Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Szkło we wnętrzu inspiruje
Data dodania: 19.12.14

 

Szkło oferuje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. To uniwersalny i ponadczasowy materiał, który podkreśla nowoczesny charakter wnętrza. Bogata oferta przeszkleń różnych modeli drzwi z firmy POL-SKONE inspiruje do wykreowania wyjątkowej i niepowtarzalnej przestrzeni.

 

 20141211POL SKONE lumen m

Drzwi LUMEN w nowoczesnej aranżacji , Fot. POL-SKONE

 

 

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz stosuje się coraz więcej szkła. Nic dziwnego – to materiał, który posiada wiele zalet i nie stawia praktycznie żadnych kompozycyjnych ograniczeń. Stąd coraz większa popularność i powszechność rozwiązań z jego zastosowaniem. Jest ono na tyle uniwersalne i wszechstronne, że można tworzyć z niego ściany, drzwi, fronty mebli czy balustrady. Jest wytrzymałe, a jednocześnie sprawia wrażenie lekkości.

 

Przepuszcza światło, dzięki czemu przy umiejętnej aranżacji jesteśmy w stanie doświetlić oraz optycznie powiększyć pomieszczenie. O uniwersalności szkła świadczy także fakt, że można swobodnie łączyć je właściwie z wszystkimi materiałami. Zestawienie z metalem i betonem pozwoli wykreować nowoczesne i odważne wnętrze w industrialnym stylu. Natomiast chłód szkła w połączeniu z ciepłą barwą drewna stworzy ciekawą przestrzeń i wysunie na pierwszy plan pozostałe elementy aranżacji. W takim wnętrzu szkło stanowi jedynie dopełnienie, a nie motyw przewodni kompozycji.


Więcej przestrzeni
Moda na otwieranie wnętrz na otoczenie sprawiła, że trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesne wnętrze bez wielkoformatowych przeszkleń, które optycznie powiększają strefę mieszkalną. W takiej aranżacji najlepiej zastosować zdecydowane barwy, takie jak modne ostatnio połączenie czerni i bieli, uzupełniając je meblami o prostych bryłach. Całość stworzy modernistyczne wnętrze zgodnie z najnowszymi trendami. Taką śmiałą kompozycję doskonale uzupełnią drzwi LUMEN z oferty firmy POL-SKONE.

 

 20141211POL SKONE sempre verse m

Drzwi SEMPRE VERSE podkreślą elegancki wystrój wnętrza; Fot. POL-SKONE

 

Szklane skrzydło w jednym z 9 wzorów w różnorodnej palecie matowych i przeźroczystych dekorów: od gładkiego, poprzez minimalistyczne wąskie pionowe albo poziome pasy, aż po motywy roślinne i wyszukane ornamenty, będzie gustownym elementem dekoracyjnym. W zależności od wybranej kolorystyki skrzydła można dobrać szklenia w wersji biały lub brązowy mat ze szkła hartowanego o grubości 8 mm. Szeroki wybór przeszkleń i wykończenia pozwoli perfekcyjnie dopasować wygląd drzwi do nowoczesnego charakteru wnętrza.

 

Szykowne przeszklenia
Szkło znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale podkreśli również klasyczny i elegancki wystrój. Wspomniany materiał jest wtedy ozdobnym dodatkiem uzupełniającym aranżowaną przestrzeń, wnoszącym lekkość i niewymuszoną elegancję. Szkło doda przestrzeni wytworności, a jednocześnie pozwoli na lepsze rozproszenie światła w pomieszczeniu, optycznie je powiększając i ożywiając całą kompozycję.

 

Drzwi SEMPRE VERSE występują w kilku układach szkleń – od wąskiego po wielkopowierzchniowe przeszklenie na całej długości skrzydła. Dostępne są ze szkłem mlecznym oraz z dekorem, który dodatkowo podkreśli elegancję pomieszczenia. Powierzchnia wykończona okleiną LAMISTONE lub SILKSTONE nada całej aranżacji prestiżowego wyglądu oraz szyku.

 


Ceny:
LUMEN, cena za skrzydło: od 855 zł netto
SEMPRE VERSE, cena za skrzydło: od 486 zł netto

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.eu

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik