulatorów z ciągle rosnącą liczbą maszyn. Z jej pomocą pracują różnorakie urządzenia Kärcher i lich liczba stale rośnie: od urządzenia wysokociśnieniowego przez dmuchawy do liści aż po wielofunkcyjny odkurzacz.

Cechą wyjątkową tej unikalnej platformy jest jej uniwersalność: akumulatory są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami Kärcher tej samej klasy napięcia, bez względu na to, czy należą do serii Home & Garden, czy Professional. Dzięki temu posiadając kilka urządzeń zasilanych tymi bateriami możemy zamiennie używać baterii, gdyż będą one pasowały do każdej z posiadanych przez nas maszyn. Unikalną zaletą wszystkich akumulatorów Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałej pojemności akumulatora dokładnie wyświetla pozostały czas pracy i czas ładowania w minutach. Obudowa akumulatorów jest bardzo odporna na wstrząsy i chroniona przed kurzem i rozpyloną wodą zgodnie z klasą ochrony IPX5. Dzięki wydajnemu zarządzaniu temperaturą akumulatory zapewniają również optymalną wydajność w intensywnych zastosowaniach, inteligentne monitorowanie ogniw chroni przed przeładowaniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie będzie używana przez dłuższy czas, sterowany procesorem, automatyczny tryb magazynowania baterii Battery Power zapewnia długą żywotność ogniw.