Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Zmiany w Twojej łazience
Data dodania: 10.01.14

Początek Nowego Roku niejednokrotnie niesie ze sobą zmiany i ambitne plany. Świeżo kupione kalendarze wypełniają się zapiskami, pojawia się także energia do działania i motywacja. Często ten właśnie czas wybieramy aby odświeżyć wygląd swojego mieszkania lub chociaż jednego z pomieszczeń. Niezwykła ozdoba w zwykłej łazience może poprawić nam humor w okresie niesprzyjającej zimowej aury.

 


Nowy Rok to świetna okazja do wprowadzania w życie pomysłów na aranżacje wnętrz. Po świątecznym odpoczynku i sylwestrowych przyjęciach jesteśmy zrelaksowani i pełni życia, a co za tym idzie, bardziej otwarci na inspiracje. Często monotonia za oknem budzi w nas tęsknotę za ożywiającym wnętrze akcentem. Możemy zainwestować w ciekawe oświetlenie, kolorowe świece czy postawić na parapecie kompozycję kwiatową.

 

20140101Zmiany w twojej lazience autor colour glass

 

Warto też zastanowić się nad opcją, która będzie cieszyć nasze oko na dłużej, jaką są panele z hartowanego szkła. Rozwiązanie to łączy w sobie takie zalety jak funkcjonalność, estetyka i trwałość. – Dzięki materiałowi, z którego są zrobione, panele szklane nie wymagają specjalnej pielęgnacji – wystarczą zwykle środki czyszczące – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania.

 

– Hartowane szkło jest odporne na wysokie temperatury i wilgoć, a specjalny silikon używany do jego montażu gwarantuje idealne przyleganie panelu do ściany, co zapobiega gromadzeniu się zarazków i brudu – dodaje Śmigielski. Kolorowe zdjęcie z wakacji czy ciekawa tkanina uwieczniona w szkle wprowadzi nas w dobry nastrój od samego rana.


Różnorodność i perfekcja
Panele szklane w łazience z powodzeniem zastąpią nie tylko kafelki, ale też kabinę prysznicową. Odporne na wodę i niezwykle trwałe będą rozwiązaniem niebanalnym i przede wszystkim bezpiecznym. O tym ostatnim może świadczyć także certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie, PN-EN 12150-1. Zastosowanie znajdują również jako fronty szafek lub półki obok lustra. Przy wyborze grafiki ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia.

 

– W jednej chwili możemy wędrować wąskimi górskimi ścieżkami podziwiając uroki rwącego potoku lub znaleźć się na tropikalnej plaży. Zaś prysznic obok wodospadu Niagara to marzenie każdego. Klienci decydują się także na klasyczne forniry lub tkaniny komponujące się z meblami lub kolorem ścian – mówi Wiesław Śmigielski. – Wszystko zależy od efektu, który chcemy uzyskać – dodaje. Przy projektowaniu możemy zasięgnąć porady grafika, który nasz pomysł pomoże wcielić w życie.

 

20140101Zmiany w twojej lazience colour glass 3

 


Do końca zimy wciąż jeszcze daleko, ale to nie znaczy, że w naszym domu nie możemy poczuć powiewu świeżości. Styczeń to świetny moment na zmiany – szczególnie takie, które na dłużej poprawią nam humor.

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także