Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Klimas Wkręt-met na kongresie budownictwa drewnianego Forum Holzbau w Paryżu 6 lipca 2021
Data dodania: 07.07.21

Trwa cykl konferencji poświęconych budownictwu drewnianemu Forum Holzbau. Klimas Wkręt-met wziął ostatnio udział w spotkaniu w Warszawie, gdzie zaprezentował ofertę rozwiązań do konstrukcji z drewna. Od 15-17 lipca b.r. producent pokaże te rozwiązania na Forum w Paryżu.

 

20210707klimas Francja 2

 

Trwa globalna dyskusja jak zmniejszyć wpływ budownictwa na środowisko. Dzisiaj nowopowstające i już zbudowane budynki odpowiadają za prawie 40 proc. emisji dwutlenku węgla związanej z energią. Dlatego poszukuje się wciąż rozwiązań, które będą odciążające dla środowiska.

 

Jednym z miejsc dyskusji są spotkania Forum Holzbau, międzynarodowe konferencje poświęcone konstrukcjom drewnianym, które stają się alternatywą dla powszechnego budownictwa z betonu. Konferencje odbywają się w największych miastach Europy. Kolejna odbędzie się już 15-17 lipca w Paryżu.

 


Klimas Wkręt-met jako wystawca, zaprezentuje się z kompleksową ofertą rozwiązań technik zamocowań do konstrukcji drewnianych.

 

 

Drewno jako panaceum na kryzys

Na całym świecie trwa kryzys surowcowy. Ceny materiałów budowlanych rosną w zatrważającym tempie, ciągnąc za sobą wzrost kosztów budowy.

 

Panaceum na taką sytuacje może okazać się drewno, które stanowiąc jeden z najważniejszych odnawialnych materiałów budowlanych, jest sposobem na minimalizacje degradacji środowiska. Dzisiaj żadne państwo członkowskie Unii Europejskiej nie może uniknąć masowej ekspansji budynków z wykorzystaniem odnawialnych materiałów budowlanych. Dotyczy to również niezbędnego dostosowania zasobów budowlanych do przewidywalnych skutków zmian klimatycznych.

 

Jako producent technik zamocowań mocno skupiamy się na tworzeniu oferty skierowanej dla budownictwa drewnianego, jako najlepszej ekologicznej alternatywy, zachowując najwyższe standardy jakości i trwałości systemów mocowań. Mamy świadomość, że nasz udział w tworzeniu budownictwa drewnianego to tylko kropla w morzu.

 

W grę wchodzą cale systemy gospodarki leśnej, czy wytwarzania produktów drewnopochodnych takich jak nowoczesne technologie elementów konstrukcyjnych, aż po budowanie świadomości ekologicznej. Kongresy Forum Holzbau, to przestrzeń do wymiany doświadczeń ale i do wypracowywania konkretnych rozwiązań. Stąd nasza obecność na tym wydarzeniu – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met.

 

 

Polska myśl technologiczna

Bezpieczeństwo i wytrzymałość każdej konstrukcji zależy od jakości połączeń poszczególnych elementów. Często połączenie stanowią najbardziej newralgiczny element konstrukcji. Dlatego łączniki to coś więcej niż tylko zamocowania. Służą one również do wyrównania elementów np. podczas montażu konstrukcji drewnianych, czy okładzin ścian.

 

Uczestnicy Forum Holzbau w Paryżu będą mieli okazję poznać kompleksową ofertę zamocowań do konstrukcji drewnianych marki Klimas Wkret-met. Wśród artykułów tej kategorii znajdują się wkręty i łączniki ciesielskie, techniki zamocowań termoizolacji ścian do podłoży drewnianych, kotwy mechaniczne, a także rodzina uniwersalnych wkrętów przeznaczonych do kotwienia w betonie, które podobnie jak inne produkty, charakteryzują się łatwością montażu i bezpieczeństwem użytkowania. Idealne mocowanie powinno opierać się na szerokim asortymencie znormalizowanych elementów złącznych.

 

Dbamy o to na każdym etapie produktu. W swoim zespole mamy inżynierów materiałowych, konstruktorów, chemików, którzy tworzą oczekiwane przez rynek wkręty oraz łączniki. Każda seria produkcyjna przechodzi rygorystyczne testy, aby upewnić się, że nasze produkty spełniają wymagane parametry wytrzymałościowe, są odporne na korozję i zwiększają szybkość montażu. Wszystkie nasze produkty posiadają Europejska Akredytację Techniczną (ETA), która potwierdza bezwzględne przestrzeganie założonych standardów wytwarzania, przechowywania oraz dystrybucji produktu oraz stałej kontroli procesu produkcyjnego – komentuje Maciej Strychalski.

 

 

W kwietniu tego roku Klimas Wkręt-met otworzył swój oddział we Francji, w ramach którego w tym rejonie działają przedstawiciele handlowi. We francuskim oddziale Klimas w Poitiers na zachodzie kraju pracuje siedmiu handlowców, realizujących zadania z zakresu sprzedaży i wsparcia technicznego na lokalnym rynku. Producent mocno wchodzi na rynek z takimi rozwiązaniami jak systemy zamocowań termoizolacji ścian, systemy zamocowań lekkiej obudowy. Udział w Forum Holzbau w Paryżu to okazja zaprezentowania również oferty wkrętów i łączników do konstrukcji drewnianych.

 

 

KLIMAS WKRĘT-MET to wiodący, polski producent najwyższej jakości technik zamocowań. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Wanatach k. Częstochowy, wyposażone w najbardziej innowacyjną w Europie halę wtryskarek, magazyn centralny oraz zaawansowane laboratorium.

 

 

Producent systematycznie rozwija się na rynku krajowym i eksportowym; obecnie jego wyroby docierają do ponad 60 państw na świecie. Dzięki doświadczeniu wysokiej klasy specjalistów, współpracy z producentami różnych branż, nowym inwestycjom oraz dialogowi z klientami, marka Klimas Wkręt-met od 30 lat jest synonimem najwyższej jakości zamocowań, stosowanych w branży budowlanej.

https://www.wkret-met.com

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także