Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

Podejście z myślą o zrównoważonym rozwoju to podejście proaktywne do zmniejszania wpływu na środowisko.
Data dodania: 03.05.21

Celem Hydro jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 30 procent do roku 2030. Osiągnięte zostanie to przez bardziej ekologiczne materiały i produkcję, ale celem jest również pomoc klientom w zmniejszeniu ich emisji dzięki bardziej ekologicznym produktom.

 

20210424SAPA1

 

Obecnie aluminium odnotowuje najszybszy wzrost popytu wśród metali na świecie. Głównymi powodami są jego niska waga i wytrzymałość, a także korzyści wynikające z trwałości. Aluminium może być poddawane wielokrotnemu recyklingowi, bez utraty jakości. To czyni ten metal doskonałym wyborem, jeśli chodzi o materiał konstrukcyjny dla budynków zeroenergetycznych.

 

Innowacje i rozwój technologii są kluczowymi czynnikami umożliwiającymi procesy wolne od CO2 i zawsze musimy aktywnie dążyć do zrównoważonego rozwoju przy opracowywaniu i produkcji nowych produktów. Nie wystarczy już tylko budować energooszczędnie. Musimy ciężko pracować, aby zminimalizować emisje pochodzące z używanych przez nas materiałów budowlanych, w tym te, które powstają podczas rozbiórki budynków.

 

 

 

W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów na produkty przyjazne dla klimatu, Hydro opracowało dwa produkty aluminiowe. Hydro CIRCAL, który składa się w co najmniej 75% z materiałów pochodzących z recyklingu oraz Hydro REDUXA, produkowany z wykorzystaniem energii wodnej. Hydro odnotowuje również rosnący popyt na produkty CIRCAL i REDUXA do stosowania w projektach budowlanych z certyfikatem BREEAM. Jest to związane z niską emisją dwutlenku węgla.

 

"Dzięki stopowi aluminium Hydro CIRCAL możemy dziś oferować systemy budowlane z aluminium o jednym z najniższych wskaźników emisji CO2 na świecie" - mówi Johan Strand, dyrektor sprzedaży SAPA w Hydro Building Systems.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także