Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

Klimas Wkręt-met rozwija sprzedaż we Francji
Data dodania: 23.04.21

 

Klimas Wkręt-met, polski producent technik zamocowań finalizuje kolejne kroki ekspansji zagranicznej. W kwietniu uruchomiona została działalność producenta w ramach spółki we Francji.

 

Klimas Wkręt-met w 2020 r. obchodził 30-lecie działalności. Jubileusz przypadł na czas jednego z największych światowych kryzysów, jednak w żaden sposób nie zmienił planów właścicieli firmy związanych z jej rozwojem, których filarem jest ekspansja eksportowa. Już dziś firma eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów poprzez różne modele dystrybucji.

 

20210422KLIMAS

 

Producent otwiera kolejny punkt u naszych południowych sąsiadów w czeskiej Pradze, ale prężnie działa m. in. w Australii czy Senegalu. Marka cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Indiach, gdzie działa już 9 punktów dystrybucji z silnymi zespołami handlowymi w takich miastach jak Pune czy na cejlońskiej Sri Lance.

 

 

Francja na celowniku

Azjatycka ekspansja to jeden z sukcesów, który firma przekuwa na kolejne etapy strategii rozwoju sprzedaży eksportowej. Tym razem na celowniku znajduje się Francja, gdzie firma otwiera swoje przedstawicielstwo. Biorąc pod uwagę gospodarkę i zagraniczne inwestycje rodzimych firm, Francja należy dziś do jednych z najpotężniejszych państw na świecie – mówi Paweł Klimas, dyrektor ds. rozwoju biznesu, członek zarządu w Klimas Wkręt-met .

 

Dla nas to bardzo dobry rynek z wielu względów. Trwająca renowacja i termomodenizacja obiektów napędza zapotrzebowanie na akcesoria montażowe, których w naszej ofercie nie brakuje. Poza tym ważne z punktu widzenia eksporterów z Polski jest fakt, że kraj nad Sekwaną posiada znakomitą infrastrukturę transportową. W aspekcie politycznym Francja jest założycielem Unii Europejskiej oraz członkiem NATO. Zatem kraj bardzo stabilny – dodaje Paweł Klimas.

 

 

20210422KLIMAS1

 

Nie tylko produkt

Jak podkreśla Paweł Klimas Firma Klimas mimo postępującej cyfryzacji i digitalizacji w biznesie, konieczna jest obecność na poszczególnych rynkach. Pewne kwestie kulturowe, biznesowe, czy logistyczne muszą odbywać się na miejscu, w kraju gdzie jest klient. Ekspansja przy prowadzeniu rynku zdalnie oczywiście może się udać, ale jeśli oczekujemy szybkich efektów, a rynki wymagają wysokiej jakości obsługi musimy tam być, w innym przypadku wiele może się nie udać, a pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz – wyjaśnia Paweł Klimas.

 

Docelowo we francuskim oddziale Klimas w Poitiers na zachodzie kraju pracuje siedmiu handlowców, realizujących zadania z zakresu sprzedaży i wsparcia technicznego na lokalnym rynku. Producent mocno wchodzi na rynek z takimi rozwiązaniami jak systemy zamocowań termoizolacji ścian, systemy zamocowań lekkiej obudowy. Ponieważ Francuzi coraz częściej wybierają domy szkieletowe lub z prefabrykatów znaczącą rolę w ofercie odgrywają wkręty i łączniki do konstrukcji drewnianych.

 

Przypomnijmy, że Klimas Wkręt-met już od końca lat 90. rozpoczął samodzielny eksport swoich produktów, najpierw do Rosji i krajów wschodnioeuropejskich, a następnie do Europy Południowej i Zachodniej. Dobre, długofalowe relacje, wypracowane na zagranicznych targach, a także dostosowanie produkcji do międzynarodowych wymogów technicznych spowodowały, że dziś producent śmiało decyduje się na kolejne, bardziej stanowcze kroki rozwoju swojej działalności.

 

KLIMAS WKRĘT-MET to wiodący, polski producent najwyższej jakości technik zamocowań. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Wanatach k. Częstochowy, wyposażone w najbardziej innowacyjną w Europie halę wtryskarek, magazyn centralny oraz zaawansowane laboratorium.

 

Producent systematycznie rozwija się na rynku krajowym i eksportowym; obecnie jego wyroby docierają do ponad 60 państw na świecie. Dzięki doświadczeniu wysokiej klasy specjalistów, współpracy z producentami różnych branż, nowym inwestycjom oraz dialogowi z klientami, marka Klimas Wkręt-met od 30 lat jest synonimem najwyższej jakości zamocowań, stosowanych w branży budowlanej.

KLIMAS WKRĘT-MET

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także