Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Największy jest w Ozorkowie!
Data dodania: 03.12.07
Największy jest w Ozorkowie!

     Miło nam poinformować Czytelników „Świata Szkła”, że uruchomiliśmy największy w Polsce piec do hartowania i gięcia szkła.

 

    Podążając za rozwojem techniki budowy fasad, w czasach, gdy coraz popularniejsze staje się szklenie o dużych rozmiarach (np. oszklenia pokrywające więcej niż 2 kondygnacje), zakupiliśmy piec o powierzchni produkcyjnej 3300x8000 mm.

 

    Zwrócić należy uwagę na to, że sekcja nagrzewania stwarza możliwość hartowania szkła float, szkła miękko- i twardopowłokowego oraz powłok mieszanych tzw. combi o grubości od 5 do 19 mm.

 

    Specjaliści z firmy FGT – Polska odebrali maszynę w Szanghaju i w ciągu 3 tygodni została ona uruchomiona w Ozorkowie, głównie siłami techników firmy FGT, przy nadzorze montażysty firmy North Glas.


     Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań NORTH GLAS w zakresie podzespołów i oprogramowania, jak również poddostawców, takich jak SIEMENS, EVOC, OMrON i BBC możliwe było, po jedynie tygodniowych próbach, natychmiastowe rozpoczęcie produkcji.

 

Już pierwsze gięcie szkła było udane, a wyprodukowana partia szkła giętego spełniała wymagania szkła handlowego.    Urządzenie składa się ze stołu załadunkowego, sekcji nagrzewania ze wspomaganiem konwekcji, sekcji chłodzenia, połączonej sekcji do gięcia i chłodzenia szkła oraz stołu rozładowczego.

 

Cztery ogromne wentylatory znajdujące się w specjalnym pomieszczeniu zasilane są energią elektryczną 2,2 MW z oddzielnego transformatora.    Piec firmy North Glass pracuje systemem odwracalnym tzn. przy hartowaniu szkła płaskiego przebieg procesu odbywa się ze strony prawej do lewej, podczas gdy proces jednoczesnego hartowania i gięcia szkła odbywa się od strony lewej do prawej. Zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 2 MW.     W piecu można hartować szkło sodowo-wapniowo-krzemianowe (zwykłe szkło), szkło z powłokami nadającymi się do hartowania (twarda powłoka i te miękkie powłoki, które nie ulegają zniszczeniu w temperaturze 700oC), szkło ornamentowe (te rodzaje, które dają się hartować) oraz szkło barwione w masie i emaliowane.Szkło gięte bezpieczne i zespolone
    Firma Fassaden Glas Technik – Polska, bazując na wieloletnim doświadczeniu swoich szwajcarskich współpracowników w technologii szkła, zalicza się do pionierów w zakresie gięcia szkła w budownictwie.

 

Historia gięcia szkła przez naszych technologów ze Szwajcarii sięga roku 1977, produkowali oni dla rynku arabskiego sferycznie gięte szyby zespolone o rozmiarach 1800x2000 mm. Była to skomplikowana i innowacyjna jak na tamte czasy produkcja wymagająca dużego nakładu pracy.    FGT – Polska od czasu swego powstania chce uczestniczyć w rozwoju nowych technologii i budowaniu nowych możliwości, aby zapewnić swoim odbiorcom produkt o jak najwyższej jakości, jak najbardziej zaawansowany technologicznie, na światowym poziomie.To warto zapamiętać:
Wykonujemy gięcie szkła od 6 do 19 mm (również laminowane)
w rozmiarach 3 200 x 5 000 mm
minimalny promień 1500 mm

 

Friedrich Langenbach
FGT – Polska
www.fgt.pl
 

patrz też:

- AGC Glass Europe przejmuje kontrolę nad FGT Polska, Świat Szkła - portal 

- Nowy piec do hartowania dla FGT, Bernard Bulinski FGT, Świat Szkła - portal 

- Największy jest w Ozorkowie!,  Friedrich Langenbach FGT, Świat Szkła - portal

- Szkło laminowane, Bernard Buliński FGT, Świat Szkła - portal

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik