Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Nice wspiera włoską organizację pozarządową Emergency w Ugandzie przekazując 85 silników rurowych w celu zautomatyzowania rolet zewnętrznych nowego Centrum Chirurgii Dziecięcej w Entebbe
Data dodania: 05.07.21

Włoska firma Nice, międzynarodowy lider sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, zaoferowała swoją wiedzę i rozwiązania nowemu Centrum Chirurgii Dziecięcej Emergency w Entebbe w Ugandzie, zaprojektowanemu przez architekta Renzo Piano.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti

 

Budowa szpitala jest częścią działań promowanych przez ANME (African Network
of Medical Excellence), Sieci Doskonałości Opieki Zdrowotnej w Afryce, utworzonej przez Emergency w 2010 roku. ANME łączy 11 afrykańskich krajów w celu wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej na poziomie lokalnym i regionalnym, oferując bezpłatne usługi medyczne na najwyższym poziomie, a także szkolenia doskonalące lokalnych profesjonalistów.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti1

 

Pierwszym zrealizowanym przez Emergency projektem było Centrum Kardiochirurgii Salam w Chartumie (Sudan), zainaugurowane w 2007 roku. Do tej pory wykonano w nim ponad 8000 operacji i zrealizowano ponad 70 000 wizyt. Zdrowie jest podstawowym prawem każdego człowieka, a zwłaszcza dzieci.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti2

 

Grunt pod budowę szpitala w Entebbe o powierzchni 120 000 m2 w pobliżu Jeziora Wiktorii zapewnił rząd Ugandy. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku i została zakończona w roku 2020, z lekkim opóźnieniem spowodowanym przez Covid-19. Szpital rozpoczął swoją działalność w kwietniu 2021 roku.

 

Projekt Centrum Chirurgii Dziecięcej został opracowany przez Biuro Techniczne Emergency, pod kierownictwem jednego z najbardziej znanych architektów na świecie - Renzo Piano i jego pracowni RPBW, we współpracy ze studiem TAM Associates z Wenecji.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti7

 

Placówka posiada 72 łóżka, trzy sale operacyjne oraz całe niezbędne do jej funkcjonowania zaplecze diagnostyczne i pomocnicze: laboratorium, bank krwi, aptekę, stołówkę i pralnię. Pacjenci z różnych krajów mogą korzystać również z pensjonatu dysponującego 42 łóżkami dla dzieci i ich rodzin.

 

W kompleksie znajduje się także infrastruktura dedykowana szkoleniom lokalnego personelu medycznego i administracyjnego. Ponadto, z myślą o zrównoważonym rozwoju i integracji z otoczeniem, dach centrum pokrywa około 2600 paneli fotowoltaicznych, które zaspokajają część jego zapotrzebowania na energię.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti8

 

„Technologia i innowacje muszą być dostępne dla wszystkich, dlatego entuzjastycznie przyjęliśmy zaproszenie do udziału w projekcie Emergency” – powiedział Francesco Villani, Dyrektor Generalny Nice Italia. „Jesteśmy szczególnie dumni, że nowe Centrum Chirurgii Dziecięcej w Entebbe dołączyło do grona naszych realizacji, a my przyczyniliśmy się do tak ważnej sprawy”.

 

Fot20210701nice Marcello Bonfanti9Firma Nice przekazała 85 silników do automatyzacji rolet zewnętrznych, które z kolei zaoferował włoski producent Resstende, wieloletni partner Nice przy realizacji prestiżowych międzynarodowych projektów. Silniki rurowe dostarczone przez Nice są częścią linii Nice Era Star.

 

Niezawodne i wszechstronne, idealnie nadają się do automatyzacji markiz i rolet. Dodatkowo, dzięki zintegrowanej karcie elektronicznej, kilka silników może być podłączonych i sterowanych równolegle z jednego punktu bez konieczności instalowania dodatkowych jednostek sterujących.

 

Fot20210701nice VISTA AEREA

 


Zdjęcia: © Marcello Bonfanti


O Nice Polska
Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group - silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony.
www.nice.pl 

Nice
Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje, łączność cyfrową i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier” i misja „ułatwiaj codzienne czynności” koncentruje się na ludziach, zaskakując ich zarządzaniem automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Nice docenia wartość zrównoważonego rozwoju, dostarczając rozwiązania optymalizujące zarządzanie oświetleniem naturalnym i ciepłem, a także systemy fotowoltaiczne.
www.niceforyou.com 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik