Baner 2

Wiosenny face lifting na lata
Data dodania: 21.04.10

Ocieplanie facjaty się opłaca
Z początkiem wiosny rozpoczną się w całej Polsce tysiące inwestycji związanych z docieplaniem domów. Eksperci szacują, że po tak długiej i srogiej zimie zapanuje w naszym kraju termodernizacyjny boom.

Coraz więcej osób docenia, że termomodernizacja daje duże oszczędności finansowe i poprawia wygląd nawet bardzo starego budynku. Tegoroczna zima pokazała jak wiele można oszczędzić dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu budynku. Domy po termoizolacji zużywają bardzo mało energii, która staje się z każdym rokiem coraz droższa.

W porównaniu do budynku nieocieplonego koszty ogrzewania w okresie zimowym mogą być niższe nawet o 30-40 procent. A to przekłada się na realny, namacalny zysk. Można uzyskać pomoc finansową Państwa na przeprowadzenie remontu lub termomodernizacji. Pomoc ta może być równa wartości dwuletnch oszczędności energetycznych w przypadku termomodernizacji lub 15% kosztów inwestycji w przypadku remontu (premia remontowa dotyczy tylko budynków wzniesionych przed 1961 rokiem)

Za termoizolacją budynków przemawia też bardzo wysoki komfort cieplny, jaki dają mieszkańcom ocieplone budynki.  W zimie można cieszyć się w takim domu komfortowym ciepłem, a w lecie ukryć przed upałem w przyjemnie chłodnym wnętrzu.

Najważniejsze elementy budynku wymagające izolacji to: ściany zewnętrzne, dachy, stropodachy. Dobra, skuteczna termoizolacja budynku to efekt odpowiedniego zamocowania płyt izolacyjnych. Tu istotne znaczenie ma, jakość użytych do ocieplenia materiałów. Prawidłowa wykonana termoizolacja co najmniej dwunastocentymetrowa warstwa materiału izolacyjnego pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. 

Jednak nawet najlepszy materiał izolacyjny spełni swoje zadanie  tylko wówczas, gdy zostanie właściwie położony.  Mocowanie płyt izolacyjnych trzeba wykonywać zgodnie z instrukcją producenta. Kupujmy całe systemy ociepleń, nie składajmy samodzielnie materiału izolacyjnego i chemii budowlanej, gdyż efekt może być odwrotny od zamierzonego.

więcej informacji: www.nape.pl

 

 

 

01 chik
01 chik