Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Posiedzenie nowej Rady Związku Polskie Okna i Drzwi
Data dodania: 03.10.14

W środę 17 września w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie nowej Rady Związku Polskie Okna i Drzwi – wybranej podczas czerwcowego Walnego Zgromadzenia Członków. W trakcie spotkania podsumowano dotychczasową działalność oraz omówiono nowe cele i strategie działania Związku na najbliższe cztery lata.

 

20140933Aveex for POiD Spotkanie Zwiazku Polskie Okna i Drzwi-6783

 


Pierwsze posiedzenie nowej Rady Związku Polskie Okna i Drzwi cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Poza niemal 100% reprezentacją Rady Związku, w spotkaniu uczestniczyli również członkowie Komisji Rewizyjnej oraz wielu firm stowarzyszonych w POiD, a niebędących członkami Rady (AERECO, DAKO, ERKADO, SELENA, TREMCO ILLBRUCK). – Tak wysoka frekwencja świadczy o poparciu firm członkowskich dla działań jedynej w Polsce organizacji branżowej oraz ich zaangażowaniu w realizację wyznaczonych celów – komentuje Paweł Wróblewski, Dyrektor POiD.

 

20140933Aveex for POiD Spotkanie Zwiazku Polskie Okna i Drzwi-6806


Zebranie otworzył Prezes Zarządu POiD, Janusz Komurkiewicz, który ciepło powitał bardzo licznie zgromadzonych gości i zachęcił ich do jak najaktywniejszego udziału w spotkaniu i działania na rzecz rozwoju branży stolarki budowlanej oraz samej organizacji. Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku, przedstawił z kolei sprawozdanie z dotychczasowej działalności organizacji, a także zaprezentował najważniejsze cele Związku na lata 2014-2018.

 

Są to m.in.: ochrona praw i interesów członków Związku POiD, doprowadzenie do stworzenia specjalności zawodowej: monter stolarki budowlanej oraz uznania branży stolarki otworowej za „polską specjalność eksportową” w latach 2015-2020. Dyrektor Paweł Wróblewski omówił również projekty, w które w najbliższych miesiącach będzie zaangażowany Związek POiD. Już niebawem rozpocznie się kolejna edycja konkursu „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”. Tym razem projektanci i architekci aranżować będą wnętrze zwycięskiego projektu biura na wodzie. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 22 maja 2015 roku podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej, który podobnie jak w roku bieżącym odbędzie się w hotelu MAZURKAS w Ożarowie Mazowieckim.

 

20140933Aveex for POiD Spotkanie Zwiazku Polskie Okna i Drzwi-6824


Wraz z końcem roku przeprowadzona będzie kampania społeczna, mająca na celu zwrócenie uwagi ostatecznych odbiorców na poprawny montaż stolarki otworowej. Przygotowywany jest również kurs zawodowy dla monterów okien, drzwi, bram i osłon. Ma on stworzyć podstawy do rozmów Związku z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat uruchomieniem programu nauczania w szkołach zawodowych, a co za tym idzie, doprowadzenia do powstania zawodu "monter stolarki budowlanej".

 

 

20140933Aveex for POiD Spotkanie Zwiazku Polskie Okna i Drzwi-6876

 

Poza wiedzą merytoryczną, kurs przygotowywać będzie przyszłych monterów do posługiwania się językiem niemieckim na placu budowy. Dyrektor Związku poinformował także o pozostałych inicjatywach związanych z realizacją założonych celów, m.in. etykietowania stolarki, stworzenia bloga producenckiego dla członków Związku POiD na stronie www.poid.eu, nowej odsłony kampanii PR, badania okien o konstrukcji skrzynkowej oraz postępów przy nowelizacji Instrukcji Montażu ITB.


Ważny punkt posiedzenia dotyczył możliwości ustanowienia przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Programu Sektorowego dla Budownictwa. Marek Skrzyński, Dyrektor Działu Funduszy Strukturalnych w ASM Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawił członkom Rady informację o dotychczasowych działaniach w tej kwestii. Oferta na opracowanie niezbędnego do otwarcia programu Studium Wykonalności uzyskała już pozytywną ocenę NCBR.

 

20140933Aveex for POiD Spotkanie Zwiazku Polskie Okna i Drzwi-6893

 

Jednak decyzja o uruchomieniu Programu Sektorowego dla Budownictwa w znacznym stopniu będzie uzależniona od jego ostatecznego kształtu, który to zostanie zaprezentowany w opracowywanym Studium Wykonalności. Dokument ma uwzględniać interesujące branżę obszary inwestycji rozwojowych oraz możliwość ich współfinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.


Podczas posiedzenia zgromadzeni spotkali się również z przedstawicielką firmy Contact Europe oraz Kancelarią Prawną Chałas i Wspólnicy. Celem obu spotkań było omówienie możliwości reprezentowania i ochrony interesów polskiej branży stolarki budowlanej na poziomie Komisji Europejskiej.

 

 

20140933Aveex for POiD Spotkanie Zwiazku Polskie Okna i Drzwi-6921

 

Nowa Rada Związku Polskie Okna i Drzwi jest doskonałym przykładem praktycznej realizacji przyświecającej Związkowi POiD idei konkuperacji, czyli współpracy firm, na co dzień będących konkurentami. W skład nowej Rady wchodzą przedstawiciele dwudziestu przedsiębiorstw z szeroko pojętej branży stolarki otworowej: AIB, Brügmann, Entra, Fakro, Glassolutions, Guardian, Hörmann, INTech, Kowalczyk Fabryka Okien, MS więcej niż OKNA, Novet, Piomar, Porta KMI Poland, PROVENTUSS, Reynaers, Sokółka, Stolbud Włoszczowa, Stolpaw-Bis, Wiśniowski oraz Yawal.

 

Wszystkie bieżące informacje na temat działań Związku umieszczane są na związkowej stronie internetowej. Zachęcamy również do jak najczęstszego kontaktu z biurem Związku. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie firmy członkowskie bezpłatnie mogą otrzymać raporty na temat rynku okien i drzwi w Polsce w roku 2014, wraz z analizą wartości eksportu w latach 2009-2014. Warunkiem jest podpisanie Regulaminu korzystania z raportów. Kolejne posiedzenie Rady Związku zaplanowane zostało na pierwszą połowę grudnia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy firmy członkowskie do uczestnictwa i aktywnego wsparcia działań Związku. O dokładnym terminie posiedzenia biuro Związku poinformuje w połowie listopada.

 

 

 

 

01 chik
01 chik