Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Zmiany w programie „Czyste Powietrze” – nowe zasady od 1 lipca
Data dodania: 07.07.21

Od 1 lipca 2021 roku obowiązuje nowa wersja programu „Czyste Powietrze”. Zgodnie ze zmianami, wycofano dotację na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększono progi dochodowe uprawniające do podwyższonego poziomu dofinansowania oraz poszerzono listę kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie.

 

20210707Wymiana stolarkidobry montaz KV

 

Nowe zasady programu wpisują się w wytyczne Komisji Europejskiej i zapisy Krajowego Planu Odbudowy oraz Polskiego Ładu. Są także zgodnie z uchwałami antysmogowymi obowiązującymi w poszczególnych województwach.
Program „Czyste Powietrze” ma na celu poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

 

Służy temu wymiana starych, nieefektywnych źródeł ciepła oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku, w tym wymiana stolarki otworowej. Do tej pory, w jego ramach dofinansowano już wnioski na łączną kwotę 4 677 034 677 zł . Od 1 lipca 2021 roku obowiązują nowe zasady „Czystego Powietrza”, które obejmują trzy zasadnicze zmiany.

 

20210707Wymiana stolarkidobry montaz logo RGB

 

Wycofanie dotacji na kotły węglowe
Tylko do końca bieżącego roku będzie możliwy zakup i montaż kotła na węgiel w programie. Aby otrzymać dotację, wnioskujący muszą zatem najpóźniej do 31 grudnia 2021 roku złożyć wniosek o dofinansowanie na tego typu źródło ciepła, a także zakupić je i zamontować (dodatkowo potrzebna będzie faktura wystawiona do końca br.). Warunek ten nie dotyczy wniosków złożonych przed datą wejścia w życie zmian, czyli przed 1 lipca 2021 roku.

 


Podwyższenie progów dochodowych
Kolejną nowością jest ujednolicenie progów dochodowych programów „Czyste Powietrze” i „Stop Smog”, co sprawi, że więcej osób skorzysta z podwyższonego poziomu dofinansowania w „Czystym Powietrzu”, czyli do 37 tys. zł. W przypadku gospodarstw wieloosobowych ten próg wynosi do 1564 zł przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę, a dla gospodarstw jednoosobowych do 2189 zł.

 


Większe wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie
Od 1 lipca 2021 roku można ubiegać się także o większe niż do tej pory wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. Dotacja ta może wynieść do 9 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) przy podstawowym poziomie dofinansowania oraz do 12 tys. zł przy podwyższonym poziomie dofinansowania (nie więcej niż 60% kosztów).

 


Szczegółowe informacje na temat powyższych zmian dostępne są na stronie internetowej programu: https://czystepowietrze.gov.pl

 

Do kompleksowej wymiany starej stolarki otworowej na energooszczędne wyroby z dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze” zachęca Polaków Związek POiD wraz z Partnerami w ramach kampanii społecznej „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”. Jednym z działań akcji jest stworzenie wyszukiwarki profesjonalnych punktów zajmujących się sprzedażą i montażem stolarki otworowej, dostępnej pod adresem: dobrymontaz.com

 

Dane od 19.09.2018 do 25.06.2021, na podstawie strony internetowej: czystepowietrze.gov.pl

 

 

 

01 chik
01 chik