Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Bezpieczeństwo i ekologia dla każdego - system oddymiania szybów windowych LSC Basic firmy D+H
Data dodania: 14.10.11
System oddymiania szybów windowych LSC firmy D+H już dawno zdobył uznanie specjalistów w dziedzinie ekologii i bezpieczeństwa. Jednak do tej pory stosowanie go w niższych budynkach było nieopłacalne. Dlatego też firma D+H wprowadziła na rynek LSC Basic – system oddymiania przeznaczony do szybów windowych o wysokości do 20 metrów.

Zapewnienie odpowiedniej izolacji szybów windowych oraz klatek schodowych jest niezwykle istotne z wielu powodów. Nie tylko pozwala utrzymać odpowiedni mikroklimat na klatce schodowej, ale również zapewnia szybkie odprowadzanie dymu i toksycznych gazów w przypadku pożaru.

Niestety, najpopularniejsze rozwiązanie tego problemu, czyli otwory wentylacyjne umieszczone na dachu, stanowią poważną lukę w izolacji budynku, przyczyniając się do upływu znacznej ilości ciepła oraz powodując nieprzyjemne przeciągi. System oddymiania Lift Smoke Control (LSC) firmy D+H łączy w sobie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie przewietrzania i odprowadzania dymu, dzięki czemu nie tylko pozwala zachować odpowiedni mikroklimat wewnątrz budynku, ale jednocześnie pozwala znacznie ograniczyć straty ciepła.

Image

System LSC firmy D+H pozwala na skuteczne oddymianie i przewietrzanie budynku, fot. D+H Polska

LSC – jak to działa?
System LSC firmy D+H pozwala na stałą kontrolę powietrza pod względem koncentracji szkodliwych gazów oraz natychmiastową reakcję systemu na zagrożenie pożarowe.  Jego sercem jest centrala zintegrowana z klapami dymowymi (lub oknami oddymiającymi) umiejscowionymi w górnej części szybu oraz czujką wyposażoną w system rurek zasysających powietrze z szybu windy. W przypadku wykrycia zagrożenia następuje automatyczne otwarcie otworów wentylacyjnych odprowadzając tym samym toksyczne gazy oraz dym z wnętrza budynku.

Pozwala to znacznie obniżyć ryzyko zaczadzenia, a także ułatwia przeprowadzenie akcji ratowniczej przez odpowiednie służby. Co więcej, system może być rozszerzony o dodatkowe czujniki dymu, akustyczne i optyczne sygnalizatory zagrożenia a także przyciski ręcznego wywołania alarmu. LSC firmy D+H posiada możliwość integracji z centralami sygnalizacji pożarowej (SAP) co dodatkowo zwiększa jego elastyczność oraz niezawodność.

Jednak choć system LSC firmy D+H został stworzony głównie z myślą o bezpieczeństwie osób znajdujących się w budynku, to jego zastosowanie ma też inne zalety, bardziej odczuwalne na co dzień. Po pierwsze, dzięki wyeliminowaniu stale otwartych otworów wentylacyjnych pozwala on znacznie podnieść szczelność energetyczną budynku, co w efekcie ogranicza koszty związane z jego ogrzewaniem. Co więcej, pozwala on na automatyczne i kontrolowane przewietrzanie klatek schodowych, dzięki czemu pozwala uniknąć nieprzyjemnych przeciągów.

Image

Mimo niewielkich rozmiarów, centrala zarządzająca systemem LSC Basic firmy D+H kryje w sobie olbrzymie możliwości, fot. D+H

LSC Basic - tani i niezawodny
System LSC Basic firmy D+H jest kompaktową wersją systemu oddymiania. Stworzono go z myślą o szybach windowych o wysokości nie przekraczającej 20 metrów. Zasada jego działania jest taka sama jak w przypadku zwykłego LSC jednak jego parametry oraz komponenty zostały przystosowane do obiektów o znacznie mniejszej kubaturze. Dzięki temu połączono doskonałą skuteczność i niezawodność systemu LSC ze stosunkowo niskimi kosztami, zarówno początkowymi jak i eksploatacyjnymi.

Dodatkowo, mniejsze wymiary centrali zarządzającej doskonale sprawdzają się w miejscach o ograniczonej powierzchni, nie powodując utrudnień. Mimo swoich niewielkich wymiarów, centrala systemu LSC Basic firmy D+H posiada olbrzymie możliwości rozbudowy, a jej funkcjonalność można bez trudu rozszerzyć przy pomocy takich elementów jak regulator temperatury, sygnalizatory optyczne i akustyczne, przyciski czy nawet czujki pogodowe, które zapobiegają zalaniu szybu bądź uszkodzeniu klap lub okien oddymiających.

LSC Basic firmy D+H pozwala zarządcy wprowadzić komfort i bezpieczeństwo nawet do niewielkich budynków wyposażonych w szyby windowe. Dzięki wszechstronności, niezawodności oraz niskim kosztom, użytkownicy tych obiektów będą mogli cieszyć się komfortem, bezpieczeństwem oraz niższymi kosztami eksploatacji budynku.

 

 

 

01 chik
01 chik