Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Okno FFT Termo
Data dodania: 26.08.11

Okno FFT Termo


    Okno FTT Termo produkcji FAKRO to okno dachowe o specjalistycznej i nowatorskiej konstrukcji, zapewniające dużą oszczędność energii cieplnej.

Okno charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła Uokna=0,94 W/m2K, co umożliwia stosowanie go w budynkach, w których szczególny nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła np. w budownictwie pasywnym.

Okno FTT jest oknem dachowym o konstrukcji obrotowej, wyposażonym w dwukomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy, który umieszczony jest w grubszej, drewnianej ramie skrzydła.

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane okno dachowe, jak również system montażu z wykorzystaniem akcesoriów montażowych zapewniają bardzo dobre parametry termoizolacyjności i najwyższą 4 klasę szczelności w zakresie przepuszczalności powietrza (klasyfikacja PN-EN 12207, norma badań PN-EN 1026).

• dwukomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy zbudowany jest z trzech szyb hartowanych o grubości 4 mm. Szyby skrajne wykonane są ze szkła niskoemisyjnego. Obie przestrzenie międzyszybowe wynoszą po 10 mm i wypełnione są gazem szlachetnym – kryptonem. Uszyby=0,5 W/m2K, Uokna=0,94 W/m2K,

•  „ciepłe” ramki dystansowe TGI. Połączenie tworzywa sztucznego i metalu oraz odpowiednie ukształtowanie ramki gwarantuje wysoką szczelność jak i niską przenikalność cieplną przez ramkę TGI. Taka budowa zestawu szybowego umożliwia uzyskanie znakomitych parametrów energooszczędnych
Uszyby=0,5 W/m2K,

•  grubsze skrzydło okienne. Specjalnie zaprojektowane skrzydło pozwala na głębsze umieszczenie dwukomorowego pakietu szybowego. Rama skrzydła jest o około 30% grubsza od skrzydła w standardowym oknie, co zwiększa wytrzymałość oraz izolacyjność termiczną całego okna,

•  poczwórny system uszczelnienia. Uszczelki wykonane są z najwyższej jakości materiału, który charakteryzuje się wysoką elastycznością i sprężystością przez co lepiej dolegają do szyby i dodatkowo ograniczają straty ciepła.

• wzbogacone w standardowe akcesoria zewnętrzne. Ze względu na szerszą ramę skrzydła akcesoria wewnętrzne posiadają zmodyfikowane wymiary dopasowane do okna FTT. Dostępne są na zamówienie,

• zamontowane z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych akcesoriów montażowych FAKRO; kołnierza paroprzepuszczalnego XDP i kołnierza paroszczelnego XDS w pełni spełnia swoją energooszczędną funkcję.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik