Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

 

 ET-Swiat-Szkla-480x150

II edycja Raportu Lista 1000 - 300 stron wiedzy o branży
Data dodania: 07.04.11

ImageII Edycja Raportu Listy 1000 jest kolejnym krokiem portalu oknonet.pl w stronę transparentnego, holistycznego przedstawienia branży stolarki budowlanej.

To już nie tylko analizy finansowe branży, to również zbiór unikalnych badań, przedstawiających udział w rynku dostawców poszczególnych podzespołów do produkcji stolarki.

Dowodem na nasze zaangażowanie w ten projekt i jego rzetelność może być chociażby ilość przebadanych przez nas firm z branży: ponad 600!

Raport Lista 1000 jest to źródło wiedzy o branży, którego na rynku zawsze brakowało.

- Liderzy dynamiki w latach 2007-09?

- Kto urósł, kto spadł?

- Liderzy sektorów i województw?

- Jaki udział w rynku ma Aereco, Veka, Ponzio, Winkhaus, Hoppe, G-U, Otlav, Wilka, Secil, Semperit, Landzberg, Veyna, Somfy, Nice, DLH i wielu innych?

- Zobacz badania sektorów:
. Systemy PVC  i ALU-STAL 
. Klejonki/drewna 
. Okuć obwiedniowych 
. Klamek okiennych i drzwiowych
. Zawiasów okiennych i drzwiowych
. Zamków/wkładek okiennych i drzwiowych 
. Uszczelek okiennych i drzwiowych
. Nawiewników okiennych
. Wzmocnień do systemów PVC 
. Wypełnień i płyt (do drzwi)
. Automatyki/napędów do osłon i bram

To wszystko zobaczysz w II edycji Raportu Lista 1000 przygotowanej przez portal oknonet.pl
 

SPRZĘŻENIE ZWROTNE - fragment wstępu do II edycji Raportu Listy 1000

Czy tak poważne wydawnictwo, jak RAPORT LISTA 1000, może mieć coroczny podtytuł, jak jakiś telewizyjny serial? Właściwie... dlaczego nie? W takim razie druga edycja powinna się nazywać SPRZĘŻENIE ZWROTNE i zamiast teoretycznego wyjaśniania w czym rzecz, podamy kilka przykładów.

Koncern Rehau,  bazując na wcześniejszych, mizernych próbach statystycznego opisu branży, “nie palił” się, aby zdradzać rzeczywistą wielkość produkcji tłoczni w Polsce. Nie mając więc innej możliwości, w I edycji Raportu przedstawiono szacunek. Okazało się jednak, że zaniżono wartość produkcji prawie trzykrotnie, co przyczyniło się do pewnych problemów koncernu w relacjach z ich kontrahentami. I tu w tym miejscu, Andrzej Kubicki przeprasza w imieniu swoim i redakcji, za pomyłkę. Nie było w tym, żadnej premedytacji, raczej wstyd za “roztrzał” danych. Jednak dzięki tej “wpadce” doszło do sytuacji bez precedensu w branży. Rehau, doceniając wysiłek, zdecydował o zmianie swojej polityki informacyjnej i podał precyzyjne dane. Ogromnie się z tego cieszymy i bardzo dziękujemy.

Kolejnym przykładem jest decyzja firmy Fimtec o ujawnieniu swoich wyników. “Naciskaliśmy” na nich od lat i jest to w pewnym sensie ukoronowaniem naszych redakcyjnych starań i potwierdzeniem słuszności naszej drogi.  Wracając do koncernów, trzeba będzie wzbogacić swój obraz branży o nowy-stary podmiot, mianowicie ANWIL. Rzadko się o nim wspomina, tak jak rzadko zauważa się powietrze niezbędne do życia. Firma sprzedaje półprodukt do tłoczenia profili PVC za kwotę przekraczającą 1,126 miliarda złotych! (z czego 467 mln na eksport). W tym roku nie udało nam się jeszcze zweryfikować, jaki procent z tej wielkości dotyczy stricte naszej branży. Zostawiamy więc w Liście całą tą wartość, a z ciekawością pochylimy się nad sprawą podczas prac nad III edycją. A niech kwintesencją “sprzężenia zwrotnego” będzie nasz dziennikarski “uśmiech” do zarządu ANWIL S.A. o pomoc w policzeniu rynku granulatów w sektorze stolarki.

Reasumując, schodzą do portalu oknonet.pl z rynku coraz dokładniejsze informacje, dzięki czemu można zadać kolejne, bardziej precyzyjne pytania, dzięki temu uzyskuje się kolejne, dokładniejsze informacje, co w rezultacie daje kolejne dokładniejsze pytania. I tak przez kolejne lata razem będzie tworzona publikacja, która już dziś jest unikalna na skalę świata.

więcej informacji: www.oknonet.pl

Image

Image

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także