Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Folie witrażowe Rega
Data dodania: 31.08.11

Folie witrażowe Rega


Folie witrażowe Rega – wraz z samoprzylepnymi taśmami ołowianymi oraz bevelami dają nieograniczone możliwości projektowania i wykonywania witraży, pozwalają na uzyskanie efektów i kompozycji niedostępnych w klasycznej technologii witrażu.

Technologia witrażu foliowego stosowana jest w świecie od ponad 25 lat.

Ponieważ folie
i taśmy ołowiane nakładane są na jedną taflę szkła, możliwe jest zastosowanie tej technologii w szybach zespolonych. Mogą być także naklejane na lustra, stanowiąc dodatkową dekorację oraz na powierzchnie z tworzyw sztucznych. Można wreszcie naklejać je na powierzchnie zakrzywione.

Firma RegaLead zapewnia dostęp do ponad 250 kolorów i efektów kolorystycznych. Katalog folii Rega zawiera folie różnobarwne w szerokiej gamie kolorów, mieszanek i odmian oraz folie teksturowe, pozwalające na uzyskanie efektu szkła wzorzystego. Bezbarwne folie teksturowe nadają się idealnie do zastosowań, gdzie konieczne jest zapewnienie
prywatności pomieszczeń, bez ograniczania dostępu światła. Nowe odcienie i efekty: marmury, efekty lustrzane i metaliczne, półprzepuszczalne kolory oraz ich mieszanki, w połączeniu z czystymi kolorami dają projektantom jeszcze większe możliwości uzyskania atrakcyjnego efektu końcowego.

Dla klientów produkujących duże ilości elementów witrażowych o tym samym wyglądzie RegaLead oferuje możliwość przygotowania i wydrukowania gotowych kompozycji wielokolorowych. Cały tworzony wzór wkłada się wówczas z jednej, wielobarwnej folii, gotowej do naklejenia.

Folie witrażowe Rega pozwalają na ponad 90 procentową filtrację UV – w przypadku pokrycia folią całości szkła – dzięki czemu zapewniają dodatkową ochronę przedmiotów przed płowieniem.

Zgodnie z wymaganiami amerykańskiej normy ANZI Z97.1-1984 szkło zwykłe (niehartowane) pokryte w 100% folią Rega uważane jest za szkło bezpieczne. Folie witrażowe Rega stosowane są na całym świecie we wszelkich strefach klimatycznych i jak dotąd nie zanotowano uszkodzeń na skutek działania czynników atmosferycznych. Dzięki tak dużej odporności materiału producent udziela 10 letniej gwarancji i zapewnia o trwałości swoich folii przez ponad 25 lat.

Wyłącznym dystrybutorem całej gamy materiałów do witrażownictwa firmy Rega jest firma INTech z Krakowa.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik