Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Aluprof: Wspólnie z Arką budujemy lepszą przyszłość
Data dodania: 01.05.21

Sukces biznesowy, który osiąga zarówno Aluprof, jak i cała Grupa Kęty dzięki innowacyjnym produktom i wysokiej kulturze organizacyjnej, daje nam możliwość wspierania inicjatyw i działań, dzięki którym, zgodnie z naszym sloganem budujemy lepszą przyszłość.

 

20210429aluprof22

 

Szczególną uwagę poświęcamy kwestii ekologii. To, jak świat będzie wyglądał w przyszłości, w ogromnej mierze zależy od tego, jakie praktyki teraz stają się naszą codziennością. Stąd nasza współpraca z Fundacją Ekologiczną Arka i wspieranie jej programów.

 

– Sztandarowym programem Arki, który mamy przyjemność wspierać, jest Zielona Ręka - największy polski program aktywnej edukacji ekologicznej. Aluprof szczyci się tym, że pomaga wykształcać ekologiczne nawyki i zachowania wśród tych, którzy zmienią świat na lepsze za jakiś czas: wśród najmłodszych. Zielona Ręka skierowana jest do dzieci i młodzieży.

 

Pomaga wychowawcom i nauczycielom nie tylko opowiadać o tym, jak ważne są kwestie ekologii i ochrony środowiska, ale i pokazywać, ile satysfakcji daje zielone zaangażowanie – mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof SA.

 

W ramach Zielonej Ręki organizowane jest Śmieciobranie: dzięki tej akcji obszary przyrodniczo cenne odzyskują dawny blask, a zwierzęta, również zagrożonych gatunków, znów mogą mieszkać w przyjaznym sobie, bezpiecznym otoczeniu. Każdy zebrany i zutylizowany worek śmieci, jak i każde zasadzone drzewo są małymi krokami w słusznym kierunku.

 

Inną akcją Fundacji Arka, którą wspieramy nie tylko jako firma, ale jako zespół, jest Rower Pomaga. Dzięki aktywności fizycznej uczestników, a więc i naszych pracowników, których kilometry przejechane na dwóch kółkach zliczają sportowe aplikacje, swoje wymarzone jednoślady otrzymują dzieci z domów dziecka.

 

Im więcej przejechanych rowerem zamiast samochodem kilometrów, tym więcej rowerów dla tych, którzy dopiero kształtują swoje nawyki i obyczaje. Wierzymy, że dzięki tej akcji jeszcze więcej dzieciaków pokocha rowery i pozostanie tej pasji wiernymi na długie lata – również jako dorośli.

 

Również z myślą o ekologii, ale i o życiowych szansach najmłodszych, powołana została akcja „Książka wspiera bohatera”. Aspekt ekologiczny akcji jest niewątpliwy: zalegające tu i tam „niepotrzebne” książki trafiają na kiermasze zamiast na śmietnik. Z drugiej strony nie tylko o ekologię w niej chodzi. Uświadamia, że książka może mieć więcej niż jedno życie.

 

Uczy szacunku do słowa pisanego i tego, że i za ten zasób odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży nie-nowych książek na kiermaszach akcji przeznaczone zostają na bilety do teatrów i na koncerty dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

 

Nie wiemy, jak bardzo znane są te inicjatywy, lecz mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu znajdą coraz więcej uczestników i sympatyków. Dziś cieszymy się z ponad 700 000 dzieciaków uczestniczących w sprzątaniu lasów i brzegów strumieni w ramach Śmieciobrania oraz z licznych nasadzeń młodych drzewek w miejscu dzikich wysypisk.

 

Cieszy nas każda zielona bransoletka noszona z dumą przez młodych wolontariuszy. Jesteśmy dumni z każdego kilometra przejechanego na każdym z prawie 30 rowerów kupionych za wysiłek i kilometry wypedałowane przez naszych pracowników. A jeśli kiedyś ktoś o tych akcjach napisze książkę, to mamy nadzieję, że znajdzie ona drugie i trzecie życie dzięki coraz liczniejszym kiermaszom.

 

Zrównoważony rozwój, w innych firmach traktowany jako modne hasło, w naszej firmie jest realnym faktorem rozwoju całej organizacji. Jak powiedział Dariusz Mańko, Prezes Zarządu Grupy Kęty „świadomie i odpowiedzialnie podchodzimy do tematu naszego wpływu na środowisko naturalne i zmiany klimatu.

 

W Strategii przyjęliśmy konkretne zobowiązania i cele środowiskowe, do których realizacji chcemy wspólnie dążyć. Jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy mogą mieć ważny udział w realizacji celów, stąd przeznaczamy do 1 mln zł (2021-2025) na zielone sugestie, które będą zgłaszane przez pracowników a ich realizacja będzie spójna z naszymi celami środowiskowymi”.

 

Program Sugestii Pracowniczych przyczynia się do wykorzystania potencjału innowacyjnego pracowników, pozwala budować wśród nich kulturę odpowiedzialności i bezpieczeństwa, a także identyfikację z firmą. Z tych wszystkich powodów zachęcamy pracowników do zgłaszania zielonych inicjatyw, a autorzy szczególnie trafnych lub udanych są atrakcyjnie nagradzani.

Aluprof

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik