Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

DUBIEL GLASS - pracownia artystycznego zdobienia szkła
Data dodania: 06.03.09

Wszyscy pragną przebywać w pomieszczeniach pełnych światła i otwartych na otoczenie. Zapewniają to duże powierzchnie przeszklone. Ich wykonanie to cała wiedza, łącząca w sobie technologię i sztukę.

Ornamenty piaskowane na szkle

Zdobimy szkło różnymi metodami. Jedną z nich jest matowanie szkła metodą piaskowania, które dzięki wieloletniej praktyce doprowadziliśmy do perfekcji. Matowane szyby, dzięki bogatej ornamentyce i monochromaty-czności, charakteryzują się wielką elegancją i prostotą. Stosując od lat wypracowane własne sposoby piaskowania, uzyskujemy na szkle różne rodzaje matu, głębokie rowki, piaskowanie na różnych głębokościach, cieniowanie i grawerowanie. Umożliwia to uzyskanie niezwykle plastycznych ornamentów, które na szkle tworzą prawdziwe obrazy i płaskorzeźby.

Piaskowanie łączy się niejednokrotnie z naklejaniem aplikacji ze szkła kolorowego lub bezbarwnego. Aplikacje te często są fazowane ręcznie. Światło załamując się na fazach powoduje dodatkowy efekt wizualny. Stosuje się również aplikacje ze szkła fusingowego. Ten sam wzór może być wykonany na kilka sposobów, jeżeli chodzi o efekt wizualny. Zależy to od rodzaju szkła i techniki wykonania zdobienia.

Powierzchnie piaskowane powlekane są specjalnym płynem ochronnym, dzięki czemu są odporne na zabrudzenie i łatwiej je utrzymać w czystości. Stosowany środek oparty na bazie kwasu fluorowodorowego powoduje chemiczną trwałą impregnację powierzchni piaskowanej. Powierzchnia taka ma wygląd bardzo podobny do szkła trawionego.

Drzwi szklane

Obróbkę krawędzi oraz hartowanie wykonujemy za pomocą nowoczesnych maszyn, natomiast zdobienie to typowe rękodzieło. Drzwi nasze to nietypowe projekty, wyrafinowana technika zdobienia oraz nienaganne wykonawstwo.

Do wyrobu drzwi szklanych stosujemy pełny asortyment szkła dostępnego na rynku europejskim. Jest to szkło hartowane o grubościach 8, 10, 12 mm.

Najczęściej jest to szkło przeźroczyste bezbarwne lub matowe o różnych rodzajach matu. Dostępne są również szkła w kolorach: brązu, grafitu, ziele-

ni, niebieskiego. W ofercie posiadamy kilkaset wzorów zdobienia tafli szklanej przestawionych na naszej stronie internetowej www.dubielglass.pl. Głównie jednak firma zajmuje się wykonywaniem trudnych indywidualnych zleceń, obejmujących oprócz pojedynczych drzwi szklanych, również zabudowy dużych otworów, składających się z wielu elementów szklanych złożonych w jedną całość.

Szklane drzwi mogą być montowane do futryn drewnianych i metalowych dostępnych w standardzie niemieckim DIN i polskim PN, a także do futryn nietypowych, pod warunkiem, że posiadają felc o głębokości 24 mm, uszczelkę oraz metalowe kieszenie na zawiasy. Firma wykonuje również drzwi bezramowe, wahadłowe, przesuwne oraz przeszklenia stałe. Stosujemy okucia renomowanych światowych producentów. Różnego rodzaju po-chwyty i gałki ozdobne, także szklane. . Na szybach możemy wykonywać matowe ornamenty, loga firm, napisy informacyjne oraz aplikacje ozdobne z innych rodzajów szkła

Witraże klasyczne

Ofertę naszą dopełniają klasyczne witraże komponowane z wielowarstwowego szkła kolorowego, które wykonujemy na indywidualne zamówienia. Szyby nasze znajdują zastosowanie w wystroju mieszkań, biur, hoteli, restauracji i banków. Można je stosować do drzwi, mebli, świetlików, ścianek działowych, kabin prysznicowych, stołów ze szkła itp. Dysponujemy setkami gotowych projektów wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Realizujemy również własne projekty klientów, a także projektujemy na indywidualne zamówienie.

Witraże ze szkła fazowanego

Inną metodą zdobienia jest wykonanie szyby z mniejszych kawałków szlifowanego szkła. Metoda ta jest bardzo pracochłonna i wymaga dużych kwalifikacji od wykonawcy. Kawałki różnokolorowego szkła trzeba bardzo dokładnie wyciąć, aby do siebie pasowały, następnie trzeba je ręcznie wyszlifować, a na końcu trzeba je razem połączyć metodą witrażowniczą. Łączenia te wykonujemy bez użycia ołowiu. Szyby takie charak-teryzuja^ się tym, iż załamuja^ światło na wyszlifowanych płaszczyznach i z każdej strony wyglądają inaczej. Patrząc na taką szybę mamy wrażenie jakby żyła własnym życiem.

Szyby ozdobne do mebli

Firma DUBIEL GLASS od wielu lat wykonuje szyby ozdobne do mebli. Szyby tego typu wykonujemy zarówno dla producentów mebli jak i dla klientów indywidualnych. Szerokie możliwości zdobnicze naszej firmy pozwalają na wykonanie pięknego szkła do każdego typu mebli. Wykonujemy również szklane półki oraz blaty szklane na stoły i biurka.

 

 

więcej informacji: Świat Szkla 6/2005

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik