Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 04 okladka1

Świat Szkła 4/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Pilkington Botanical™ przyspieszy wzrost upraw
Data dodania: 27.01.22

NSG Group wprowadza na rynek nową gamę produktów szklanych skoncentrowanych w szczególności na rynku ogrodniczym.
Nowa gama Pilkington Botanical™ obejmuje rozwiązania szklane, mające na celu przyspieszenie wzrostu upraw lub rozwiązanie problemów, z którymi borykają się ogrodnicy.

 

W ofercie znajdują się produkty już sprawdzone i godne zaufania o trwałych właściwościach jak np. Pilkington Optifloat™ oraz Pilkington Optiwhite™ a także produkty z innowacyjnymi trwałymi powłokami na szkle.

 

20220104pilkington 1Optymalizacja światła dostającego się do szklarni ma duże znaczenie w osiąganiu jak największych plonów. Asortyment Pilkington Botanical™ oferuje produkty, które chronią, a jednocześnie zwiększają transmisję światła.

 

Aby ocenić i zoptymalizować warunki oświetlenia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno światło bezpośrednie, jak i światło wpadające pod różnymi kątami padania. NSG Group koncentruje się na utrzymaniu wysokiej hemisferycznej transmisji światła (bardziej dokładny pomiar promieniowania fotosyntetycznie czynnego wpadającego przez szkło) we wszystkich produktach z serii Pilkington Botanical™.

 


Pilkington Botanical™ stanowi idealne rozwiązanie dla szklarni, oranżerii i ogrodów zimowych. Obejmuje szeroką gamę rozwiązań szklanych przeznaczonych nie tylko do ochrony, ale i wzrostu upraw, z możliwością hartowania, gięcia lub laminowania.

 

Szkło Pilkington Optifloat™ Clear ma już imponującą przepuszczalność światła na poziomie 91%, ale można ją dodatkowo zwiększyć, wybierając szkło Pilkington Optiwhite™ o niskiej zawartości żelaza lub stosując gamę Pilkington HortiGrow™, w której zastosowano trwałe powłoki antyrefleksyjne po jednej lub obu stronach szkła zwiększające transmisję światła nawet do 98%.

 

20220104pilkington 1a

 

W oparciu o potrzeby klienta NSG Group dalej poszukuje nowych rozwiązań do tej wszechstronnej gamy produktów. Można również dodać dodatkowe funkcje, takie jak rozpraszanie światła i powłoki, które zapewniają, że szkło pozostaje czystsze przez dłuższy czas między kosztownymi cyklami czyszczenia.

 

Powłoki i powierzchnie można dopasować w oparciu o określone wymagania. Różnorodny charakter roślin i upraw oraz zmieniający się klimat oznacza, że żadne rozwiązanie nie będzie pasować do wszystkich odmian. Niezależnie od wymagań, NSG Group zachęca hodowców i projektantów do kontaktu, aby można było omówić i wesprzeć potrzeby ich indywidualnego projektu.

 

Więcej informacji na stronie: https://botanical.pilkington.com/

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także