Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

Baner Press Glass final

 

TECHJET najlepszym dystrybutorem firmy JetEdge na świecie
Data dodania: 03.06.13

20130529USA01 017Trójmiejska firma TECHJET została najlepszym przedstawicielem korporacji JetEdge z USA. Właściciele polskiej firmy w nagrodę zostali zaproszeni na wyścigi NASCAR na torze Martinsville w Stanach Zjednoczonych, gdzie odebrali to wyróżnienie.

 


Amerykańska korporacja JetEdge – lider w dziedzinie produkcji pomp wysokociśnieniowych, nagrodziła trójmiejską firmę TECHJET tytułem najlepszego dystrybutora swoich urządzeń w roku 2012.

 


TECHJET – lider w dystrybucji maszyn do cięcia wodą waterjet w Polsce, dostarcza pompy JetEdge razem ze swoimi urządzeniami polskim przedsiębiorcom.

 

 

 

 

Trójmiejska firma TECHJET została najlepszym przedstawicielem korporacji JetEdge z USA. Właściciele polskiej firmy w nagrodę zostali zaproszeni na wyścigi NASCAR na torze Martinsville w Stanach Zjednoczonych, gdzie odebrali to wyróżnienie.

 


Amerykańska korporacja JetEdge – lider w dziedzinie produkcji pomp wysokociśnieniowych, nagrodziła trójmiejską firmę TECHJET tytułem najlepszego dystrybutora swoich urządzeń w roku 2012.

 


TECHJET – lider w dystrybucji maszyn do cięcia wodą waterjet w Polsce, dostarcza pompy JetEdge razem ze swoimi urządzeniami polskim przedsiębiorcom.

 

 

20130529USA01 017

 

 

- Jesteśmy dumni i niezwykle szczęśliwi, że nasza współpraca z amerykańską korporacją JetEdge przyniosła dla nas wszystkich pozytywny rezultat. Efektem tej kooperacji było zaproszenie nas jako specjalnych gości na niezwykle elitarny wyścig serii NASCAR na torze Martinsville w USA, gdzie sponsorem ekipy Michael Waltrip Racing jest właśnie firma JetEdge – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET. – Podczas wyścigowego weekendu otrzymaliśmy nagrodę dla najlepszego dystrybutora urządzeń korporacji JetEdge.

 

Warto też przytoczyć uzasadnienie przyznania firmie TECHJET nagrody najlepszego przedstawiciela korporacji JetEdge:

 

 

20130529USA01 097

 


- TECHJET wykonał znakomitą pracę wprowadzając technologię wysokiego ciśnienia JetEdge do wschodniej Europy – mówi Jude Lague, prezydent firmy JetEdge. - Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy przedstawicieli firmy TECHJET w zastosowaniu technologii cięcia wodą oraz rozpoznaniu potrzeb produkcyjnych lokalnych przedsiębiorców, jak również autentyczną chęcią zaspokojenia potrzeb klientów.


Przedstawiciele firmy TECHJET byli podczas wyścigu serii NASCAR specjalnymi gośćmi ekipy Michael Waltrip Racing. A to oznaczało, że mogli poruszać się swobodnie w miejscach zarezerwowanych tylko dla członków ekip. Nie tylko przed wyścigiem ale i w jego trakcie.

 


- Takich zaproszeń nie można nigdzie kupić. Są wydawane gościom zespołu wyścigowego na specjalne okazje – dodaje Adam Cegielski. – To naprawdę niesamowite wrażenie, znaleźć się w środku wydarzeń wyścigowego weekendu NASCAR i móc obserwować z bliska np. zmianę opon w pitstopie. Tam naprawdę czuć bardzo duże emocje, ekscytację i pasję do wyścigów samochodowych.

 

 

20130529USA01 070

 


Co ciekawe, ekipa Michael Waltrip Racing do produkcji swoich samochodów wyścigowych wykorzystuje maszynę do cięcia wodą, wyposażoną w pompę wzmacniaczową JetEdge. W ten sposób, jak informuje zespół, produkcja aut znacznie się skraca w czasie. Waterjetem wycinane są różne elementy zarówno podwozia jak i nadwozia samochodów wyścigowych. W ten sposób, w ciągu roku zespół Michael Waltrip Racing buduje 56 aut wyścigowych, które są również sprzedawane innym ekipom.

 


- W pierwszym dniu naszego pobytu w siedzibie zespołu wyścigowego widzieliśmy produkcję takich aut. Samodzielnie tworzą je tam od podstaw produkując na miejscu prawie wszystko poza silnikiem. Waterjet jest jedną z podstawowych maszyn wykorzystywanych do produkcji podzespołów auta. Wodą wycinane są wszelkiego rodzaju elementy z włókna węglowego oraz stali. Duże wrażenie zrobiły na nas grubości obrabianych blach. Stal o grubości 150 – 200 mm nie stanowiła wielkiego wyzwania dla ogromnej mocy pompy JetEdge zainstalowanej na miejscu. Elementy do podwozia wycinały się bardzo szybko pomimo ogromnej grubości materiału, a dodatkowo nie powstawały napięcia cieplne charakterystyczne dla cięcia innymi metodami – mówi Marcin Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET.

 

 

20130529USA05 002

 

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006