Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Luksus coraz bardziej powszechny
Data dodania: 26.08.11

Luksus coraz bardziej powszechny


Jeszcze kilka lat temu ogrody zimowe były luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Obecny rynek wymaga jednak od producentów stosowania rozwiązań i technologii, które zapewnią dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

   Ogrody zimowe wzbogacają nasze mieszkania, tworząc wyjątkowe miejsce do odpoczynku. Coraz częściej stają się one również integralną częścią nowoczesnego domu, pozwalając przez cały rok cieszyć się zielonym otoczeniem. Już na etapie planowania budowy ogrodu zimowego, warto skupić uwagę na kilku kluczowych kwestiach, od których może zależeć powodzenie całej inwestycji.

   Podejmując decyzję o budowie ogrodu zimowego warto zwrócić uwagę na elementy, z których wykonana będzie jego konstrukcja. Sprawdzone technologie, wysoka jakość i estetyka wykonania produktów, gwarancja niezawodności – to klucz do sukcesu.Konstrukcja
   Stanowi ona najważniejszy element ogrodów zimowych, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla przebywających w nim osób. Specjaliści firmy Oknoplast – Kraków polecają do budowy aluminium, które dzięki swojej wytrzymałości na obciążenia (np. w okresie zimowym, na zalegający na dachu śnieg) gwarantuje znakomitą trwałość. Wysoka jakość wykonania, połączona z dobrymi parametrami dotyczącymi izolacji termicznej sprawia, że konstrukcje tego typu idealnie nadają się jako wszelkiego rodzaju nowoczesne systemy aranżacji pomieszczeń.

Właściwe szyby gwarancją niezawodności
   Ściany i dach ogrodu zimowego stanowią barierę dla deszczu i wiatru. W celu zapewnienia szczelności, muszą więc spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim konstrukcja powinna być tak wykonana, aby w zimie zapewniała ciepło, a latem przyjemny chłód. Należy pamiętać, że ogród zimowy jest wykonany prawie wyłącznie z przeszklonych drzwi lub okien, co powoduje silne nasłonecznienie pomieszczenia.

Dobór właściwych szyb jest więc bardzo ważny. Warto zainwestować w szyby o podwójnej warstwie, które oprócz dobrej izolacyjności termicznej, dodatkowo zapewniają ochronę przeciwsłoneczną. Szyba zespolona składa się z dwóch tafli: pierwsza ze szkła hartowanego, a druga ze szkła laminowanego. Obydwie mają podwyższoną wytrzymałość w stosunku do szkła zwykłego i spełniają wymagania szkła bezpiecznego – szkło hartowane w razie stłuczenia rozpada się na drobne kawałki, które nie powinny nikomu zrobić krzywdy, a szkło laminowane ma w swojej budowie folię, która zapobiega ewentualnemu rozsypaniu się szkła po pęknięciu.

Świeże powietrze
   Warto pamiętać też o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, w celu wyrównania temperatury i wilgotności powietrza. Przy zaniedbaniu tej czynności może dojść do zawilgocenia szyb lub profili. Wietrzenie pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym, nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem.

Aby tego uniknąć można zastosować produkowane przez nawiewniki lub okucia rozszczelniające. Wpływają one na bezawaryjność obsługi oraz zapewniają dopływ świeżego powietrza przez cały rok. Najbardziej wymagający klienci mogą zamówić instalację nawiewną, która automatycznie ustawia temperaturę i steruje całym układem.

Piotr Żegliński, Kuba Matuszkiewicz
Pegasus PR


 

 

 

01 chik
01 chik