Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę najmłodszych w domu?
Data dodania: 05.04.21

Małym dzieciom trudno jest funkcjonować w pomieszczeniach zaprojektowanych z myślą o dorosłych. Dla nich wszystko zainstalowane jest za wysoko i zawieszone poza zasięgiem ich rączek – półki w salonie, umywalka w łazience czy blat w kuchni. Niski wzrost próbują sobie rekompensować na różne, nie zawsze bezpieczne sposoby, co może prowadzić do sytuacji zagrażających ich zdrowiu.

 

20210303krause1

 

Sięgają po niestabilne krzesła, próbują wspinać się po półkach szafy lub regału albo ściągają na siebie naczynia z wysokiego blatu. A to prosta droga do wypadku. Jak im zapobiegać? Korzystając z bezpiecznych i stabilnych schodków domowych.

 

W kwestii zdrowia i komfortu naszych pociech jesteśmy w stanie zrobić wiele: kupujemy atestowane urządzenia domowe, wybieramy ubrania z organicznej bawełny i zaopatrujemy się w żywność pochodzącą z ekologicznych upraw. Domy wypełniamy urządzeniami, które mają podnieść komfort życia codziennego maluchów, ale przede wszystkim uchronić je przed bolesnymi upadkami, także tymi z wysoka. A może zamiast stawać na głowie w poszukiwaniu kolejnych rozwiązań… postawmy dziecko na stabilnych schodkach?

 


Łazienka: mycie rąk – czysta przyjemność
Rękawy mokre do łokci, rozmazane plamy mydła na blacie, podłoga pełna wody – to częste efekty samodzielnego mycia rąk przez nasze pociechy. A tak niewiele trzeba, by to zmienić! Wystarczą dostosowane do potrzeb najmłodszych wygodne meble i akcesoria, które nie tylko pomogą im w utrzymaniu czystości, ale sprawią, że korzystanie z łazienki będzie dla nich czystą przyjemnością.

 

20210303krause1b

 

– Niewielu z nas może pozwolić sobie jednak na montaż niewielkiej umywalki na poziomie rączek dziecka – to duża inwestycja zaledwie na kilka lat. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zakup lekkiego, wygodnego i bezpiecznego podestu lub schodka, który zachowa stabilność nawet w niesprzyjających warunkach na mokrej podłodze – podpowiada Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE, producenta drabin i podestów również do zastosowań domowych.

 


Kuchnia: mały człowiek – wysokie potrzeby
Panującą w ostatnich latach modę na gotowanie obserwujemy nie tylko wśród dorosłych, ale też i dzieci. Dowodem są liczne telewizyjne programy kulinarne, które pokazują, że szefem kuchni można zostać w każdym wieku. Tylko jak rozwijać swoją pasję sięgając do kuchennego blatu jedynie brodą? – Rzeczywiście, blaty w kuchni montowane są zwykle na wysokości 85 cm, przez co stają się trudną do pokonania przeszkodą dla małych kucharzy.

 

Dlatego w trosce o ich wygodę, ale i spokojną głowę rodziców stworzyliśmy schodki Treppy PlusLine. Dzięki nim dzieci nie muszą już posiłkować się krzesłem czy taboretem. Duża, antypoślizgowa platforma robocza, stabilne stopki zabezpieczające przed poślizgiem oraz zintegrowana blokada przeciw samoczynnemu złożeniu się schodków to zalety, które gwarantują bezpieczeństwo naszych pociech – rekomenduje Marek Banach.

 


Właśnie, że kolor ma znaczenie!
Jeśli kiedykolwiek wydawało się Wam, że w przypadku urządzeń typowo funkcjonalnych ich kolor nie odgrywa żadnej roli, to byliście w błędzie. Rodzice małych dzieci wiedzą to najlepiej! Przecież na różowym rowerze z pewnością będzie się jeździło lepiej niż na białym, a niebieski plastikowy młotek będzie bez wątpienia skuteczniejszy od czarnego.

 

20210303krause1a

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych wielbicieli designu, schodki Treppy PlusLine dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, m.in.: żółtym, niebieskim, zielonym i obowiązkowo różowym. Każdy maluch może więc wybrać swoją ulubioną wersję. Co ważne, urządzenie rozkłada się niezwykle szybko i łatwo – nie sprawi to zatem żadnego problemu maluchom, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

 


Maluchy poznają bezpieczne wzorce zachowań
Aby zachęcić maluchów do korzystania z bezpiecznych rozwiązań, firma KRAUSE postanowiła wesprzeć przedszkola ze swojego miasta Świdnicy w edukacji dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu. Przedstawiciele firmy odwiedzili w marcu br. 6 placówek, przekazując każdej schodki Treppy oraz plakaty informujące dzieci, jak zapobiegać upadkom z wysokości i poślizgnięciom w domu.

 

Dom to miejsce, w którym dochodzi do rozmaitych wypadków, także tych z udziałem dzieci. Ich rodzice muszą mieć więc oczy dookoła głowy, by chronić swoje pociechy. Z pomocą przychodzą im producenci prostych i skutecznych rozwiązań, które pozwalają uniknąć wielu groźnych sytuacji, zakończonych na przykład bolesnym upadkiem. Warto po nie sięgać.

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także