Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Konferencja w Rosenheim
Data dodania: 15.09.09

Image37 Międzynarodowa Konferencja Instytutu Rosenheim Okna i Fasady 2009, która odbędzie się 15-16 października 2009 prezentuje najważniejsze ekonomiczne bodźce stymulujące na rok 2010: efektywność energetyczna, komfort i funkcjonalność.

Często się mówi, że kryzys należy postrzegać również jako czas nowych możliwości. Nigdy więc nie było lepszego czasu do sprawdzenia tego, niż okres obecnego ekonomicznego kryzysu, który zbiega się z potrzebą poszukiwania energooszczędnych technologii.

 Image

Ulrich Sieberath
dyrektor ift Rosenheim
Opracowano właśnie program grantów związanych z Dyrektywą o Efektywności Energetycznej o wartości 13 mld euro oraz finansowanie rozwoju fotowoltaiki w Afryce. Międzynarodowa Konferencja Okna i Fasady odbywająca się w Rosenheim jest w pełni zaangażowana we wspieranie przemysłu w jak najlepszym wykorzystaniu dostępnych funduszy, które są oferowane w celu promowania zrównoważonych systemów budowlanych.

Będą przedstawione możliwości spojrzenia na efektywność energetyczną z wielu różnych perspektyw: informacje i interpretacje dotyczące EnEV 2009, polepszanie komfortu życia oraz energooszczędnych konstrukcji i materiałów, które umożliwiają osiągnięcie ostrzejszych wartości referencyjnych EnEV. To także wskazuje sposób do przedstawienia ciekawych możliwości na międzynarodowych rynkach. Uczestnicy będą również zapoznani z aktualnymi informacjami na temat norm i przepisów dotyczących: kryteriów dotyczących fasad domów pasywnych, "akustycznych certyfikatów" budynków, nowych rozporządzeń obejmujących materiały konstrukcyjne, jak również poprawek do EN 14351-1, w tym zasad zamiany materiałów i nowej metody tabelarycznej.

Zaprezentowane zostaną najnowsze wyniki badań okien sterowanych mechatronicznie pokazujące ich zalety w zakresie oszczędzania energii - wesprze okna z tym sposobem działania w uzyskiwaniu większego udziału w rynku. Przedstawione zostaną też wybitne międzynarodowe projekty i „zielone” budynki, a porównania dotyczące wymogów oszczędzania energii w różnych krajach Europy pozwolą wykazać dalsze możliwości rozwoju dla branży okiennej i fasadowej. Podczas serii 30 wykładów, które zostaną wygłoszone na konferencji padną odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące wdrożenia energooszczędnych systemów.

Oprócz plenarnych sesji, wykłady zostaną wygłoszone w sześciu cyklach:
1. Komfort i efektywność energetyczna
2. Ochrona, bezpieczeństwo i komfort
3. Badania i przyszłość
4. Wady materiałów i zagrożenia na budowie
5. Rynki międzynarodowe
6. Normy, zasady i przepisy

Program konferencji, w tym informacje na temat wykładowców, streszczenia referatów, jak również dane rejestracyjne, są dostępne na www.ift-rosenheim.de  i pozwalają opracować swój własny, indywidualny harmonogram na konferencji w Rosenheim.

Miesięcznik Świat Szkła jest Partnerem Medialnym powyższej konferencji.

Szczegółowy program konferencji do pobrania

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik