Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Pilkington SaniTise™ z nagrodą za szkło antymikrobowe
Data dodania: 12.07.21

W czerwcu miał miejsce trzydziesty, jubileuszowy Konwent Stolarki. W jego trakcie wręczono nagrody firmom startującym w programie IRBS – Innowacyjnych Rozwiązań Branży Stolarki. Jedną z wyróżnionych firm została spółka Pilkington Polska, nagrodzona za szkło antymikrobowe Pilkington SaniTise™.

 

20210707pilkington8

 


Innowacyjne rozwiązania branży stolarki
Program IRBS organizowany jest przez firmę Stolarka VIP. Biorą w nim udział producenci maszyn, komponentów, programów IT oraz innych elementów powiązanych ze stolarką. Jego celem jest wyróżnienie i promocja rozwiązań cechujących się wysoką innowacyjnością oraz spełniających potrzeby współczesnych czasów.

 

Jury podczas wyboru zwraca uwagę na czynniki takie jak ekologiczność produktu czy intuicyjność jego użycia.
W tegorocznej edycji kapituła programu wyróżniła aż jedenaście przedsiębiorstw, które w ostatnich dwunastu miesiącach wprowadziły na rynek nowy produkt lub technologię. Pośród zwycięzców znalazła się firma Pilkington Polska, którą nagrodzono za szkło antymikrobowe Pilkington SaniTise™.

 

Wyróżnienie w programie IRBS to ogromna radość dla całej NSG Grup, która ciężko pracowała, żeby wdrożyć szkło antymikrobowe na rynek – mówi Ewelina Wójcicka, koordynator ds. komunikacji marketingowej. – Bezpieczeństwo sanitarne jest ważne każdego dnia, a o jego istotnej roli przypomniała nam pandemia COVID-19. Mamy nadzieję, że nasze szkło pozwoli poprawić warunki sanitarne w wielu miejscach i zmniejszy ryzyko zakażeniem się – dodaje.

 


Szkło walczące z mikrobami
Jury doceniło wysoką jakość wykonania oraz dostosowanie do współczesnych realiów. Pilkington SaniTise™ to szkło pokryte transparentną powłoką fotokatalityczną, która aktywuje się pod wpływem ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe.

 

Zawarty w niej TiO2 reaguje z parą wodną w procesie fotokatalitycznym, co powoduje powstanie reaktywnych form tlenu. Zapewniają one szereg funkcji, w tym możliwość rozłożenia organicznych osadów, zapewniając, właściwości antymikrobowe i przeciwko wirusom otoczkowym na powierzchni szkła.

 

Pilkington SaniTise™ można poddawać hartowaniu, laminowaniu, gięciu i zespalaniu, co sprawia, że nadaje się ono do wielu zastosowań np.: w fasadach, drzwiach czy oknach.

 

Szkło antymikrobowe projektowane było z myślą o użytku w szpitalach i innych obiektach służby zdrowia, ale sprawdzi się również w innych lokalizacjach. Doskonale nadaje się do miejsc, w których przebywają duże ilości ludzi np. na dworcach, w szkołach, sklepach czy hotelach. Sprawdzi się również w pojazdach komunikacji publicznej, skutecznie chroniąc przed kontaktem ze szkodliwymi drobnoustrojami.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik