Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

 

baner klej do luster 7 7 2021

Reynaers Aluminium z dwiema nagrodami od Top Buildera
Data dodania: 03.05.21

MasterPatio, system drzwi podnoszono-przesuwnych oraz fasada elementowa EF 7 otrzymały nagrody w kategorii „nowości i innowacje” w XIII edycji kon¬kursu TOPBUILDER 2021. Rozwiązania są konsekwentną odpowiedzią na wymagania współczesnej architektury, zarówno pod względem designu, funkcjonalności jak i parametrów technicznych.

 

20210428renson123

 

Prace projektowe nad produktami Reynaers Aluminium prowadzone są przez interdyscyplinarny zespół ekspertów, który ma realny wpływ na funkcjonalność i wygląd produktu. Stąd dogłębna wiedza o rynkowych potrzebach, które przekładają się na tworzenie innowacyjnych i praktycznych rozwiązań kreujących trendy. Dzięki blisko 60-letniemu doświadczeniu w produkcji stolarki okienno-drzwiowej oraz 20-letniemu w dziedzinie fasad elementowych spółka osiągnęła najwyższy poziom ekspertyzy w produkcji aluminiowych systemów.

 

- To już kolejny raz, kiedy nasze produkty zostały wyróżnione w konkursach branżowych. Wprowadzamy nowe systemy, ale przede wszystkim konsekwentnie rozwijamy nasze rozwiązania, znane od ponad 30 lat w Polsce. Wszystko po to, aby odpowiadać na oczekiwania rynku, a nawet wyprzedzać je. Partnerstwo i ścisła współpraca z klientami – w tym z producentami, architektami, jest motorem naszych działań i gwarantem osiągniętych sukcesów. – mówi Ewa Rafalska, kierownik Marketingu i Komunikacji Reynaers Aluminium.

 

 

Innowacyjność i technologia nagrodzonych systemów
Jednym z kluczowych celów przy projektowaniu rozwiązań okienno-drzwiowych jest osiągnięcie maksymalnej transparentności połączonej z prostotą formy, zarówno w przypadku systemów przesuwnych, jak i fasad elementowych. W efekcie osiąga się wysoki stosunek szkła do profili przy zachowaniu odpowiedniej sztywności i wytrzymałości konstrukcji.
MasterPatio: Poza wykorzystaniem smukłych, ale stabilnych profili aluminiowych system drzwi podnoszono-przesuwnych MasterPatio charakteryzuje się zminimalizowaną widocznością uszczelek i elementów tworzywowych, zamków i zaczepów, które są w większości ukryte lub zamontowane wewnątrz profili.

 

Udało się też zachować tą samą widoczną szerokość profili skrzydeł, sekcji łączącej, profili wzmacniających oraz poprzeczek (87 mm) zaadoptowanych z systemu Masterline 8, które opracowano jako jego uzupełnienie i rozwinięcie. Połączenie dużych wymiarów konstrukcji i funkcjonalności systemu z jego różnorodnością rozwiązań sprawia, że MasterPatio ma wyjątkowo szeroki zakres zastosowań. Dzięki wysokiej odporności na obciążenie wiatrem rozwiązanie może być stosowane w wysokich budynkach, nawet przy morskim wybrzeżu, a osiągnięty współczynnik izolacyjności termicznej spełnia wymagania budownictwa pasywnego.

 

Fasada elementowa EF 7: Kompletny system fasadowy, dedykowany do montażu w wysokich budynkach, zapewnia maksimum transparentności przy użyciu smukłych profili. Poszczególne moduły są w całości prefabrykowane i szklone w zakładzie produkcyjnym, co umożliwia łatwy i szybki montaż konstrukcji na budynku. Produktywność systemu łączy się także ze spełnieniem wysokich wymagań estetycznych. Pomimo zredukowania gabarytów profili, system jest bardzo wytrzymały i może być stosowany do modułów o maksymalnych wymiarach 3700 x 2700 mm. Rozwiązanie przewiduje wysoką izolacyjność z wartością Uf od 1.3 W/m²K.

 

Nagroda Top Builder
Wyróżnienie Top Builder jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym. Od kilkunastu lat nagradzani są inwestorzy, deweloperzy, generalni wykonawcy, producenci oraz architekci. System drzwi podnoszono-przesuwnych MasterPatio oraz fasada elementowa EF 7 otrzymały nagrodę za najwyższą jako¬ść produktu oraz zastosowane innowacje w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne.

 

 

 

01 chik
01 chik