Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Drzwi POL-SKONE w najszerszej palecie barw
Data dodania: 27.02.14

 

Firma POL-SKONE wzbogaciła ofertę modnych kolekcji drzwi wewnętrznych o 11 nowych wariantów kolorystycznych. Teraz klienci mają jeszcze więcej możliwości tworzenia atrakcyjnych połączeń barwnych, które efektownie podkreślą charakter wnętrza i wprowadzą do niego wyjątkowy klimat.

 

20140219pol skone powierzchnia eco top nowosci

Nowa kolorystyka powierzchni ECO TOP, Fot. POL-SKONE

 

 

Jedną z podstawowych zasad warunkujących sukces w komponowaniu aranżacji jest zachowanie spójności kolorystycznej. Barwy decydują o tym, jaka atmosfera panuje we wnętrzu, nadając mu ciepłego lub chłodnego wyrazu. Łącząc je ze sobą należy pamiętać, aby zachować umiar i odpowiednie proporcje.

 

Rozszerzona gama kolorów powierzchni ECO TOP o sześć nowych odcieni: orzech Palermo, dąb południowy, jesion ciemny, dąb Salinas, sosna biała, dąb skandynawski; powierzchni SILSTONE o: orzech brazylijski, dąb syberyjski czy klon Royal, a także nowa powierzchnia HIGH TOP w dwóch odcieniach: kasztan oraz dąb Premium ułatwi stworzenie harmonijnego zestawu kolorystycznego wszystkich elementów wyposażenia. Nowe gama kolorystyczna zostanie zaprezentowana na nadchodzących poznańskich targach BUDMA w na stoisku formowym nr 8 w pawilonie 8A.

 

20140219pol skone powierzchnia high top nowosci

kolorystyka powierzchni  HIGH TOP, Fot. POL-SKONE

 

Nieograniczone możliwości i satysfakcjonujący efekt
W zależności od stylu aranżacji do ich tworzenia stosuje się rozmaite kompozycje odcieni. Każdy kolor przy przywołuje różne skojarzenia, a tym samym wywołuje u o odbiorcy rozmaite emocje. Oddziaływanie kolorów zależy również od tego w jakich połączeniach występuje.

 

Dlatego ważne jest, aby dobierając paletę barw do danego pomieszczenia mieć na uwadze jego przeznaczenie odpowiednio wyważyć proporcje poszczególnych składowych. Należy przy tym pamiętać, że na zestaw kolorów wnętrza składają także elementy drewniane, których barwa powinna łączyć się zresztą wystroju na zasadzie łagodnego przejścia lub efektownego kontrastu. Firma POL-SKONE rozbudowując ofertę wariantów wykończeń drzwi w dużym stopniu ułatwiła to trudne zadanie.

 

Kolekcje ARCO, ARCO Alu i INTER-AMBER są teraz dostępne w sześciu nowych kolorach powłok ECO TOP oraz w dwóch atrakcyjnych odcieniach powłok HIGH TOP. Natomiast kolekcje IMPULS, ETIUDA, SEMPRE – Alu, Onda oraz Verto wzbogacono o warianty wykończone powłoką SILKSTONE w trzech nowych kolorach. Wśród nowych wariantów kolorystycznych możemy znaleźć zarówno jasne odcienie, doskonałe do wnętrz w stylu skandynawskim, jaki ciemne, mocne kolory idealnie pasujące do pomieszczeń utrzymanych w klasycznej stylistyce.

 

20140219pol skone powierzchnia silstone nowosci

Nowa kolorystyka powierzchni SILKSTONRE, Fot. POL-SKONE

 

Najjaśniejszą z nowych barw jest sosna biała, która szczególnie korzystnie będzie prezentowała się w aranżacjach, gdzie króluje biel, jasne tonacje i surowe formy. Dąb skandynawski, dąb Salinas oraz klon Royal utrzymane w tonacji delikatnych szarości można połączyć z modnym zestawem czerni, bieli i różu lub fioletu. Kompozycja ta jest powszechnie stosowana w nowoczesnych salonach, a także sypialniach. Ich nieodłącznym uzupełnieniem są srebrzyste dodatki oraz chromowane wykończenia mebli i akcesoriów.

 

Ciepły beż dębu Premium oraz nieco chłodniejszy dębu syberyjskiego stanowią uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia tworzenie wielu korzystnych połączeń. Jasna tonacja sprawia, że stolarka w tym kolorze może być stosowana w niewielkich przestrzeniach w towarzystwie delikatnych pasteli oraz bieli. W większych pomieszczeniach może tworzyć ciekawy kontrast z intensywnymi barwami ścian lub mebli.

 

W palecie POL-SKONE znajdują się też głębokie barwy brązu: orzech Palermo, dąb południowy, jesion ciemny, kasztan i orzech brazylijski, które są dedykowane przede wszystkim do przestronnych i jasnych wnętrz. W minimalistycznych aranżacjach są zazwyczaj zestawiane z czystą bielą. Powstały ostry kontrast w połączeniu z prostymi formami mebli tworzy efektowną kompozycję pełną przestrzeni i świeżości. Intensywne ciepłe brązy doskonale sprawdzą się także w tworzeniu przytulnych wnętrz, jeśli zostaną wzbogacone słonecznymi barwami.

 

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.pl 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także