Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

* Świat szkła według Excellent
Data dodania: 01.05.10

Excellent jako jeden z największych dystrybutorów szkta płaskiego w Polsce posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów szkła płaskiego.

Oferuje szkła mające zastosowanie w architekturze, wykończeniu wnętrz i produkcji mebli.W celu stałego podnoszenia jakości naszej oferty, Excellent prezentuje nowe, innowacyjne propozycje:

LACOBEL o własnościach antybakteryjnych. Wprowadzamy do sprzedaży nowy, unikalny i innowacyjny produkt opracowany przez AGC Flat Glass Europe, jakim jest szkło antybakteryjne Antibacterial GlassTM.

Pierwsze na świecie szkło przeciwbakteryjne Antibacterial Glass TM likwiduje 99,9% wszystkich bakterii występujących na powierzchni tafli oraz hamuje rozprzestrzenianie się grzybów, co, biorąc pod uwagę pojawienie się szczepów bakteryjnych odpornych na działanie antybiotyków, stanowi kamień milowy w walce z zakażeniami szpitalnymi i może odegrać zasadniczą rolę w ograniczaniu kolonizacji powierzchni florą bakteryjną w środowiskach, w których sterylność ma kluczowe znaczenie.

Wielu zakażeniom bakteryjnym można zapobiegać poprzez profilaktyczne rozwiązania architektoniczne, bowiem szkło przeciwbakteryjne Antibacterial GlassTM eliminuje mikroorganizmy w chwili ich zetknięcia z powierzchnią tafli szklanej.

Przeciwbakteryjne działanie szkła opiera się na zawartości srebra. Przeprowadzone na szeroką skalę badania właściwości srebra wykazały, że metal ten istotnie odznacza się silnym działaniem bakteriobójczym.

Opatentowana przez AGC Flat Glass Europe technologia produkcji szkła polega na wtopieniu rozpylonych jonów srebra w zewnętrzne warstwy tafli szklanej: jony wchodzą w reakcję z bakteriami i niszczą je poprzez zahamowanie procesów metaboli -cznych i zaburzenie mechanizmów podziału komórkowego. Szkło przeciwbakteryjne Antibacterial GlassTM zostało poddane testom w niezależnych laboratoriach i placówkach akademickich.

Walidację wyników oparto na normach przyjętych w Europie oraz Japonii. Przyspieszone próby starzeniowe wykazały, że skuteczność działania szkła nie zmniejsza się wraz z upływem czasu.

Szkło przeciwbakteryjne można wykorzystać do wykonania wszelkiego rodzaju powierzchni - od szyb okiennych, poprzez pokrycia ścian, aż po lustra. Spodziewamy się dużego popytu na ten produkt ze strony wszystkich sektorów, w których wymagany jest przez SANEPID wysoki poziom higieny.

AGC Flat GlassMatelac - to rodzaj szkła, które jest przewidziane, jako element nowoczesnego umeblowania oraz ściennych okładzin, dostępne w 12 kolorach.

Szkło Matelac charakteryzuje się nieprzeźroczystą powierzchnią z połyskiem, która idealnie łączy się z otoczeniem. Matelac - szkło typu float - ma jedną stronę pokrytą warstwą lakieru, a drugą trawioną kwasem, co nadaje mu wytworny wygląd.

Dzięki miękkiemu satynowemu wykończeniu, cieszy się ogromnym uznaniem wśród projektantów wnętrz oraz architektów, przynosząc ze sobą powiew kolorowej nowoczesności. Oznacza także powrót odcieni srebrnych i metalicznych!

Szkło Matelac jest idealne do zastosowań wewnętrznych, bowiem zostało zaprojektowane przede wszystkim jako element wykończenia mebli, w tym stolików, półek, zwykłych oraz przesuwnych drzwi kredensów i szaf, a także gablot i szafek kuchennych.

Jednocześnie, coraz częściej projektują szkło jako materiał stanowiący elegancką okładzinę ścienną. W ten sposób produkty Matelac stanowią doskonałe rozwiązanie dla wielu różnych pomieszczeń i mogą być wykorzystywane w restauracjach, sklepach, kuchniach, salonach i łazienkach.

Matelac jest odporny na plamienie a powierzchnię trawioną kwasem można myć czystą wodą bez konieczności stosowania specjalnych środków czyszczących, co wpływa na łatwość utrzymania szklanej powierzchni w czystości.

AGC Flat Glass


Decormat
szkło satynowane powstaje dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej, jedynej tego typu w Polsce. Umożliwia ona satynowanie szkła o typowych wymiarach szkła w skrzyniach, jak również w wymiarze 321 x 600 cm. Na specjalne zamówienie można wyprodukować szkło w innych nietypowych wymiarach.

 

więcej informacji: www.excellent.com.pl
więcej informacji: Świat Szkła 4/2010
 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik