Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

Technologia ThermoFibra wyróżniona
Data dodania: 01.05.21

 

Jury Programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki w tym roku nagrodziło firmę Deceuninck za opracowaną technologię wzmacniania profilu okiennego PVC włóknem szklanym ThermoFibra. Program IRBS co roku wyróżnia najbardziej innowacyjne rozwiązania, które są dostępne w Polsce, Europie i na świecie.

 

20210422DECEUNINCK Elegant ThermoFibra Infinity

 


Okno kompozytowe ze statuetką
Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki to jedyny taki program w branży, który ocenia i docenia producentów maszyn, komponentów, systemów, programów IT, elementów do montażu i akcesoriów.

 

Wyróżniane są rozwiązania spełniające kryteria innowacyjności oraz te uwzględniające aktualne potrzeby konsumentów, automatyzację, ekologię, intuicyjność działań czy informatyzację. W tegorocznej edycji jury doceniło technologię wzmacniania profilu okiennego PVC włóknem szklanym ThermoFibra, przyznając firmie Deceuninck jedną z jedenastu statuetek tegorocznego Laureata programu i certyfikat poświadczający przyznanie Znaku Jakości IRBS.

 


Zalety włókna szklanego w skrzydłach okiennych
Zastosowanie włókna szklanego w skrzydle eliminuje całkowicie konieczność stosowania wzmocnień stalowych, co znacząco wpływa na procesy produkcyjne, zakupowe i logistyczne.

 

Może okazać się to szczególnie ważne w obecnym czasie, gdy rynek doświadcza sporych problemów związanych z dostawami stali. Ponadto, dzięki zastosowaniu włóka szklanego możliwe było zredukowanie przylgi w standardowym skrzydle Elegant do 7 mm, co jest wizualnym wyróżnikiem profili PVC na rynku.

 


– Stworzyliśmy produkt, który pomaga w osiągnięciu doskonałych wartości izolacyjnych, jest smukły i idealnie wpasowuje się w przestrzeń domów. Ale przede wszystkim to, co wyróżnia nasze rozwiązanie, to fakt, że wiązki włókna szklanego są ciągłe, na całej długości profilu, a nie rozproszone w całej objętości co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie wzmocnień stalowych z tak wzmocnionego profilu.

 

20210422DECEUNINCK Product Visuals Modern Duitsland CAM 01 HR 20200224

 

Wpłynęło to także na znaczące skrócenie czasu produkcji oraz ograniczenie potencjalnych problemów związanych z ograniczonymi dostawami stali. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że opracowana przez nas technologia ThermoFibra została doceniana po raz kolejny przez branżę – mówi Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Zarządzania Produktem.

 

Technologia ThermoFibra umożliwiła realizację okien o dużych rozmiarach bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku standardowych profili wzmacnianych stalą.

 

Osiągnięto łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi, zmniejszenie ciężaru okien, poprawę warunków pracy, oszczędność w transporcie i ograniczenie potencjalnych urazów związanych z pracą przy ciężkich elementach. Co istotne, materiał wykorzystywany w serii okien Elegant z zastosowaniem wyżej wymienionej technologii w całości nadaje się do recyklingu.

Wcześniej ThermoFibra została nagrodzona w konkursie TopBuilder 2020 w kategorii Nowość i Innowacja Roku.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także