Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Lato bez komarów z nową moskitierą VELUX
Data dodania: 05.07.21

Wyobraź sobie, że możesz spać latem na poddaszu przy otwartym oknie i cieszyć się orzeźwiającym chłodem bez uciążliwych owadów. Tak skuteczną ochronę przed insektami zapewnia nowa moskitiera VELUX. Dzięki wytrzymałej i szczelnej siateczce żaden komar nie przedostanie się do środka, co pozwala spać spokojnie. Moskitiera dyskretnie chroni i pozostaje niezauważona, bo jest biała oraz ma węższe prowadnice, listwy oraz górny kaseton. Jej elegancki design pasuje do każdego wnętrza.

 

20210701velux moskitiera

 Moskitiera doskonale komponuje się z białymi oknami dachowymi VELUX. Eleganckie, smukłe prowadnice i węższy górny kaseton sprawiają, że jest prawie niewidoczna, gdy nie jest używana. Można ją łączyć ze wszystkimi roletami VELUX.

 

To bardzo praktyczne, trwałe, ekologiczne i zdrowe dla domowników rozwiązanie problemu owadów w domu. Siateczka w moskitierze została wykonana z wytrzymałego włókna szklanego pokrytego polichlorkiem winylu, co gwarantuje 100% szczelność i ochronę przed insektami. Co więcej, jest ona transparentna, dzięki czemu nie przyciemnia i nie przesłania widoku na zewnątrz, umożliwiając jednocześnie skuteczne wietrzenie.

 

Idealnie sprawdzi się w kuchni, sypialni oraz pokojach dzieci. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu możemy relaksować się i spać przy otwartym oknie, ciesząc się świeżym powietrzem bez towarzystwa uciążliwych komarów.

 

20210701velux moskitiera-1

 


Na każdą wnękę okienną

Nową moskitierę można zamontować na wnęce okiennej o długości do 2,4 metra oraz maksymalnej szerokości 128 cm. Nie trzeba mieć okna dachowego VELUX, aby ją zastosować. Eleganckie, smukłe prowadnice, listwy i węższy górny kaseton w kolorze białym są bardzo dyskretne i nie przytłaczają pomieszczenia. Taka konstrukcja sprawia, że moskitiera staje się prawie niewidoczna, gdy nie jest używana - siateczka jest wtedy ukryta w górnej kasecie.

 

20210701velux moskitiera-2

Moskitiery warto zamontować we wszystkich pomieszczeniach, a szczególnie w pokojach dziecięcych i sypialniach. Świeże powietrze korzystnie wpływa na nasze zdrowie, a dzięki moskitierom możemy się nim cieszyć bez obaw o ukąszenia owadów, które mogą być niebezpieczne dla dzieci i alergików. 

 

„Warto wiedzieć, że moskitiera może być łączona z dowolnymi roletami VELUX, co zapewnia jeszcze większy komfort na poddaszu. Jeśli zdecydujemy się na montaż przesłon wewnętrznych, możemy wybrać te z białymi prowadnicami, by zachować spójność kolorystyczną. Tak wyposażone okno będzie bardzo eleganckie, ale także funkcjonalne, gdyż rolety mają wiele przydatnych funkcji. Wewnętrzne pomagają kontrolować ilość wpadającego światła, zewnętrzne chronią przed nagrzewaniem" - podkreśla Dominika Majchrzak, Kierownik Produktu w firmie VELUX.

 

20210701velux moskitiera-3

 Siateczka w moskitierze VELUX ZIL została wykonana z wytrzymałego włókna szklanego pokrytego polichlorkiem winylu, co gwarantuje 100% szczelność i ochronę przed insektami. Jej listwy i górna kaseta są w kolorze białym.

 

Łatwy montaż i płynna obsługa

Montaż nowej moskitiery VELUX jest jeszcze łatwiejszy i może być wykonany przez jedną osobę. Instaluje się ją na wnęce okiennej, dzięki czemu pasuje zarówno do okien dachowych VELUX, jak i do okien innych producentów. Co więcej, taki sposób instalacji nie ogranicza żadnej funkcji okna, które możemy swobodnie otwierać i zamykać. Podczas zamawiania moskitiery wystarczy podać szerokość i wysokość wnęki. W przypadku montażu na oknie kolankowym, niezbędne jest zastosowanie dwóch moskitier oraz zestawu łączącego, który umożliwi instalację produktów.

 

20210701velux moskitiera-4

 Nową moskitierę można zamontować na wnęce okiennej o długości do 2,4 metra oraz maksymalnej szerokości 128 cm. Nie trzeba mieć okna dachowego VELUX, aby ją zastosować

 

Moskitierę podnosi się i opuszcza manualnie, przy pomocy podłużnej listwy. Siateczka porusza się płynnie w bocznych prowadnicach. Gdy nie jest używana, można zwinąć ją do górnej kasety. Jeżeli okno zostało zamontowane w trudno dostępnym miejscu, pomocny będzie drążek teleskopowy.

 

20210701velux moskitiera-5

 W przypadku montażu na oknie kolankowym, niezbędne jest zastosowanie dwóch moskitier oraz zestawu łączącego, który umożliwi instalację produktów.

 

Moskitiery dostępne są w różnych szerokościach – od 439 mm do 1285 mm i trzech wysokościach: 1,6 m, 2 m i 2,4 m. Wysokość jest regulowana. Cena katalogowa moskitiery VELUX ZIL zaczyna się od 400 zł.

 

 

  

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także