Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

480x100

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Rozwój systemów aluminiowych Ponzio
Data dodania: 06.03.09

Systemy Ponzio podlegają ciągłej ewolucji. Opracowywane są nowe rozwiązania, które dają jeszcze większe możliwości konstrukcyjne, pozwalają na zastosowanie szerszej gamy akcesoriów, a także usprawniają montaż konstrukcji.

 

Przykładem nowego rozwiązania jest Ponzio NT 60PE - trzykomorowy system okienny, który charakteryzuje się zastosowaniem rowka okuciowego tzw. „eurorowka".

Zaprojektowanie nowych profili z „eurorowkiem" pozwala na zastosowanie szerszej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż.

W systemie można stosować okucia do okien trapezowych, łukowych, okrągłych, uchylno-rozwieralnych, uchylno-przesuwnych, a także w podwyższonej, 2 klasie antywłamaniowości.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników - dla ościeżnic i skrzydeł - wynosi 60-68 mm. NT 60PE doskonale współpracuje z systemami drzwiowymi Ponzio o szerokości ościeżnicy 60 mm.
W systemie istnieje możliwość zlicowa-nia skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej), zastosowania wypełnień o grubości 8-48 mm, a także nowoczesnych uszczelek dwukompo-nentowych z EPDM.

Kolejna innowacja dotyczy rozszerzenia systemu Ponzio NT 60PT.

Jest to system profili drzwiowych o szerokości ościeżnicy 60 mm i trzyko-morowej konstrukcji, z centralnie umieszczoną przekładką termiczną.

Trzykomorowa, symetryczna konstrukcja profili i zastosowanie dwóch złączek skręcanych w każdym narożu pozwalają na wykonywanie stabilnych połączeń narożnych.

W systemie można stosować standardowe zawiasy wiercone, jak również zawiasy wrębowe, co ułatwia montaż skrzydeł drzwiowych i ich pełną regulację.

NT 60PT pozwala na wykonywanie jedno i dwuskrzydłowych drzwi otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz o różnych rozwiązaniach progowych.

System zapewnia również prosty montaż akcesoriów, co znacznie przyspiesza tworzenie konstrukcji.

Jego główne cechy to kompatybilność z innymi systemami rodziny Ponzio (zwłaszcza o szerokości ościeżnicy 60 mm), zlicowane skrzydła drzwi współpłaszczyznowych oraz możliwość zastosowania wypełnień o grubości 8-48 mm.

www.ponzio.pl

więcej informacji: Świat Szkla 4/2005

Ponzio NT 60PE

Ponzio NT 60PT

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik