Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Bridgeston stawia fabrykę folii EVA
Data dodania: 20.02.12

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Żarów otrzymała firma Bridgeston.

Firma na nieruchomości o powierzchni 10,0 ha wybuduje zakład produkujący folie EVA. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 130 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 67 pracowników. Inwestycja zostanie zakończona najpóźniej do końca 2013 r.

Bridgestone Diversified Products Poland Sp. z o. o. jest podmiotem należącym do Grupy Bridgestone Corporation, będącej jednym z największych światowych producentów opon i innych wyrobów przemysłu gumowego. Polska spółka tego koncernu powstała sześć lat temu. W lipcu 2007 r. nastąpiło oficjalne zakończenie trwającej od 2005 r. budowy pierwszej fabryki produkcyjnej w Podstrefie Żarów.

Teraz, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, spółka planuje rozszerzyć zakres swojej działalności o produkcję folii EVA (etylen/octan winylu - Ethylene Vinyl Acetate). Folia EVA znajdzie zastosowanie głównie w procesie wytwarzania paneli fotowoltaicznych, a popyt na nią jest pochodną zapotrzebowania na panele słoneczne i w ostatnich latach gwałtownie wzrasta.

Częściowy zbyt - ok. 10 proc. produkcji folii - zagwarantują producenci szkła laminowanego. Obecnie Grupa Bridgestone wytwarza folie EVA w dwóch fabrykach ulokowanych w Japonii. Planowana do utworzenia linia produkcyjna w fabryce w Żarowie będzie więc trzecim tego typu obiektem w globalnych strukturach Grupy, a dzięki wdrożeniu najnowszych rozwiązań technologicznych opracowanych przez ośrodek B+R Grupy, polska część Bridgestona ma szansę stać się czołowym dostawcą folii solarnych na rynek europejski.
(źródło: plastech.pl)