Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Targi budowlane MUREXPO 2010 już w przyszłym tygodniu
Data dodania: 09.04.10

  W dniach 16-18 kwietnia na warszawskim Torwarze, odbędą się Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO.

Targom towarzyszą spotkania i prelekcje, pokazy i warsztaty, czy bezpłatne porady specjalistów w Centrum Projektowania i Urządzania Wnętrz pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Dodatkowo zaplanowano promocje cenowe, konkursy, wystawy prac polskich artystów malarzy, które zainteresowani będą mogli na miejscu zakupić. Na targach zaprezentują się nie tylko firmy z Polski, ale też ponad 40 firm z Włoch, Niemiec, Czech i Norwegii.

  16 kwietnia to dzień branżowy. Tematami wiodącymi tego dnia będą: zrównoważone budownictwo, certyfikacja produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi oraz pozyskiwanie środków unijnych przez mazowieckie firmy z branż budowlanych.

Organizatorami spotkań jest Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA oraz Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa, a także Mazowiecki Serwis Gospodarczy.

  Targi można zwiedzać: 16 i 18 kwietnia w godzinach 10.00-17.00, a 17 kwietnia w godzinach 10.00-18.00.

  Miejsce targów: Warszawa, COS Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Można będzie zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Nie zabraknie nowości, nowinek oraz niestandardowej oferty rynku. Wystawcami są producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.

Swoje produkty przedstawi wiele firm z branży wykończenia i dekoracji wnętrz. Zainteresowani mogą spodziewać się dużego działu Ogród, a w nim m.in.: ciekawe aranżacje SPA w ogrodzie – obok typowych saun fińskich będzie można zobaczyć sauny ogrodowe z oświetleniem z naturalnego bursztynu oraz beczki z naturalnego drewna opalane drewnem, tzw. bania.

Ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobów montażu, obsługi i konserwacji. Na targach radzić będą: inżynierowie budownictwa, projektanci instalacji, czy specjaliści w zakresie izolacji termicznej i akustycznej okien i systemów okiennych.

Można także liczyć na porady specjalistów: architektów wnętrz, specjalistów ds. wentylacji czy architektów krajobrazu. Ponieważ budowa domu czy też remont mieszkania wymagają często korzystania z usług architekta, specjalnie dla gości MUREXPO w stoisku me-mieszkania.pl w sobotę i w niedzielę dyżurować będzie architekt. Wszyscy, którzy odwiedzą stoisko me-mieszkania.pl z projektem mieszkania lub domu otrzymają pomoc w zaplanowaniu przebudowy lub aranżacji.

Nie zabraknie również nowości, nowinek oraz niestandardowej oferty rynku. Wystawcami MUREXPO są producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.

Na MUREXPO zainteresowani mogą spodziewać się dużego działu Ogród, w którym zaprezentowane zostaną m.in.: pełna gama maszyn, od kosiarek konwencjonalnych i samobieżnych, po wykaszarki i pilarki (w stoisku Husqvarna Poland), kompleksowe wyposażenie ogrodów począwszy od altan, pergoli a skończywszy na ogrodzeniach (w stoisku Architektura Ogrodowa Wood Design). Znaleźć będzie tu można także nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu (OLTRE Outdoor Indoor Design) czy ogrody zimowe i oranżerie (w stoisku Ellegance sp. z o.o.)

Włoska firma Unifiere srl wystawi tradycyjne włoskie marmury, oryginalne bazalty, ardesie, wapienie i łupki, beola, porfir, kamień z Luserny – stanowiące część ekspozycji Centrum Le pietre d'Italia otwartego w 2009 roku w Weronie. Kamienie z północnych i środkowych Włoch prezentowane będą w postaci płyt o różnej wielkości przygotowanych w różnorodnych technikach obróbki powierzchni. Ta piękna ekspozycja będzie inspiracją dla każdego odwiedzającego MUREXPO 2010 – indywidualnych inwestorów, architektów i projektantów oraz firm budowlanych. Poza próbkami zwiedzający otrzymają wszystkie informacje o możliwościach zastosowania kamienia, a przede wszystkim oferty handlowe pochodzące bezpośrednio od właścicieli włoskich kopalń.

Na MUREXPO 2010 zaprezentuje swoje produkty wiele firm z branży wykończenia i dekoracji wnętrz m.in.: Parkiet Hajnówka (Sponsor Targów), Jawor, P.N.V.Wood, VIP Parkiet, Spotline, Sowińscy, Okno Drew, Lear, Adams, Klonopak, Ravello (Niemcy), AP-Drzwi, Derpal, Paszkowycz, Mazer, Rintal, Valpol, Abatex, Tondo, Polkam, Pozbud, Ejsmond, Igan Sauny, XL – Tape, Deva, Oknotex, Atmos Italia (Włochy).

Ekspozycje targowe, zlokalizowane w hali i na terenie zewnętrznym, podzielone będą na sektory, ułatwiające zainteresowanym poszukiwanie określonych produktów i usług.

Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobów montażu, obsługi i konserwacji.

więcej informacji: www.muratorexpo.pl

 

 

 

01 chik
01 chik