Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Przemysłowe Centrum Optyki laureatem 21 edycji konkursu "Teraz Polska"
Data dodania: 06.06.11

Firma została nagrodzona w kategorii "Przedsięwzięcia innowacyjne" z opracowanie technologii wytwarzania urządzeń termowizyjnych na detektorach niechłodzonych

Przemysłowe Centrum Optyki powstało w 1976 roku pod nazwą „Przemysłowe Centrum Optyki w budowie”. W roku 1994 zostało przekształcone w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa „Przemysłowe Centrum Optyki Spółka Akcyjna”

W 2002 r. Minister Skarbu Państwa dokonał przeniesienia własności 80% kapitału akcyjnego Spółki na rzecz Bumar Sp. z o.o. PCO S.A. Od początku swojego istnienia posiada status przedsiębiorstwa obronnego i realizuje zadania obronne dla potrzeb obrony i bezpieczeństwa państwa jako jedyny polski producent wyrobów optoelektronicznych.

Podstawową działalnością PCO S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych..

Przemysłowe Centrum Optyki S.A. wspólnie z Instytutem Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego opracowało i wdrożyło technologię wytwarzania urządzeń termowizyjnych na detektorach niechłodzonych z zastosowaniem optyki asferycznej.

Zastosowanie technologii termowizyjnej w urządzeniach obserwacyjnych umożliwia obserwację, wykrywanie i rozpoznanie obiektów optycznie niewidocznych (zamaskowanych) niezależnie od: warunków pogodowych, oświetlenia (całkowita ciemność np. kopalnie) ograniczeń widoczności spowodowanych pyłem, kurzem, dymem, mgłą, zapewniając tym samym zdolność obserwacji przez całą dobę, zarówno w dzień jak i w nocy.

Dotychczas w Polsce opanowano podstawowe technologie pozwalające na podjęcie prac B+R+W w zakresie produkcji kamer termowizyjnych. PCO S.A. wspólnie z WAT opracowało technologię produkcji urządzeń termowizyjnych opartych o termowizję III generacji (z detektorem matrycowym) o wysokiej rozdzielczości. Na świecie produkty bazujące na tej technologii dopiero wchodzą do produkcji seryjnej, są bardzo drogie i trudno dostępne.

Dodatkowo opanowanie produkcji układów optycznych opartych na technologii asferycznej pozwoliło na zmniejszenie masy urządzeń, wyeliminowanie wad jakie posiadają tradycyjne sferyczne układy optyczne oraz obniżenie kosztów produkcji.

Innowacyjność projektu ma charakter procesowy i produktowy. Dzięki wdrożeniu w/w technologii w PCO S.A. opracowano szereg wyrobów, które począwszy od 2011 roku znajdą się w ofercie Spółki i będą mogły z powodzeniem konkurować ze światowymi firmami działającymi w branży optoelektronicznej.

więcej informcji: www.pcosa.com.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik