Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

* Duże przeszklenia w domach pasywnych z systemem CS 104
Data dodania: 18.03.12

System okienno-drzwiowy CS 104 firmy REYNAERS to nowoczesny system aluminiowy o wysokiej izolacji termicznej, skonstruowany m.in. na potrzeby budownictwa pasywnego.

Solidne, szerokie profile umożliwiają architektom projektowanie dużych konstrukcji z użyciem wielokomorowych przeszkleń. Niespotykany u innych producentów dużych przeszkleń, wysoki poziom izolacji termicznej − współczynnik Uf na poziomie 0,88 W/m2K − udało się uzyskać głównie dzięki zastosowaniu w komorze izolacji opatentowanego przez REYNAERS rozwiązania. Co ważne, zastosowane wypełnienia są integralną częścią profilu aluminiowego i nie mają wpływu na przebieg procesu montażowego ani na estetykę konstrukcji.

fot. REYNAERS

Dodatkowo, w celu uzyskania wysokiej szczelności, która poza izolacją termiczną ma decydujący wpływ na efektywność energetyczną okien i drzwi, system CS 104 został wyposażony w nowoczesny i wydajny system uszczelek, zapewniający wiatro- i wodoszczelność. Dzięki temu rozwiązanie to umożliwia eksploatację konstrukcji w warunkach ekstremalnych, m.in. na terenach przybrzeżnych czy w narażonych na silne podmuchy wiatru wysokościowcach.

Zwiększona głębokość profili (głębokość skrzydła 104 mm) zapewnia dużą stabilność konstrukcji i umożliwia stosowanie dużych tafli szklanych. System może być uzbrojony w wielokomorowe, ciężkie przeszklenia o powierzchni ponad 3 m2. Pozwala to architektom i projektantom maksymalnie wykorzystać światło słoneczne przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej.

fot. REYNAERS

Zrób to sam czyli projekt E-cube
System CS 104 zastosowano jako jedno z rozwiązań w energooszczędnym budynku E-cube, opracowanym przez młodych architektów z Uniwersytetu Gandawskiego w Belgii. Projekt bierze udział w tegorocznym, prestiżowym konkursie Solar Decathlon, organizowanym co dwa lata przez Ministerstwo Energii Stanów Zjednoczonych. Do udziału w konkursie zostaje wytypowanych 20 zespołów z uczelni z całego świata, które rywalizują ze sobą w projektowaniu i budowie efektywnych kosztowo, prostych w obsłudze i estetycznych domów zasilanych energią słoneczną.

Parametry techniczne CS 104

Firma REYNAERS Aluminium, jako partner i sponsor, wsparła ambitny projekt, zapewniając pomoc zespołu ekspertów z Instytutu REYNAERS oraz najnowszą technologię budowlaną. E-cube to przystępny cenowo budynek składający się z elementów konstrukcyjnych typu „zrób to sam”, których montaż nie  wymaga specjalnych umiejętności. By powstała cała konstrukcja, wystarczy jeden element włożyć w drugi (z ang. plug-and-play).

System okienno-drzwiowy CS 104 został wybrany wspólnie z ekspertami REYNAERS przede wszystkim ze względu na niezwykle niski współczynnik Uf oraz łatwość montażu. Wykorzystując zaawansowany technologicznie ale prosty w montażu i użytkowaniu system REYNAERS, belgijscy architekci chcieli pokazać, że współczesne budownictwo pasywne nie musi oznaczać ogromnych wydatków i zatrudniania wysoko wykwalifikowanej ekipy budowlanej. Wystarczy dobry pomysł, zmysł techniczny i chęć zrobienia czegoś samemu.

System CS 104 jest dostępny u autoryzowanych przedstawicieli firmy REYNAERS na terenie całego kraju.

Karolina Szymańska-Migut
PUBLINK

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 2/2012

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik