Program konferencji:

10.30 – 11.00 Rejestracja uczestników
11.00 – 15.00 Orientacyjny czas trwania konferencji

Wykład 1: Obciążenia budynków hałasem w praktyce. Omówienie działania hałasu na budynek oraz podstawowych zasad doboru parametrów akustycznych. Podejście do projektowania powłoki budynku w lokalizacji obiektu dla spełnienia wymagań przepisów budowlanych.

WYDARZENIE EKSTRA: Wręczenie reprezentantowi Ministerstwa infrastruktury Drukowanego kolorowego egzemplarza tez akustyki zrównoważonego budownictwa. 

Wykład 2: Okno i fasada przeszklona w powłoce budynku. Omówienie zasad doboru okna w powłoce budynku oraz zasad podawania parametrów dla wyrobów budowlanych w projekcie budowlanym i wykonawczym.

Wykład 3: Tezy Akustyki zrównoważonego budownictwa. Omówienie tez związanych z zarządzaniem dźwiękiem w środowisku zbudowanym. Szczegółowe omówienie 2 tez związanych z podstawowym kryterium użyteczności i bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni wspólnej i prywatnej.

Wykład 4: Techniczne aspekty prowadzenia spraw sądowych o odszkodowanie za hałas w OOU. Omówienie specyfiki ocen technicznych budynków pod działaniem hałasu lotniczego w kontekście prawa do odszkodowania. Przedstawienie koncepcji użytkowej oceny utraty wartości budynku w odniesieniu do koncepcji wyceny rynkowej rzeczoznawcy majątkowego.

Program wydarzenia: Program obejmuje cztery wykłady merytoryczne przeplatane prezentacjami producentów wyrobów budowlanych. W trakcie konferencji przewidujemy przerwy na kawę.

Cel Wydarzenia: Przedstawienie zagadnienia funkcjonowania budynków obciążonych hałasem szczególnie w obszarach ograniczonego użytkowania ze względu na hałas. Omówione zostaną zasady projektowania powłoki budynku oraz problematyka ocen technicznych i odszkodowań budynków w obszarach ograniczonego użytkowania oraz obciążonych hałasem ze szczególnym wskazaniem na hałas lotniczy.   
UWAGA: Wydarzenie nie powtarza się nigdzie indziej.

Uczestnicy:  inwestorzy, prawnicy, architekci, inżynierowie budownictwa, przedstawiciele jednostek  projektujących i budujących  budynki mieszkalne oraz użyteczność publicznej na terenach obciążonych hałasem. 

Materiały dla uczestników: Każdy z uczestników otrzyma CD z publikacją merytoryczną oraz publikacją dotycząca zarządzania dźwiękiem w zrównoważonym rozwoju środowiska zbudowanego.
Tytuł 1 - „AKUSTYKA POWŁOKI BUDYNKU Wprowadzenie do zagadnienia”
Tytuł 2 - „TEZY AKUSTYKI ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA”

Każdy z uczestników otrzyma materiały informacyjne od sponsorów z informacjami technicznymi o produktach.

UWAGA: Materiały otrzymają tylko ci uczestnicy, którzy zarejestrują się u Organizatora konferencji w terminie do 1 kwietnia 2011r.

Koszt uczestnictwa: Wydarzenie jest dla uczestników bezpłatne. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. 

Prelegent, prowadzenie merytoryczne:

Inżynier wibroakustyk Jacek Danielewski jest ekspertem w branży akustyka w architekturze, w której działa czynnie od 1994 r., a od roku 2005 również w branży facility management. Od roku 2008 zajmuje się Akustyką Zrównoważonego Budownictwa aktywnie działając w międzynarodowym systemie normalizacji. W latach 2000 – 2009 r. organizator działań edukacyjnych w ramach Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Autor kilku książek branżowych (m.in. "Dom i mieszkanie. Komfort akustyczny", "Komfortowe biuro - Podręcznik dla menedżera biura"), licznych artykułów i raportów z zakresu akustyki w architekturze. Stale współpracuje z kilkoma czasopismami branżowymi związanymi z budownictwem i inwestycjami.

Aktualnie jest głównym projektantem i konsultantem w firmie konsultingowej FABRYKA CISZY. Reprezentuje FABRYKĘ CISZY w pracach Polskiego Komitety Normalizacji w komitetach technicznych, KT 115 ds. Hałasu w Środowisku, KT 253 ds. Akustyki Architektonicznej, KT 307 ds. Zrównoważonego Budownictwa.

Jacek Danielecki jest też autorem szeregu artykułów publikowanych w miesięczniku Świat Szkła:

- Nowy rynek okien, Jacek Danielecki, Świat Szkła 3/2009

- Charakterystyka akustyczna budynku, Jacek Danielecki, Świat Szkła 2/2009 

- Hałas pogłosowy w przestrzeniach przeszklonych, Jacek Danielecki, Świat Szkła 1/2009

- Deklarowanie wskaźnika izolacyjności akustycznej budynku, Jacek Danielecki, Świat Szkła 7-8/2008

- Szklana powłoka budynku, a hałas środowiskowy, Jacek Danielecki, Świat Szkła 4/2008

- Akustyczne refleksje po seminarium Świata Szkla, Jacek Danielecki, Świat Szkła 1/2008

- Mapy akustyczne miast a okna, Jacek Danielecki, Świat Szkła 12/2007

- Wpływ powierzchni okna na izolacyjność akustyczną przegrody zewnętrznej, Jacek Danielecki, Świat Szkła 11/2007

- Budynki niebezpieczne akustycznie dla obywatela IV RP, Jacek Danielecki, Świat Szkła 10/2007

- Zapotrzebowanie na okna akustyczne w obszarach aglomeracji miejskiej, Jacek Danielecki, Świat Szkła 9/2007

więcej informacji: www.akustyka.pl

Zgłoszenia i informacje:
Rejestracja on-line: www.balanceeducation.pl/szkolenie/m/30/sz/237/ac/formularz_zgloszenia

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.