Image 

Klasycznie
Okna w odcieniach drewna wprowadzą do naszego domu ciepłą atmosferę. Profile o takich barwach sprawią, że nasze wnętrza będą prezentowały się elegancko, ale jednocześnie przytulnie. Nowoczesne technologie stosowane obecnie do wytworzenia oklein w kolorze drewnopodobnym pozwalają uzyskać efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Profile wyglądają dokładnie tak samo, jak lakierowane drewno, można nawet nanieść na nie imitację słojów – mówi Marzena Rutyna, Technolog z OKNOPLAST.

Okna w kolorze drewna będą się dobrze komponowały z klasycznymi wnętrzami i tradycyjnymi rozwiązaniami. OKNOPLAST proponuje klientom całą gamę odcieni profili – możemy zdecydować się między innymi na złoty dąb, winchester, czy macore. Tak różnorodna oferta pozwala dopasować barwę okna na przykład do mebli, jak również tworzyć kontrastowe zestawienia.

Image

Niecodzienne kolory, ale gdzie?
W ofertach producentów stolarki okiennej coraz częściej goszczą kolory dotąd niespotykane. Możemy zamontować ramy we właściwie każdej barwie. Tylko od nas zależy, jakie będzie nasze wnętrze. Odcień profilu okna możemy dostosować do ścian lub elementów wystroju, możemy też podkreślić jeden dominujący w pomieszczeniu kolor. Przed zakupem kolorowych okien warto zapoznać się z prostymi zasadami aranżacji, które pomogą nam uzyskać pożądany efekt. Okna panoramiczne w szarych lub grafitowych ramach ochłodzą pomieszczenie. Będą zatem pasować do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Pastelowe odcienie będą się bardzo dobrze prezentowały na małych oknach z regularnymi podziałami. Tego typu barwy sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jeśli jednak zdecydujemy się na profile w intensywnych kolorach, lepiej wybrać łagodne barwy do pozostałych elementów we wnętrzu – koloru ścian czy mebli – mówi Marzena Rutyna z OKNOPLAST.

Kolory okien można także dobrać pod kątem funkcji pomieszczenia. Barwy zielone i niebieskie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy się zrelaksować np. w salonie. Kolory te bowiem uspakajają i działają kojąco. Czerwony pobudza psychikę, wprowadza w dobry nastrój i wyostrza apetyt, dlatego często jest stosowany w kuchni lub jadalni. Odcienie pomarańczowego i żółtego nastrajają optymistycznie i wzmagają radość życia, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystuje się je w pokojach dziecięcych. Ciemne kolory nadają wnętrzom intymności i przytulności, dobrze sprawdzą się więc sypialni.

Image

Trwałe kolory na elewacji – to możliwe
Wybierając kolor okien, nie musimy się zastanawiać, czy lepiej dopasować go do elewacji, czy wnętrza pomieszczeń. Obecnie możliwe jest wykonanie profili dwukolorowych – innych od zewnątrz, innych od środka. Możemy zatem dobrać barwę ramy do elementów elewacji, niezależnie od tego, jakie odcienie wykorzystamy w poszczególnych pomieszczeniach. Od zewnątrz najbardziej popularne są okna w okleinach drewnopodobnych, nadają one bowiem klasycznej elegancji naszym domom – mówi Marzena Rutyna z OKNOPLAST.

Przy wyborze dwukolorowych okien warto sprawdzić, czy profile są koekstrudowane. Proces koekstruzji, polega na barwieniu w masie ścianki profilu, która będzie znajdowała się pod okleiną już w momencie wytłaczania profilu. Następnie z wykorzystaniem nowoczesnej technologii następuje łączenie ścianki profilu z okleiną. Dzięki tej metodzie drobne zarysowania na powierzchni okna są niewidoczne. Profile kolorowe muszą być odpowiednio wzmocnione, ponieważ nagrzewają się bardziej niż białe. Obecnie stosowane przy produkcji rozwiązania pozwalają zachować trwałość koloru przez lata. Barwy profili nie blakną, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych – dodaje  Marzena Rutyna  z OKNOPLAST.

więcej informacji: www.oknoplast.com.pl

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.